Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odcinek 7: Małe dane z jazdy


Crith
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czas podsumować z tankowań miniony 2016 rok, bo dziś to jego przedostatni dzień. Autko teraz parę dni sobie postoi bo nigdzie się nim nie wybieramy. Jest już umyte i dopiero co zatankowane, aby dobrze wejść w ten nowy rok :) ot taka maniana ;)  (drugie autko też ;) )

 

Podsumowując:

 

Przejechano łącznie                            13.973 km    - no i fajnie

Roczny zliczony dystans tankowań     12.188 km    - też fajnie

Roczne średnie spalanie paliwa                 6,33 l     - całkiem przyzwoite :)

 

 

I przy okazji co działo się w tym roku:

 

Najniższa cena paliwa za litr        3,75 zł     - była wiosna :) środek kwietnia

Najwyższa cena paliwa za litr       4,83 zł    - za chwilę znowu tak będzie

Sumaryczna ilość paliwa            806,81 l    - trochę mniej niż mój zbiornik na wodę w ogródku ;)

Całkowity roczny koszt           3.415,35 zł   - tego wolałbym jednak nie wiedzieć :( byłaby z tego jedna porządna flaszka ;)

Średni koszt za kilometr                0,28 zł   - aż śmiesznie to wygląda ;)

Wszystkich tankowań łącznie  16                - spoko

 

No i to by było na tyle ;)

Jeździłem 2 dni tym autem jako zastępczym i nie wiem jak osiągasz takie spalanie? Mnie nie udało się zejść poniżej 8 litrów, czego bym nie robił. Jeździłem trasa/miasto. Pół na pół dokładnie. Nie udało mi się to też z drugim zastępczym, którym teraz jeżdżę czyli scross1600B i nie udało mi się to z qq1.2dig-T jako próbnym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 2 dni tym autem jako zastępczym i nie wiem jak osiągasz takie spalanie? Mnie nie udało się zejść poniżej 8 litrów, czego bym nie robił. Jeździłem trasa/miasto. Pół na pół dokładnie. Nie udało mi się to też z drugim zastępczym, którym teraz jeżdżę czyli scross1600B i nie udało mi się to z qq1.2dig-T jako próbnym autem.

weź pod uwage ze jest dosyć zimno. Spalanie rosnie 1-1.5 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duży wpływ na spalanie mają też zdolności kierowcy, czyli u nie których ciężka noga ;) ja jeżdżę przeważnie spokojnie, acz nie flegmatycznie, więc te wyniki nie muszą być miarodajne dla innych... poruszam się głównie poza miastami więc to też ma wpływ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj: komputer 6,4 a dystrybutor 7,4. Spora różnica coś się zrobiła. Może zależy jak podjazdowy zatankuje ? Znaczy czy tylko do odbicia czy jeszcze kilka kropel doleje. Następnym razem sam zaleje. Chociaż obrał wynik całkiem niezły 50/50 miasto trasa bez patrzenia na eco zasady

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...