Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przebiegowi nie wierzę... Dokładnie go obejrzyj. Silnik 2.5 jest ok ma 170 KM a pali tyle co 2.0. O automacie nie wiem kompletnie nic. A gazie też :D

 

Powodzenia i napisz jak się wyprawa po auto skończyła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barbituran

Przebiegowi nie wierzę... Dokładnie go obejrzyj. Silnik 2.5 jest ok ma 170 KM a pali tyle co 2.0. O automacie nie wiem kompletnie nic. A gazie też :D

 

Powodzenia i napisz jak się wyprawa po auto skończyła ;)

 

 

wyprawa spełzła na niczym niestety. autko piękne i pięknie się nim jeździło. silnik przyjemnie mruczał, automat zmienial biegi gładko. przebieg oryginalny, wnętrze jak nowe, czarna skóra, fabryczna nawigacja. zbiłem z ceny dość dużo i umówiłem się na dziś po odbiór. jednak wczoraj wieczorem coś mnie podkusiło żeby sprawdzić historię auta po numerze rejestracyjnym (UK). no i niestety auto bite w 2008 roku i to dość poważnie, ubezpieczalnia przyznała kategorię C czyli szacunkowa cena naprawy równoważna wartości auta. potrzebuję auta do jazdy na codzień które ma być niezawodne więc podziękowałem sprzedającemu.

 

czy ktoś wie jak silniki benzynowe w xtrailu radzą sobie z gazem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no i niestety auto bite w 2008 roku i to dość poważnie, ubezpieczalnia przyznała kategorię C czyli szacunkowa cena naprawy równoważna wartości auta. potrzebuję auta do jazdy na codzień które ma być niezawodne więc podziękowałem sprzedającemu.

 

Wiesz, w przypadku Nissana X-Traila to wcale nie musiała być poważna stłuczka. Ceny oryginalnych części Nissana są wręcz nieuczciwie wysokie. Jeśli naprawa była wyceniana w UK, to robocizna była bardzo droga - w Polsce ASO jest drogie, a w UK każdy serwis jest jeszcze droższy. W 2008 roku cena tego samochodu wynosiła około 7000-8000 GBP (auto miało 4 lata) - to jest około 36000 PLN.

Dla przykładu - w tym roku miałem stłuczkę - wycena napraw blacharskich i wymiany kilku elementów przez ASO to około 20000zł. Gdybym komuś pokazał zdjęcie auta po wypadku, powiedziałby, że nic się nie stało. Ot lekko podgięta maska oraz rozbity zderzak i kierunkowskaz. Niestety w środku było już nieco więcej zniszczeń - chłodnice wody i klimy, wentylator, urwane zaczepy lamp, urwane zaczepy (plastik!) błotników. W sumie nic poważnego... ale przykładowe ceny: chłodnica wody 2950, chłodnica klimy 3100, zderzak 2250, wentylator AC 3000, maska (przecież tylko lekko się podgięła i cofnęła - łatwo naprawić) 1250... Przy takich cenach (i założeniu, że WSZYSTKO się wymienia na nowy oryginał) naprawa może łatwo przekroczyć koszt samochodu, mimo, że nie został uszkodzony żaden kluczowy dla działania auta element - silnik, turbina i intercooler, alternator, struktura i geometria nadwozia, układ jezdny itp.

Żeby prawidłowo ocenić, co zostało naprawione i jak poważna była stłuczka należałoby dokładnie sprawdzić fakturę za tę naprawę - wtedy będzie wiadomo, co zostało zniszczone i wymienione, natomiast cena naprawy podana przez ubezpieczalnię może być kosmicznie wysoka i być porównywalna z wartością kilkuletniego samochodu, nawet jeśli wypadek nie zdemolował go w sposób zagrażający dalszemu użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WITAM

Przymierzam się do zakupu X-Triala z Silnikiem diesla (2005-2006r.) i tutaj moje pytanie jak odróżnić wersje silnikowe Japońskie od Francuzkich (podobno jednostki japońskie są są poprostu lepsze) i druga sprawa jaki silnik wybrać 2.0 czy 2.2diesla.Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to silniki 2.0 weszły dopiero w drugiej generacji X-trail'a czyli 2007 i są to silniki francuskie. Roczniki 2005-2006 będą miały natomiast motor 2.2.

Nie mylisz się. A dokładniej Nissan X-Trail T30 występował w 3 odmianach (daty pierwszej rejestracji mogą być późniejsze):

wersja 2001.06-2003.09 85kW (japoński silnik 2.2dm3, brak DPF, klasyczna turbina o stałej geometrii + intercooler);

wersja 2003.09-2005.10 100kW (ten sam silnik 2.2dm3 ale ulepszony o common rail, klasyczna turbina + intercooler, brak DPF);

wersja 2005.10-2007.03 100kW (silnik jak wyżej, 2.2dm3 z common rail, turbina o zmiennej geometrii + intercooler, DPF oraz kilka innych modyfikacji).

Ostatnie wersje T30 pojawiały się w handlu do połowy 2007 roku następnie rozpoczęła się sprzedaż T31, z silnikami francuskiej konstrukcji (ponoć to nie jest czysto francuska konstrukcja i produkcja) 2.0 dCi o mocach 150Km (110kW) i 170KM (127kW).

Edytowane przez Mark_75
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy ;) mam zamiar nabyć X-trail-a. Kilka już oglądałem, ale jeszcze nie kupiłem. Myślałem o benzyniku i włożeniu do niego gazu. Znalazłem takigo na allledrogo "http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-0-16v-sprowadzony-stan-idealny-i1376642291.html" ale coś mi tu niepasuje z ceną??? Gdzie jest kruczek???

A teraz pytanie z innej beczki - czy konieczne jest wzmacnianie gniazd zaworowych w tych silnikach?

 

 

Pozd

MAciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy ;) mam zamiar nabyć X-trail-a. Kilka już oglądałem, ale jeszcze nie kupiłem. Myślałem o benzyniku i włożeniu do niego gazu. Znalazłem takigo na allledrogo "http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-0-16v-sprowadzony-stan-idealny-i1376642291.html" ale coś mi tu niepasuje z ceną??? Gdzie jest kruczek???

A teraz pytanie z innej beczki - czy konieczne jest wzmacnianie gniazd zaworowych w tych silnikach?

 

 

Pozd

MAciek

 

Kolego najpierw zastanów się czy chcesz kupić benzyniaka czy diesla. Zakładanie gazu do silnika który ma przejachane ok 100 000 km jest wielkim ryzykiem. Spotkałem sie już kilkakrotnie że założenie gazu w tych silnikach z przebiegem ok 100 000 najprawdopodobniej spowodowało wypalenie się denka tłoka i zaworów. Więc moim zdaniem najbezpieczniej jest kupić paliwożernego benzyniaka i nie ingerować w zmiany lub diesla który mniej pali. Chcę również podkreślić że w tych samochodach po 100 000 km silnik może być bardziej awaryjny. Dotyczy to benzyniaka i diesla. W razie pytań polecam się na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi chodzi właśnie po głowie benzyna a z racji kosztów chciałbym włożyć gaz. Teraz jeżdze poczciwym golfem III z przebiegiem 240000 - gaz od 95 tysięcy i po za drobnymi usterkami nic mu się nie działo. Przy 190000 wymieniłem reduktor. Teraz mi się kończy legalizacja na butlę a poza tym troche sie już blacha sypie więc myśle o zamianie na coś większego. Wybór padł wstęnie na nisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, pomału przychodzi czas na zmiane auta (obecnie almerka 2.2, naprawde fajny samochod nie do zajezdzenia silnik:), predzej rdza go zezre). Bardzo chciałbym trafić na taki x-traila od 2004r. z halogenami dalekosieznymi, strasznie mi sie to podoba. Ostatnio zauwazyłem ciekawa oferte: http://otomoto.pl/nissan-x-trail-columbia-dci-krajowy-i-wl-serw-C18512978.html i tu chciałbym sie zapytac czy ten model posiada komputer pokladowy? Czy wogole x-traile mialy komputerki? A moze ktos z forumowiczow juz go ogladal i podzieli sie wrazniami:p moze mu cos dolega itp?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pomału przychodzi czas na zmiane auta (obecnie almerka 2.2, naprawde fajny samochod nie do zajezdzenia silnik:), predzej rdza go zezre). Bardzo chciałbym trafić na taki x-traila od 2004r. z halogenami dalekosieznymi, strasznie mi sie to podoba. Ostatnio zauwazyłem ciekawa oferte: http://otomoto.pl/nissan-x-trail-columbia-dci-krajowy-i-wl-serw-C18512978.html i tu chciałbym sie zapytac czy ten model posiada komputer pokladowy? Czy wogole x-traile mialy komputerki? A moze ktos z forumowiczow juz go ogladal i podzieli sie wrazniami:p moze mu cos dolega itp?

Pozdrawiam

 

Na pocz?tku sprawdziłbym bym rok produkcji,co? mi nie pasuje ta kierownica do tego rocznika:)

 

EDIT.

Cos mi się pomyliło z tą kierownicą,jest OK.

Edytowane przez waleszczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze my?lę, to w T30 nie było komputera pokładowego, jest tylko licznik i zegarek :")

Natomiast je?li bardzo Ci na tej funkcjonalno?ci zależy, można kupić nawigację Garmina wraz z tak? przystawk?, która się nazywa "ecoRoute HD". Podpina się toto do jednostki centralnej i wszystkie informacje, które normalnie wy?wietlane s? na takim komputerze, pojawiaj? się na ekranie nawigacji.

Trzeba tylko sprawdzić czy jest to kompatybilne z X-trailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z ta kierownica? Z tego co widziałem to od 2004 roku maj? chyba wszystkie takie? Albo ja slepy jestem.

Dziwne ze w takiej klasie brak komputerka, chociaz, kiedys ogladalem x-traila jak sie nie myle z takim wyswietlaczem/navi i tam cos bylo jakies spalanie, wiec to zalezy chyba od wersji, aczkolwiek ni widzialem xa z navi i jednoczesnie z halogenami dalekosieznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z ta kierownica? Z tego co widziałem to od 2004 roku maj? chyba wszystkie takie? Albo ja slepy jestem.

Dziwne ze w takiej klasie brak komputerka, chociaz, kiedys ogladalem x-traila jak sie nie myle z takim wyswietlaczem/navi i tam cos bylo jakies spalanie, wiec to zalezy chyba od wersji, aczkolwiek ni widzialem xa z navi i jednoczesnie z halogenami dalekosieznymi

Kierownica jest od tego modelu ,tylko sterowanie w niej radiem jest od starszego modelu przed liftingiem czyli produkowanego do 2003 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość bazylfox

Witam,

w niedalekiej przyszłości planuję zakup X-traila.

Przeglądając artykuły o tym modelu zawężałem coraz bardziej obszar poszukiwań.

Padło na X'a z silnikiem 2.2D z common railem - czyli roczniki 2003-2005.

Prawdopodobnie będę szukał auta na własną rękę z naszą zachodnią granicą. Liczę się z przebiegami rzędu 200 tys. km

 

Was jako znawców chciałem zapytać, czy historię serwisową nissana mogę sprawdzić w każdym ASO ?

Ponieważ jeszcze do końca nie ogarnąłem zmiany liftingowe Xtrailów, powiedzcie jak najszybciej poznać każdą z wersji (roczniki sprzed liftingu 2003 i po licfie)?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W moim przypadku auto było regularnie serwisowane. Zadzwoniłem do salonu gdzie to się odbywało i pan potwierdził z niechęcią te informacje. Auto było krajowe pięć lat serwisowane! Jak jest z centralnym rejestrem i sprawdzaniem po VIN to nie wiem. Od handlarza już nigdy auta nie kupię. Raz tylko (jako pierwszy kupiłem).

Właśnie całkiem niedawno kuzyn kolegi opowiadał jak to kilka lat temu kupił świeżo sprowadzonego golfa 4-letniego z przebiegiem 90tys. Po 200km się wysypał i w ASO okazało się, że auto miało 560tys km zrobione!!! Wymienione wnętrze razem z dachem i lewą książkę serwisową. Cena naprawy golfa to było 15tys zł! Takich przykładów można mnożyć.

Co do przebiegu- ostatnio ojciec kupował auto i sprawdzaliśmy w zaufanym warsztacie. Koleś powiedział, że jak licznik tylko zmieniono na wskaźniku, to podłącza się kompa i można sprawdzić ile ma faktycznie- wersja tańsza-bo koszt tylko 100zł. Jak nagrzebią też w kompie to nie idzie tego sprawdzić- wersja droższa +100zł dodatkowe.

To tyle co usłyszałem.

Pozdrawiam

P.S. Ostatnimi czasy jeżdżę tylko w weekendy po 10-20km a czasem nawet nie tyle, więc auto robi parę tys. rocznie. Zatem średnia 20tys mnie nie łapie. Toteż się zastanawiam po co ja diesla kupowałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

jestem nowy na forum i od razu z prośbą :)

 

Poszukuję X-traila z benzynowym silnikiem, głównym parametrem jest cena, chciałbym zmieścić się w przedziale 30-35 tys. złotych.

Przeglądałem aukcje na allegro oraz mobile.de, w Niemczech jest spory wybór, jednak cenowo (po uwzględnieniu akcyzy i innych opłat) auta wyglądają podobnie. Inna sprawa to stan techniczny i poziom wyeksploatowania, ale tego po zdjęciach niestety nie jestem w stanie zweryfikować. I tu prośba do grupowiczów, jeśli ktoś ma zaufanego importera, bądź sam sprzedaje takie auto, to proszę o informację.

 

Znalazłem taki przykładowy egzemplarz: http://otomoto.pl/nissan-x-trail-salon-polska-rej-2005-lifting-C19929920.html - przebieg stosunkowo niski, tylko na ile jest szansa, że prawdziwy?

Edytowane przez pjerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem nowy na forum i od razu z prośbą :)

 

Poszukuję X-traila z benzynowym silnikiem, głównym parametrem jest cena, chciałbym zmieścić się w przedziale 30-35 tys. złotych.

Przeglądałem aukcje na allegro oraz mobile.de, w Niemczech jest spory wybór, jednak cenowo (po uwzględnieniu akcyzy i innych opłat) auta wyglądają podobnie. Inna sprawa to stan techniczny i poziom wyeksploatowania, ale tego po zdjęciach niestety nie jestem w stanie zweryfikować. I tu prośba do grupowiczów, jeśli ktoś ma zaufanego importera, bądź sam sprzedaje takie auto, to proszę o informację.

 

Znalazłem taki przykładowy egzemplarz: http://otomoto.pl/nissan-x-trail-salon-polska-rej-2005-lifting-C19929920.html - przebieg stosunkowo niski, tylko na ile jest szansa, że prawdziwy?

 

mój jest taki sam tyle, że produkcja 2004, a rejestracja maj 2005. Dobrą cenę miały wtedy :devil:

 

Jeżeli chodzi o lakier to wszystkie chromy są na miejscu, nic nie było malowane. Jedynie do czego można się doczepić to brak chromowanych nakładek na lusterka, ale mógł ich po prostu nie wziąć. W środku auto nie jest zniszczone. Silnik jest bezawaryjny. Mój ma 135000 i nic się nie dzieje. Wydaje mi się, że taki przebieg musisz sobie założyć również w tym egzemplarzu bo te 75000 to jakoś tak mało jak na takie autko.

 

aha, nie ma komputera pokładowego, w opisie jest błąd. jest tylko termometr.

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź!

 

ciągle się zastanawiam co dalej, to auto jest w Elblągu, dla mnie to trochę daleko. Diesla w sumie nie chcę tylko dlatego, że jestem zniechęcony walką z TiD2.2 w aktualnie posiadanym Saabie - są ciągłe problemy z EGR... a jak to wygląda w silnikach Nissana? Nie ukrywam, że tańsza opcja, np. http://allegro.pl/nissan-x-traill-2-2dci-136km-100-bezwypadkowy-i1755824093.html (lub z mniejszym przebiegiem: http://allegro.pl/nissan-x-trail-2-2-dci-4x4-raty-i1750063815.html) też wydaje się atrakcyjna.

 

/edit:

 

Po lekturze tego wątku: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/67738-ile-przebiegu-maja-wasze-x-t30/ widzę, że jest podobnie :)

Edytowane przez pjerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ten z Elbląga jak kupiony w Polsce i regularnie serwisowany to można to sprawdzić.

Niektóry- trochę bardziej zamożni- oddają auta tam gdzie kupili i biorą np. nowszy model w tym samym salonie. Przebieg mały, ale tego akurat można sprawdzić.

Ja swojego krajowego sprawdzałem w tel w serwisie gdzie był serwisowany i wszystko pasowało, tylko później i tak były cyrki z pompą...

I te halogeny (choruję na nie) i szyber dach:) Ja niepotrzebnie kupiłem diesla bo mało jeżdżę.

Te sprowadzone przebiegi pomnóż razy dwa- szczególnie jak to ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-diesel-6biegow-4x4-klima-okazj-C20599210.html Czy coś z nim jest nie tak? Może jest ktoś z okolicy Trzebini i wie co nico na jego temat?

Dzwoniłem (pan prowadzi auto handel) i dowiedziałem się że samochód w pełni sprawny(jedyne co to tylne tarcze mają wżery), po za tym kupił go od pierwszego właściciela z polski. Podobno w naprawdę w świetnym stanie. Tylko ta cena... - nie za niska? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mina. Śmierdzi na kilometr. Po pierwsze przebieg..... no proooooszę Cię. Nie wierzę w takie cuda. Po drugie cena..... No weeeeeź..... w takie cuda też nie wierzę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Poszukuje x-traila i prosiłbym o pomoc w ocenieniu tych aut, które znalazłem. 1) http://otomoto.pl/nissan-x-trail-rej-2004-najwyzsza-wersja-C21023833.html Cenowo niewygórowanie więc czy coś może być z nim nie tak? 2) http://moto.allegro.pl/nissan-xtrail-polecam-i1851768231.html Nie wiem czy ma wgnioty na lewych drzwiach czy to odbicie. Brak jest również przedniego prawego chlapacza a ten prawy tylny też jakiś szarpnięty. Koledzy bardzo proszę was o jakiekolwiek sugestie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Proszę o podpowiedź czy to autko nie podpada w jakiś sposób na pierwszy rzut oka. Przymierzam się do zakupu ale dokładnie nie wiem na co należałoby zwrócić uwagę. Zarejestrowany za granicą jako ciężarowy. Z góry dziękuję za pomoc.

 

http://gielda.autoce...-C19720986.html

Edytowane przez caarlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Mam obecnie peugeota 307 1,6 HDI kombi - mam teraz okazję zakupić nissana x - trail 2,2 dci 2003 rok. W związku z tym chciałbym zapytać was o awaryjność, spalanie (miasto, trasa?) i typowe usterki. Czy warto kupic to autko? Polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy ktoś tu jeszcze zaglada?

Też chce kupić X traila. Znalazłam benzynowca 2l + gaz. Niestety na razie nie stać mnie na coś nowszego. A ten jest blisko zaieszkania.

Czy ktoś może zerknąć na to ogloszenie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1939034520

Proszę o uwagi.

 

Wyczytałam gdzieś ze gaz załozony po 100tys to już tylko kłopoty. Auto przez pierwszego wlaściciela serwisowane w aso.

Chcę jechać przed zakupem do serwisu na sprawdzenie, gdzie najlepiej podjechać?

Będzie to moje pierwsze auto terenowe.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...