Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QASHQAI J11 a inne modele,oferty.


colins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja niedawno uzmysłowiłem sobie, że nowe turbobenzyny stopniem skomplikowania i kosztem napraw niewiele już odbiegają od diesli. Wtrysk bezpośredni, rozbudowany osprzęt, mnóstwo elektroniki, koła dwumasowe, a niedługo nawet filtry cząstek stałych sprawiają, że zakup nowoczesnego, używanego benzyniaka może być w razie problemów nie mniejszą miną niż diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie rozpętała się odwieczna dyskusja na temat wyższości "kosiarki" nad "traktorem" I na odwrót to powiem że wychodzę z bardzo prostego założenia, a mianowicie przebieg roczny powyżej 20kkm tylko diesel, poniżej tylko benzyna. Dodam jeszcze tylko że w UK do kosztów utrzymania należy doliczyć podatek drogowy który to w przypadku qq w dieslu 1.5 wynosi ZERO. Za 1.2 już jest to 140 £ rocznie, a za 1.6 £ 190.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.5 dci rozsypał się jak domek z kart, mimo że dbałem i huchalem, więc @kiego twoje założenie ma "dziury" A niektóre diesle (np. Honda, mitsubishi) są o tyle droższe w zakupie, że sporo wiosen by upłynęło po 20k rocznie nim by zaczął zarabiać.

Mowa o nowych nie z odzysku oczywiście.

Różnica w spalaniu w moim przypadku to 1.8l/100km czyli ok.1500- 1600zl na 20kkm różnica w zakupie silnika dłuugo będzie się zwracać. Diesel ma sens przy długich przebiegach i to w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym że się rozsypie to jakby niezbyt się przejmuje ponieważ jest na gwarancji , a odnośnie opłacalności to powiem Ci że mieszkam w Sheffield, a pracuję w Manchesterze i dziennie robię 78 mil tylko do pracy. W moim przypadku diesel jest bardzo opłacalny, różnica w spalaniu(jeżdżę przez góry) to jakieś 2-2.5 l na setkę z nawet najbardziej oszczędna benzyną więc łatwo można policzyć jaka jest różnica. Do tego jeszcze dodaj sobie to że l paliwa kosztuje 1.2 funta.

Edytowane przez kiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż nie twierdzę że Ci się nie opłaca, poprostu coraz większe przebiegi trzeba kręcić, by się zwróciło w rozsądnym czasie i często jest to 30kkm i więcej niestety a ograniczenia dla traktorów szykują coraz większe ekoterroryści. Już niedługo całkowity zakaz wjazdu np. do Paryża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat prawda, tutaj tak samo robią, auta zarejestrowane po 4 kwietnia 2017 z automatu mają podwyższoną stawkę za podatek drogowy, chcą wprowadzić droższe parkingi w centrach miast dla użytkowników diesle i benzyn z wyższą emisją spalin, a za to hybrydy i meleksy mają darmowy parking i zero podatku drogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem a nawet byłem pewny , że nigdy tego nie powiem - ale jak to mówią - nigdy nie mów nigdy - ale do rzeczy :

w sobotę odebrałem kolejną , już 7 służbową Skodę - tym razem jest to Octavia III FL , zastąpiła poprzednią Octavie III po 2 latach i 165 tyś przebiegu.

Od soboty przejechałem nią ponad 500 km i mogę śmiało powiedzieć - jeżeli teraz bym miał wybierać pomiędzy QQ a Octavią to wybrał bym tę drugą - pomimo , że jak to ze służbowymi bywa mam słabą wersję wyposażenia z kilkoma niezbędnymi dodatkami a QQ jest w wersji Tekna .

Skoda ma silnik 1,6 TDI 115 KM , fajnie się zbiera , mam porównanie z QQ 1,6 DCI ze względu na to , że często mam auto zastępcze z tym silnikiem gdy mój QQ stoi w serwisie z powodu problemów z sondą lambda - myśle , że oba silniki mają podobną dynamikę. 

Ale jeżeli chodzi o właściwości jezdne to Octavia III FL zrobiła ogromny krok do przodu w stosunki do poprzedniczki i bije QQ na głowę - wiem , że to inne auta ale jednak różnica jest potężna.

A więc jeżeli będę szukał - a na pewno w związku z ciągłymi problemami z sondą lambda będę czegoś szukał - to na pewno odwiedzę salon Skody lub VW bo to auta godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz a ja mam już szóstą Skodę którą użytkuje równocześnie z prywatnym QQ i dopiero tą uważam za samochód który wygrywa z QQ i generalnie uważam że samochody od VAGa są ciekawszą propozycją od aut Nissan. Jako uzasadnienie mogę podać bardzo duże możliwości konfiguracji zarówno jeżeli chodzi o wyposażenie auta jak również duże możliwości konfiguracji silników ze skrzyniami. Jak wiadomo w nissanie nie mamy dużego wyboru.

A co do wyglądu nowej Octavi 3 FL to różni się tylko przednimi światłami jak dla mnie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez rafiros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przed kupnem rok temu samochodu marzyl sie nowy Tiguan ale dalem sobie limit 100k :) Wiec nie widzialem sensu brania najubozszej wersji wiec kupilem N-Connecta, z ktorego jestem (odpukac) baaaardzo zadowolony.

A teraz czeka mnie odbior Mazdy, ktora czeka na mnie od czwartku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaką z Mazd odbierasz ?

Powiem , że nawet bez względu jaka to Pan będzie b. zadowolony !

Cenna będzie też opinia jako , że Qq też zaskarbił sobie Twoje uznanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mazdę obchodziłem szerokim łukiem. Tyle się słyszy o problemach z silnikami i rdzewiejącą blachą. A żeby nie było, ze to tylko pogłoski - sąsiadowi padł silnik w nowej 6 2.0 benzyna po 20 tysiacach. A z kolei znajomy od roku jeździ regularnie z awariami różnego typu, też Mazda 6.

 

Octawia - tak, zmieniły się reflektory, tylko i aż :D 

 

Ja do nich nie wrócę, bo mnie kompletnie olali w serwisie wypinając się na naprawy gwarancyjne, a sądzić się nie mam naprawdę czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym samochodzie moga przytrafic sie awarie :) Gdybys zaczal przegladac i czytac to forum przed kupnem to uznalbys, ze QQ to kupa zlomu, ktora nonstop sie psuje :)


To jaką z Mazd odbierasz ?
Powiem , że nawet bez względu jaka to Pan będzie b. zadowolony !
Cenna będzie też opinia jako , że Qq też zaskarbił sobie Twoje uznanie .

Kupilismy 3ke SkyPassion, dla zony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mazdę obchodziłem szerokim łukiem. Tyle się słyszy o problemach z silnikami i rdzewiejącą blachą. A żeby nie było, ze to tylko pogłoski - sąsiadowi padł silnik w nowej 6 2.0 benzyna po 20 tysiacach. A z kolei znajomy od roku jeździ regularnie z awariami różnego typu, też Mazda 6.

 

Octawia - tak, zmieniły się reflektory, tylko i aż :D

 

Ja do nich nie wrócę, bo mnie kompletnie olali w serwisie wypinając się na naprawy gwarancyjne, a sądzić się nie mam naprawdę czasu. 

 

To życzę bezproblemowej jazdy nowym QQ :)

I jak widać z tej dyskusji ilu ludzi tyle opinii - jedni chwalą drudzy na to samo narzekają - dobrze , że mamy wybór .

A wracając do tematu - gdyba nie ta sonda lambda w moim QQ to bym złego słowa nie powiedział na niego tym bardziej , że to jest mój drugi QQ - niestety taki drobny problem zniechęca mnie i wiem , że więcej nissana mieć nie będę :)

I coraz bardziej przychylam się do wcześniejszych opinii kolegi Stridera ( dawno go nie było ) , że auta z grupy VAG są nudne, smutne ale solidne i chyba się z nim zgadzam i dorosłem do Passata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Passat... Sąsiad notorycznie kupuje i zawsze mu sie dziwię, ale niektórzy nie umieją się wyzbyć przyzwyczajeń. Ja mam w domu 2 auta które wymieniam co 2 - 3 lata i w zasadzie chyba jeszcze nie wróciłem z zakupem do poprzedniego salonu ;) Tym razem może będzie inaczej, zobaczymy, jak się będzie QQ sprawował, a większe auto (aktualnie mam Sorento) prawdopodobnie też kupię w Kia, tylko jeszcze nie wiem co, szalenie podoba mi się Stinger.

Edytowane przez aerofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stasziek

Życzę tylko pozytywnych wrażeń !

Słusznie zauważasz , że niektórzy to mogą tylko " śmieszyć , tumanić , przestraszać " ? :) a każdy z nas wybierze i tak "po swojemu " ;)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się nie powinno zaglądać komuś do portfela, ale jestem ciekawy jaki problem miał kolega w dołożeniu kilkunastu czy więcej tysięcy do Tiguana z lepszym wyposażeniem zamiast kupować tańszy qq tekna skoro już po roku kupuje mazdę, która jako nowa też najpewniej do tanich nie należy?

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się nie powinno zaglądać komuś do portfela, ale jestem ciekawy jaki problem miał kolega w dołożeniu kilkunastu czy więcej tysięcy do Tiguana z lepszym wyposażeniem zamiast kupować tańszy qq tekna skoro już po roku kupuje mazdę, która jako nowa też najpewniej do tanich nie należy?

To nie byl zaden problem:) Gdybym wtedy kupil Tiguana w wersji, ktora mi najbardziej odpowiadala, dzisiaj nie mialbym 40% kwoty (roznica $Tiguan - $QQ), ktora przeznaczylem na Mazde :) A Mazda nie jest dla mnie tylko dla mojej zony - choc pewnie tez bede sporo nia jezdzil..

Edytowane przez stasziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, to dobrze, że mazda była w planie, bo nie zaglda się do portfela, ani nie dyskutuje o gustach, ale tiguan jest szpetny, podobnie jak golf, skoda rapid, fabia, octavia, karoq. Trzymajcie się japończyków albo renojapończyków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się nie powinno zaglądać komuś do portfela, ale jestem ciekawy jaki problem miał kolega w dołożeniu kilkunastu czy więcej tysięcy do Tiguana z lepszym wyposażeniem zamiast kupować tańszy qq tekna skoro już po roku kupuje mazdę, która jako nowa też najpewniej do tanich nie należy?

 

Dołożyć to można do nowej Skody Kurok, analogicznie do QQ po rabatach porównując wersję 1.6 DiGT do podobnie wyposażonego 1.5 TSI wyjdzie jakieś 15 tysięcy różnicy na korzyść Nissana. Jeśli zaś chodzi o Tiguana, to już dopłata będzie wynosiła drugie tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się nie powinno zaglądać komuś do portfela, ale jestem ciekawy jaki problem miał kolega w dołożeniu kilkunastu czy więcej tysięcy do Tiguana z lepszym wyposażeniem zamiast kupować tańszy qq tekna skoro już po roku kupuje mazdę, która jako nowa też najpewniej do tanich nie należy?

Panowie,proszę nie podnosić takiego tematu,jakby nie było może być drażliwy dla niektórych osób i kłótnie są niepotrzebne.

Jedni mają i stać ich,inni nie...więc dajmy sobie na luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...