Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail z silnikiem diesla 1.6 dci 130


juras2017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś "paczył" może jak i czy w ogóle da się zrobić otwieranie bagażnika bezdotykowe - na czujnik zbliżeniowy?

Może da się to dokupić / dorobić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Nie wiem, czy to jest możliwe, ale to jest też jakaś dodatkowa droga dla amatora cudzej własności.

 

Niby jakim cudem?

Przeciez jeśli nie będziesz z kluczykiem w pobliżu to nikt bagażnika nie otworzy

Ryzyko identyczne jak w tej chwili - może ktoś przyciskiem sobie otworzyć i gotowe ;)

Już miałem kilka razy sytuacje, ze przydal by się taki "bajer".

Rece zajęte bo jakas paczka / pudlo w lapkach a tutaj "grunt" mokry i nie ma jak postawić żeby nie zniszczyc a trzeba jeszcze do bagażnika wpakować to cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zbyt wiele nie trzeba cudować. Zobacz tu jest jakaś opcja tego o czym piszesz tak że na bank jakieś czujniki są dostępne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki system jest fabrycznie dostępny w X na niektórych rynkach - wzmianka o nim jest w instrukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj znowu zatankowalem i "weszlo" 58 litow ON a zbiornik ma 60 l wg producenta

Wg komp. miałem jeszcze do przejechania 64 km i jakas rezerwa pod smokiem.

Ciekawe jak mierza te pojemność zbiornikow skoro takie ilości paliwa da się wlac.

Lalem do "strzalu" i nie dolewalem nic.

W Mitsubishi benzynowym dla pojemności zbiornika 63 l moglem zalac tez 58-58,5l gdy komp. już nie wskazywal zadnego dystansu (kropki) a to ozn., ze można już przejechać max do 50km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PB jest podobnie, zazwyczaj tankuję 56l do 2-3 odbicia przy dystansie 720-740km

Wczoraj wlałem 58l przy dystansie 690km, a pokazywał 38km do przejechania

 

Po zmianie na letnie 19tki, spalanie wzrosło o ~0,5l/100km, także w moim przypadku, powszechny pogląd o wyższym spalaniu przy niskich temperaturach, nie sprawdza się. W ciągu 10ciu miesięcy użytkowania Xtraila, najniższe spalanie, miałem na początku stycznia 6,8l/100 ( rzeczywiste, nie z komputera ).


Ogólnie kluczyki bezkluczykowe nie są zbyt bezpieczne podobno.

 

Taaa, zwłaszcza jak pada bateria. Dzisiaj chwilę potrwało zanim udało mi się otworzyć auto i kolejną chwilę zanim załapał i dał się uruchomić ( machanie kluczykiem przy przycisku niewiele dało ), a byłem na zadupiu w Jordanowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spadlo spalanie z 7.0 na 6,9 l/100km (obliczane z tankowan)

Niewiele ale jednak a letnie 19" mam dopiero od soboty wiec za wcześnie powiedzieć czy to "zasluga" zmiany sezonu czy przypadek.

Niemniej jdnak roznica pomiędzy komp. wskazaniami a realem wynosi 0,8 l/100km

Ciekawe, ze nie odswiezylo mi wynikow spalania w profilu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakas tabelke okresowych przegladow podstawowych do T32?

Czy ktoś już korzystal z przeglądu pakietowego, który oferuje Nissan na 3-,4-,5-lat za jakas tam cene? (nie wiem od kiedy to istnieje)

Zastanawiam się czy to dotyczy tylko podstawowego przeglądu a nie ma tam np. sprawdzania blach do gwarancji na perforacje etc...

Żeby nie okazało się, ze zaplace za pakiet ale będę musial jeszcze doplacac za dodatkowe czynności nie objęte tym pakietowym przegladem

Do Mitsubishi była tabelka oficjalnie na stronie Miska a tutaj jakas tajemnica "cy cus"  albo tylko ja nie mogę tego znaleźć  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ale jest jakiś plik pdf dostępny?

Ciagle zapominam sprawdzić w książce a w pdf'ie będę miał pod reka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakas tabelke okresowych przegladow podstawowych do T32?

Czy ktoś już korzystal z przeglądu pakietowego, który oferuje Nissan na 3-,4-,5-lat za jakas tam cene? (nie wiem od kiedy to istnieje)

Zastanawiam się czy to dotyczy tylko podstawowego przeglądu a nie ma tam np. sprawdzania blach do gwarancji na perforacje etc...

Żeby nie okazało się, ze zaplace za pakiet ale będę musial jeszcze doplacac za dodatkowe czynności nie objęte tym pakietowym przegladem

Do Mitsubishi była tabelka oficjalnie na stronie Miska a tutaj jakas tajemnica "cy cus"  albo tylko ja nie mogę tego znaleźć  :(

zakup pakietu jest mozliwy najpóźniej 11 m-cy od dnia nabycia samochodu. Zawiera to co w ksiazce przeglądów bez dodatków np ponadnoramtywneej wymiany filtra kabinowego. Nie zawiera tez kontroli nadwozia.

 

Ja zrezygnowałem na rzecz zniżek na kartę you&nissan. Piewszy przeglad w beznynie kosztował 670.

No fakt, ale jest jakiś plik pdf dostępny?

Ciagle zapominam sprawdzić w książce a w pdf'ie będę miał pod reka

proponuje wrzucić app Google moj dysk. Z aparatu od razu do PDF konwertuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem na rzecz zniżek na kartę you&nissan. Piewszy przeglad w beznynie kosztował 670.

Ja przed momentem próbowałem umówić sie online w Japanmotors, ale na stronie nie pokazywali mi wolnego terminu aż do konca m-ca.... A chciałem być na czasie

 

Gdzie robiłeś przegląd, miałeś swoje graty czy wszystko z ASO??

 

Chcąc utrzymać 12 letnią gwarancję na karoserię, konieczny jest coroczny przegląd, koszt 49zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup pakietu jest mozliwy najpóźniej 11 m-cy od dnia nabycia samochodu. Zawiera to co w ksiazce przeglądów bez dodatków np ponadnoramtywneej wymiany filtra kabinowego. Nie zawiera tez kontroli nadwozia.

 

Ja zrezygnowałem na rzecz zniżek na kartę you&nissan. Piewszy przeglad w beznynie kosztował 670.

proponuje wrzucić app Google moj dysk. Z aparatu od razu do PDF konwertuje.

 

Konwersja do pdf to najmniejszy problem, mam "swój" skaner do pdf'a. problemem jest czas a glownie pamięć o tym :)

Za każdym rzem gdy jestem w domu to nie mysle o skanowaniu ale o zupełnie innych rzeczach a to przypomina mi się dopiero w pracy

 

670 zl za wszystko czy cos swojego miałeś?

Diesel jest sporo droższy bo samego oleju więcej wchodzi i chyba filtry oleju sa ciut droższe (chyba)

Pierwszy jest tanszy, drugi będzie więcej kosztowal

 

Jak podaje @piotrekustka 1 100zl za pierwszy przegląd to ta promocja Nissan'a może się oplacac , tylko ile kosztuje filtr kabinowy z wymiana i oględziny karoserii w ASo w Wa-wie?

Zadzwonie i dopytam, może powiedzą za co i ile...

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuje: olej Castrol, filtr powietrza, kabinowy, oleju. Ozonowanie układu klimatyzacji. Wszystkie części z ASO. Promotor Gdańsk.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed momentem próbowałem umówić sie online w Japanmotors, ale na stronie nie pokazywali mi wolnego terminu aż do konca m-ca.... A chciałem być na czasie

 

Gdzie robiłeś przegląd, miałeś swoje graty czy wszystko z ASO??

 

Chcąc utrzymać 12 letnią gwarancję na karoserię, konieczny jest coroczny przegląd, koszt 49zl

przeglad robiłem w salonie w którym odbierałem tj. Pruszków.

wszystko z ASO.

gwaracja obejmuje ze dziura na wylot będzie - ja to chrzanię - jak ma rdzewieć z powodu niedoróbek to wyjdzie przed upływem trzech lat - miałem tak w Almerze.

 

Konwersja do pdf to najmniejszy problem, mam "swój" skaner do pdf'a. problemem jest czas a glownie pamięć o tym :)

Za każdym rzem gdy jestem w domu to nie mysle o skanowaniu ale o zupełnie innych rzeczach a to przypomina mi się dopiero w pracy

 

670 zl za wszystko czy cos swojego miałeś?

Diesel jest sporo droższy bo samego oleju więcej wchodzi i chyba filtry oleju sa ciut droższe (chyba)

Pierwszy jest tanszy, drugi będzie więcej kosztowal

 

Jak podaje @piotrekustka 1 100zl za pierwszy przegląd to ta promocja Nissan'a może się oplacac , tylko ile kosztuje filtr kabinowy z wymiana i oględziny karoserii w ASo w Wa-wie?

Zadzwonie i dopytam, może powiedzą za co i ile...

 

 

to może od razu zapisz w telefonie przypominajkę ? :pc:

 

670 za wszystko co w ksiązce przeglądów. Duży ma kosztować ponizej 1000. Bardziej martwi mnie koszt obsługi klimy który co 2 lata powinno się zrobić. Tej nowy czynnik jest cholernie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ASX'ie nie wymieniałem czynnika tylko czyścili mi klime co roku i było OK (miałem go 3 lata). Nawet w ASO Miska nie domagali się wymiany czynnika. Mysle, ze na wyrost martwisz się kosztami

You+Nissan działa dopiero w drugim roku, na nowe nie ma rabatow w serwisie wiec trzeba szukac serwisu ,który da rabacik indywidualnie

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego piotrekustka a konkretnie jaki olej Castrola zalali do silnika?


PS. szybko ozonowali, z tym nadmiarem ozonowania trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ASX'ie nie wymieniałem czynnika tylko czyścili mi klime co roku i było OK (miałem go 3 lata). Nawet w ASO Miska nie domagali się wymiany czynnika. Mysle, ze na wyrost martwisz się kosztami

You+Nissan działa dopiero w drugim roku, na nowe nie ma rabatow w serwisie wiec trzeba szukac serwisu ,który da rabacik indywidualnie

a drugi rok zaczyna się 1 dzień po pełnym :icecream: i dostałem 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja przeczekam do pelnego roku, o  jeden dzień dluzej i będę miał 5% rabatu :)


Ktos odebral już nowe mapy do nawigacji?

Jakies wrazenia, opinie, ocena itp...?

Ja może dzisiaj podjade po nowa karte z mapami - o ile czasu wystarczy


Slaba jakosc ale cos tam widac jesli ktos zainteresowany zakresem przeglodwo podstawowych dla X-Trail z silnikiem 1.6dci130

post-103421-0-10866300-1491468372_thumb.jpg

 

post-103421-0-43483200-1491468377_thumb.jpg

 

post-103421-0-09705100-1491468383_thumb.jpg

 

post-103421-0-08807600-1491468389_thumb.jpg

 

post-103421-0-10305400-1491468396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol Edge Profesional C4 5W30. Ozonowanie sam prosiłem. Auto stoi pod chmurką cały rok.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowe mapy dostepne w ASO

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/106720-aktualizacja-map-nissan-connect-3/page-2?do=findComment&comment=1165172


Mam do Was pytanko male

Jak zdjąć klapke od OBD żeby jej nie uszkodzić (dekielek pod kierownica z ukrytym portem OBD2)?

Chcialem to zrobić wczoraj ale gdy pociagnalem za nia to wypiela się cala oslona przy konsoli  srodkowej i musialem ja walnac żeby się zapiela.

Boje się uzyc większej sily żeby nie wylamac klipkow czy tam tego co ja trzyma.

Może ja się jakos wysuwa a nie "wyrywa" ?


Pytanko do uzytkownikow manualnej skrzynki

Mam przejechane dopiero 3 500 km i wydaj mi się, ze zaczela glosniej pracować dzwignia zmiany biegow.

Cos jak by klekot przy ruszaniu drążkiem podczas zmiany.

Pewnie cos haczy ale teraz slysze każda zmiane biegow, czy to normalne w tej skrzyni czy trzeba na tzw. smarowanie do ASO podjechać?

Nowa pracowala zdecydowanie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ogólnie malo precyzyjna i nieprzewidywalna. Raz 1 i 2 wchodzą bez problemu, kolejne 10 razy, z oporem, ale bez żadnych hałasów, przynajmniej u mnie. Smarować to tam raczej nie ma co, a czy cos z tym robią, pewnie zależy od serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilem do ASO i za tydzien podjade na ogledziny, zobaczymy czy to normalne czy jednak cos trzeba "poprawić"

Jak dla mnie to nie powinno az tak się zmienić na niekorzyść od nowosci -może troszkę ciężej pracować ale żeby nie było tego "stukniecia" przy zmianie biegow.

Jest słyszalne nie tylko dla mnie (slysze bo wiem o tym) ale dla pasazerow obok rowniez

Mam wrazenie jakby co stukalo po przesunieciu wodzika przed zmiana biegu - jak bys chciał otworzyć drzwi walac w nie reka a nie delikatnie popychajac

Edytowane przez juras2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...