Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail z silnikiem diesla 1.6 dci 130


juras2017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do uzytkownikow diesla w X'ie

Czy po przejechaniu 15 km z predkoscia 80-90 km/h powinna chlodzic się turbina po wylaczeniu silnika?

Wydawalo mi się, ze przy -6*C na zewnątrz i niezbyt dużych prędkościach no i w miare krótkim dystansie nie będzie tak zle.

Wczoraj w garażu poczułem smrod "nagrzanych" plastikow a dzisiaj rano wentylatory pracowaly jeszcze po wylaczeniu silnika i zamkniciu auta

Wypalanie DPF'a nie wchodzi raczej w gre bo przejechane mam dopiero 400 km no i nie wiem czy wentylatory wtedy zalaczaja się.

Nie miałem nigdy diesla tylko zawsze "spokojne"  benzynki -bez turbin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje takie prawdopodobieństwo, ale tam jest jakiś dodatkowy wentylator do schładzania czy to może być ten od ukladu chłodzenia ?

Wczoraj w garażu nie slyszalem wentylatora a dzisiaj na parkingu już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko troche szybko to zadzialalo bo jak wspomniałem, przejechane raptem 400 km w dwa tygodnie.

Z drugiej strony, lepiej żeby częściej się przepalal niż wczesniejsza wymiana DPF'a.

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko troche szybko to zadzialalo bo jak wspomniałem, przejechane raptem 400 km w dwa tygodnie.

Z drugiej strony, lepiej żeby częściej się przepalal niż wczesniejsza wymiana DPF'a.

przy jeździe wyłacznie w mieście na małych odległościach (a tu wychodzi mi na to, że przyjmując 10 dni jazdy mamy 20 km w jedną stronę max) to te 400 km to już czas najwyzszy. Weź pod uwagę ze jest zimno wiec dłużej na tzw. ssaniu silnik chodzi. W lato będzie to co ok. 500 km

Mam pytanie do uzytkownikow diesla w X'ie

Czy po przejechaniu 15 km z predkoscia 80-90 km/h powinna chlodzic się turbina po wylaczeniu silnika?

Nie miałem nigdy diesla tylko zawsze "spokojne"  benzynki -bez turbin

 

poprzednio miałem diesla i nigdy nie chłodziłem turbiny po miejskiej jezdzie ani po spokojnej w trasie. Jedynie gdy zatrzymywałem się np na stacji benzynowej po szybkiej jezdzie - max 1-2 min. zrobiłem 100 tys km a nastepny tez juz ze 20 tys i jak do tej pory zadnych problemów z turbiną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to 15 km w jedna strone, ale z ranca to garażowane wiec szybciej się nagrzewa i bez korkow.

Gorzej z pracy do domu, "trochę" korka jest a i pod chmurka na parkingu zalega caly dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to 15 km w jedna strone, ale z ranca to garażowane wiec szybciej się nagrzewa i bez korkow.

Gorzej z pracy do domu, "trochę" korka jest a i pod chmurka na parkingu zalega caly dzien.

czyli tyle ile ja tez rano robie i tez z garazu ca 10*C.

Nie brałeś pod uwagę jednak nie diesla skoro tak duzo po miescie i tak mało ogólnie (no chyba ze rocznie duzo w trasie)? - ja własnie dlatego zmieniłem z diesla na benzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem pod uwagę benzynke (tradycyjnie dla mnie) ale chciałem mieć 4x4 a w benzynie brak.

A niech tam, raz kozie ..., kiedyś trzeba pojezdzic i dieslem żeby mieć do czego porownywac :)

Bralem pod uwagę tez RAV4 i Kuge ale odpadly na koniec. RAV4 nie ma dachu szklanego a Kuga jest troszkę krotsza i jakos średnio mnie się podobala

X-Trail wyszedł najkorzystniej cena-zawartość kredensu

Benzyna żeby mieć wysoki moment musi być "mocna" a w dieslu nie koniecznie. No i "maly" ten diesel - to dlatego tez zdecydowałem się na niego

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to udana konstrukcja -poczytałem wcześniej troszkę o nich

Nie ma już problemów wieku dziececego -pozyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bralem pod uwagę benzynke (tradycyjnie dla mnie) ale chciałem mieć 4x4 a w benzynie brak.

A niech tam, raz kozie ..., kiedyś trzeba pojezdzic i dieslem żeby mieć do czego porownywac :)

 

no tak, przy 4x4 nie było wyboru w X-trailu.

Mnie akurat na 4x4 nie zależało, bo w trudny teren się nie zapuszczam. Ale ostatnio np musiałem pojechać po zaśnieżonych i uklepanych, lekko pochyłych drogach leśnych i trochę bałem się ze zostanę juz w tym lesie do wiosny i o dziwo...bez problemów ośka dała radę (i opony :dribble: ).

Benzynowy znowu docenłem tej zimy - zapomniałem już jak długo czekać trzeba było na ogrzanie się wnętrza w dieslu. Ale fotele są podgrzewane wiec w de..ciepło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest niewielka - jak dla mnie. W ASX'ie wnętrze zaczynalo nagrzewać sie po 5-7 minutach a w X'ie trwa to pewnie z minute-dwie dluzej

Podgrzewane fotele "umilają" czas zanim zrobi się cieplej wewnatrz

Ja już uzywalem 4x4 jadac "na spacer" do Jozefowa pod Wa-wa.

Zreszta na Wawrze lokalne uliczki nie sa odsniezane regularnie ani sypane sola (na szczęście) i bywa roznie z przejezdnoscia, zwlaszca rano po opadach.

Oczywiście bez 4x4 da się zyc ale skoro można inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu błednie uważa ze 4x4 to tylko dla tych co jeżdża po sniegu ,błocie czy lodzie.

Nic bardziej błednego.

4x4 to przede wszystkim wieksze bezpieczeństwo na drodze i wieksza pewność i kontrola nad autem i to o kazdej porze roku i w kazdych warunkach!

Szczególnie jeszcze połaczone  z kontrola trakcji.

Dobrze to widać np.w rajdach samochodowych.

Bez wzgledu na nawierzchnie czy pore roku samochód z napedem na jedna oś nawet i z najlepszym kierowcą nie ma najmniejszej szansy na rywalizacje z tym co posiada naped na wszystkie koła..

P.S.

w duzym ruchu,kiedy trzeba szybko ruszyć czy wskoczyc np. na rondo juz odruchowo właczam 4x4 ,wtedy jak przydepne mocniej na pedał gazu to nie piszcza mi koła z przodu a auto bardzo energicznie,szybko  i bez uźligu wlacza sie do ruchu..

Edytowane przez piotrek3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu błednie uważa ze 4x4 to tylko dla tych co jeżdża po sniegu ,błocie czy lodzie.

Nic bardziej błednego.

4x4 to przede wszystkim wieksze bezpieczeństwo na drodze i wieksza pewność i kontrola nad autem i to o kazdej porze roku i w kazdych warunkach!

Szczególnie jeszcze połaczone z kontrola trakcji.

Dobrze to widać np.w rajdach samochodowych.

Bez wzgledu na nawierzchnie czy pore roku samochód z napedem na jedna oś nawet i z najlepszym kierowcą nie ma najmniejszej szansy na rywalizacje z tym co posiada naped na wszystkie koła..

P.S.

w duzym ruchu,kiedy trzeba szybko ruszyć czy wskoczyc np. na rondo juz odruchowo właczam 4x4 ,wtedy jak przydepne mocniej na pedał gazu to nie piszcza mi koła z przodu a auto bardzo energicznie,szybko i bez uźligu wlacza sie do ruchu..

Ja nigdy nie wrzucam nawet 2wd. Po co to robisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jeżdżę 2wd-ekonomia :rolleyes: zuzycia paliwa.

Ok :)

Nie wiem czy to ma jakis sens wiekszy w przelozeniu na koszty ale rozumiem zamysl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

Nie wiem czy to ma jakis sens wiekszy w przelozeniu na koszty ale rozumiem zamysl :)

No jest róznica-sprawdzałem -może wyjśc nawet i 1,5 l/100km wiecej .

Wiec kiedy sytuacja pozwala-jeżdże z napedem na jedna oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma sensu?

Ja caly czas jezdze na "Auto"

Na autostradzie czy "S'ce" może 2WD jest lepsze ale po roznych innych drogach i roznych warunkach wydaje mi się tryb "Auto" lepszym wyborem..

Wiecie co powinien pokazywać ekran "Chassis control" ?

Jakos gdy ustawiam go to nic się nie dzieje, caly czas nieruchoma siatka ze stojacym samochodzikiem

Wjezdzalem pod gorke z zakrętem itp. i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider-nie chce robic burzy w szklance wody ale prawie w całości mam inne zdanie poparte doswiadczeniem osobistym jazdy przez ostatnie 10 lat trzema X-trailami 4x4 oraz wczesniej Audi A6Quattro.

Fakt -naped Quattro to bajka w porownaniu z wiekszościa innych ale nie zgadzam sie,ze  konstrukcja napedu X-traila jest dedykowna wyłacznie do jazdy w terenie. Bardzo dobrze  sprawdza sie  na normalnej drodze i we wszystkich wczesniej warunkach jakie wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że na szosie taki napęd jest mało użyteczny i tyle.

No własnie.Tu sie nie zgadzam z Tobą.

Ja może to ująlbym inaczej- naped 4x4 X-traila jest ponad wszelka wątpliwość mniej skuteczny na drodze w porównaniu np.do Quattro ale i tak  spelnia swoja rolę w podobny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu błednie uważa ze 4x4 to tylko dla tych co jeżdża po sniegu ,błocie czy lodzie.

Nic bardziej błednego.

4x4 to przede wszystkim wieksze bezpieczeństwo na drodze i wieksza pewność i kontrola nad autem i to o kazdej porze roku i w kazdych warunkach!

Szczególnie jeszcze połaczone  z kontrola trakcji.

Dobrze to widać np.w rajdach samochodowych.

Bez wzgledu na nawierzchnie czy pore roku samochód z napedem na jedna oś nawet i z najlepszym kierowcą nie ma najmniejszej szansy na rywalizacje z tym co posiada naped na wszystkie koła..

P.S.

w duzym ruchu,kiedy trzeba szybko ruszyć czy wskoczyc np. na rondo juz odruchowo właczam 4x4 ,wtedy jak przydepne mocniej na pedał gazu to nie piszcza mi koła z przodu a auto bardzo energicznie,szybko  i bez uźligu wlacza sie do ruchu..

 

dla mnie 4x4 jest przereklamowane zwyczajnie. Jakoś dziwnie się składa ze na ośnieżonych drogach jestem zwyczajnie szybszy niż wielu w SUVach 4x4. Co z tego ze mają 4x4 jak zwyczajnie nie potrafią albo boją sie jeździć na sniegu.

Z drugiej strony co pare dni widać w TV SUVa 4x4 na słupie lub w rowie. To znowu Ci którzy uwierzyli ze 4x4 to  jak piszesz:

4x4 to przede wszystkim wieksze bezpieczeństwo na drodze i wieksza pewność i kontrola nad autem i to o kazdej porze roku i w kazdych warunkach!"

Ulica w mieście to nie rajd kolego :wave: i i nie chodzi o to aby byc najszybszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x4 to przede wszystkim wieksze bezpieczeństwo na drodze i wieksza pewność i kontrola nad autem i to o kazdej porze roku i w kazdych warunkach!"

Ulica w mieście to nie rajd kolego :wave: i i nie chodzi o to aby byc najszybszym.

Trzymajmy sie tego co wyzej ja napisalem a Ty Kolego cytujesz.

To ,ze ja pokresliłem ,ze jednym z walorów 4x4 jest wiekszy poziom bezpieczeństwa i pewnośc w prowadzeniu auta na drodze ,co to ma wspolnego z tym ,ze piszesz-"Ulica w mieście to nie rajd kolego"????? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymajmy sie tego co wyzej ja napisalem a Ty Kolego cytujesz.

To ,ze ja pokresliłem ,ze jednym z walorów 4x4 jest wiekszy poziom bezpieczeństwa i pewnośc w prowadzeniu auta na drodze ,co to ma wspolnego z tym ,ze piszesz-"Ulica w mieście to nie rajd kolego"????? :|

nic nie ma wspólnego :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie ma wspólnego :|

Właśnie..

Chodzi o to aby bezpiecznie jeździsz i zawsze dojechać a nie "byc szybciej".W tym własnie bardzo pomaga w aucie 4x4 w kazdych warunkach i bezdyskusyjne sa zalety posiada auta z takim napedem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie..

Chodzi o to aby bezpiecznie jeździsz i zawsze dojechać a nie "byc szybciej".W tym własnie bardzo pomaga w aucie 4x4 w kazdych warunkach i bezdyskusyjne sa zalety posiada auta z takim napedem.

oczywiscie, zwłaszcza w miescie w korkach ze srednią 23 km/h w lato :icecream:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a le nie przeszkadza w miescie, w korkach i na dodatek latem, prawda?  ;)

Nie ma się co licytować.

Parafrazujac znana maksymę, każdy chwali to co ma ...(znane jak swiat dlugi i szeroki)

Problemem nie jest naped 4x4 ale kierowcy, którzy albo nie ufaja wcale temu systemowi albo zbytnio mu zaufali -trochę jak z nawigacja :)

Droga hamowania w 4WD czy w 2WD jest taka sama i nie wszyscy o tym pamietaja.

Ruszjac na sliskiej nawierzchni, w grzazkim terenie np. bloto/snieg, na mokrej nawierzchni itp.  naped 4x4 nawet "auto" już dużo daje

Nie ma co zaklinac rzeczywistości. Nie chodzi o to żeby udowadniać wyzszosc Swojego auta nad ...

Z pewnoscia w większości przypadkow 2WD sobie poradzi -wyższe zawieszenie swoje robi a spalanie w dieslu z 4x4 nie rosnie jakos drastycznie, "jeno cena troszkę insza" takiego auta i tyle

Miałem wcześniej ASX przednio-napewdowego i tez czasem przylapywalem się na tym, ze udowadniałem brak potrzeby napedu 4x4. Teraz jednak ... mam 4x4 i BEDE udowadnial ze taki jest lepszy hehe... (zarcik taki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...