Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wahacz do T30, Jakiego producenta polecacie? a jakiego nie brać?


perkozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Musze wymienic wahacz w T30 z 2002r Diesel, lewy przód. Dokładnie to tą"kulkę", ale pewnie trzeba wymienić cały element.

Jakiego producenta poleciacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Musze wymienic wahacz w T30 z 2002r Diesel, lewy przód. Dokładnie to tą"kulkę", ale pewnie trzeba wymienić cały element.

Jakiego producenta poleciacie?

 

Poltora roku temu wymienilem tez przedni lewy na wahacz firmy Teknorot , kupiony na Allegro http://allegro.pl/Sh...hacz&id=5649579 , jak do tej pory zadnych problemow. Z tego co pamietam to jakos ta firma miala dobre opinie. Niestety widze ze cena wzrosla, bo ja placilem 335zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik,który wymieniał górne wahacze w P11,którą miałem polecał tylko firmę Lemforder.Wahacze wytrzymały 80 tyś na naszych drogach

 

W googlach jak poszukasz to rozbieżność cenowa między producentami jest ogromna.Od 300 do 1200 zł za sztukę.Ciekawe tylko czy za ceną idzie jakość

Edytowane przez Pumiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sworznia nie wymienisz a to on najczęściej pada. Dziwna ta konstrukcja i aż się prosi aby można było ten sworzeń wyprasować i wprasować nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten sworzeń ulepili bez pojęcia.Dwie pozostałe tuleje,które trzymają wahacz są wręcz pancerne i w dodatku wymienne a najbardziej wrażliwą część wprasowali na stałe.W sumie to celowa zagrywka pod serwis.To dranie jedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz z P12 wygląda na oko bardzo podobnie i ma wymienny sworzeń. Trzeba by pomierzyć może by podszedł i problem z głowy.

 

Również mam te wahacze Teknorot z allegro . 13,500km troszke ponad rok i prawy jak nowy sztywno trzyma .Lewy już lużniej chodzi ale jeszcze luzu nie ma. Problemem była woda przelewająca się przez gumki. Musiałem raz ściągać osłony czyścić i dawać smaru nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem wachacz od P12 nie jest stalowy? Bo T30 ma amelinium.

 

 

Swoją drogą to ktoś przerabiał temat regeneracji sworznia? Skoro regenerują alu wahacze do Passatów, Audi i Alfa Romeo to czemu nie mieliby robić tego do T30?

Edytowane przez zeshky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak P12 ma stalowy ale to akurat większej różnicy nie robi :)

 

Trzeba by popytać ile za regenerację , zdał by się taki adres na forum aby wszyscy potomni mogli korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odświeżam kotleta.

 

Ktoś coś w temacie może dopisać? Jaka firma wahacza ile km zrobione?

 

 

Coś mi się wydaję ze niedługo czeka mnie wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem na wiosnę zeszłego roku. Założyłem OYODO, był w najlepszej cenie. Wielkiego wyboru nie ma jeżeli chodzi o wybór firmy. Brak renomowanych producentów. Praktycznie dostępne to OYODO, JAPAN LINE, YAMATO, SH, TEKNOROT. Nie są to producenci, tylko konfekcjonerzy towaru. Trzeba tak naprawdę szukać najtańszego i tak jest gwarancja.

Edytowane przez glo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem na wiosnę zeszłego roku. Założyłem OYODO, był w najlepszej cenie. Wielkiego wyboru nie ma.

ile km już na nich zrobiłes? coś się z nimi dzieje czy na razie cisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No i na mnie przyszła kolej ,zaczęło delikatnie trząść kierownicą pojechałem na szarpaki i okazało się że lewy sworzeń kończy swój żywot.Niestety wymiana całego wachacza,kupię chyba na aledrogo najtańszy za niecałe trzy stówki i może trochę polatam na nim.Do tego jeszcze wyszło że są do wymiany gumy na tylnim stabilizatorze i łącznik.Mam nadzieję że ten sworzeń był przyczyną ale zobaczymy po wymianie. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem pół roku temu (narazie jest ok) w MasterSport: http://allegro.pl/wahacz-przod-nissan-x-trail-lewy-master-sport-i3769518990.html

Nie wiem jak w naszych ixach, ale w passacie MasterSporty sprawdziły mi się lepiej niż Lemfordery. Mastery komplet 520:-, Lemfordery -1200:-. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zluzował się, bardziej fachowo to łącznik stabilizatora.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa łącznik, no bo się zastanawiałem co się może stać stabilizatorowi. Łącznik to normalka.

he he no rzeczywiście można go pogiąć, pogryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię, padł sworzeń wahacza lp. Rozpiętość cenowa 250-1300 , może ktoś polecić optymalny zamiennik lub ma jakieś spostrzeżenia co do jakości wahaczy?


Żeby nie było, dla potomnych spostrzeżeń nt. zawieszenia kilka:

1. Na przód trafił wahacz z pod znaku księżyca i gwiazdy firmy teknorot. Problemu z instalacją i geometrią nie było a jak będzie z trwałością się okaże
.

 

2. Przy okazji wymiany tylnego łożyska okazało się że sprawne do tej pory tylne wahacze, a właściwie ich tuleje były tak zapieczone, że trzeba było ciąć. Także do prac przy tylnym zawieszeniu warto zanabyć śruby lub wahacze. Jeden wahacz firmy hert+buss kosztuje 490,00 zł a komplet chinoli z alegro (6szt.) niecałe 400,00 zł. Z uwagi na tak dużą różnicę i ciekawość wymieniłem cały komplet, jakościowo zastrzeżeń ja i mech. nie mieliśmy a geometria jak wspominałem ustawiona bez problemu.

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu miałem to samo ale wymieniłem tylko tulejki w nich zamiast kupować całe wahacze. Z przodu moje JAPANy  trzymają się średnio. O ile sworznie są w dobrym stanie to małe tulejki wymieniałem już dawno a dużą tylko w prawym ale lewa też już się prosi - a przejechały na oko max 50 tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ponieważ dopadł mnie sworzeń lewego wahacza to może komuś kto wymieniał zechce się napisać jak się sprawuje na dystansie zamiennik. Szczególnie interesuje mnie turecka technologia pod marką teknorod (podobno gumki nie najlepszej jakości). Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 tys. przejechane i nic się nie dzieje, co do gumek pół roku to nie wiele, żeby coś powiedzieć, ale za te pieniądze moim zdaniem warto. Zawieszenie tył też ok. Trzeba przypilnować mechanika żeby dokręcał na opuszczonym aucie. W ramach offtop, sprawdzajcie przewody masowe tak szybko odchodzą.

Edytowane przez carbomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...