Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350z cisnienie oleju


Damii94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a w HR masz 650rpm? Widziałem że Coobcio pisał o tym kiedyś, ale nie wiem czy poprzedni właściciel auta był u niego (być może bo auto z okolic wawy pochodzi) ale może rev up tak miał seryjnie, na wielu filmikach z 350z widziałem obroty ustawione jak u mnie.

 

Btw zerknąłem i przy 2000rpm jest 55psi u mnie na 5w50, na 5w30 zapewne mniej by wyszło ale moim zdaniem taki olej nie nadaje się do żadnego auta które przekracza 4 tyś obrotów, no ale każdy leje co chce :)

To ciekawe, bo np. w wrc jezdza na 5w30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC MA SILNIK NA JEDEN WYŚCIG  ,    po za tym nikt tak naprawde nie wie na czym jeżdzą     pisać se mogą nawet że na wodzie reklama dźwignią handlu

nie wiem czemu sie tak upierasz nad tym 5w30    ja mam silnik uturbiony powiedzmy ze ok 500km mocy  i z panewkami sie nic nie dzieje nawet nie zużywa sie kompozycja ,  tyle że ja stosuje   motul 20w60 na lato temperatura oleju dochodzi do 130s/c  pomyśl co by sie zrobiło z tego 5w30 woda ?

temat poruszany wielokrotnie  ,   trza posłuchać ludzi co maja doświadczenie w silnikach , a nie szukać bzdur na afrykańskich  i amerykańskich forach 

W PL jest bardzo dobrze rozwinięte zaplecze tuningowe ludzie budują po 1000km z 3l pojemności  ale snobistycznie lepiej słuchać  obcych niż swoich   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie co reklamuja tylko na czym jezdza w rzeczywistosci. Sa to oleje niedostepne dla zwklych smiertelnikow, o niskich lepkosciach 5w30 czy nawet 0w. Denerwuje mnie gadanie ludzi ze 5w30 to sie nie nadaje itd. Kiedy w koncu ludzie zrozumieja ze moze byc 5w30 za 100zl super pro eko niskopopiolowe do polo 1.0 a moze byc 5w30 stworzone tylko i wylacznie do wyscigow i moze tez byc cos posrodku co w 100% nadaje sie do sportowych aut. lepkosc nie ma tu nic do rzeczy. Jeszcze chcial bym dodac ze tylko w polsce panuje dziwna moda na lanie 10w60 czy innych ulepow do seryjnych silnikow. To sa oleje to luzno pasowanych silnikow, ktore maja wieksza moc od seryjnej o pareset procent, a nie do seryjnego silnika ktory byl projektowany pod olej 5w30. DOBRE 5w30 spokojnie wystarczy do agrysywnej jazdy, dobre 5w40 czy 5w50 tez spokojnie zniesie brutalne gwalcenie do odciny pod tesco.

Edytowane przez xpl1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zeszliśmy na temat olejów to zapytam co myślicie co do płukanek silnika? Chciałem zastosować taką płukankę i dwóch tunerów mi odoradziło, żeby tego nie robić bo może zniszczyć mi uszczelniacze.

Ktoś może stosował takie płukanki w nissanie 350z?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam płukanek Liqui Moly i polecam. Widać znaczną różnicę w zlewanym oleju. Auto po ok 7 minutach pracy na płukance cichnie i chodzi jakby lżej. Może to tylko efekt placebo ale mi pasi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zeszliśmy na temat olejów to zapytam co myślicie co do płukanek silnika? Chciałem zastosować taką płukankę i dwóch tunerów mi odoradziło, żeby tego nie robić bo może zniszczyć mi uszczelniacze.

Ktoś może stosował takie płukanki w nissanie 350z?

Lej smialo. Masz dwa rodzaje plukanek. Mocniejsze rozpuszczalnikowe i slabsze olejowe. Jesli chcesz mniej agresywne to millers i penrite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko. Jak spuszcze stary olej z tą płukanką, to powinienem świeżym olejem przepłukać silnik po tej płukance?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się dowiedziałem że nissan leje niby 5w30 bo ma mniejszą emisję spalin, niby lepsze osiągi i mniejsze spalanie na nim wychodzi, a 5w40 niby ma to wszystko gorsze ale za to lepiej chroni silnik. U mnie był lany w salonie  5w30 i 5w40 ale zostaje teraz na 5w40 bo do mojej jazdy bedzie w sam raz. Ale ja robie bez plukanki, jedni zachwalaja, jedni odradzaja, zdania podzielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się dowiedziałem że nissan leje niby 5w30 bo ma mniejszą emisję spalin, niby lepsze osiągi i mniejsze spalanie na nim wychodzi, a 5w40 niby ma to wszystko gorsze ale za to lepiej chroni silnik. U mnie był lany w salonie 5w30 i 5w40 ale zostaje teraz na 5w40 bo do mojej jazdy bedzie w sam raz. Ale ja robie bez plukanki, jedni zachwalaja, jedni odradzaja, zdania podzielone

Płukanki są bardzo dobre ale te na bazie olejowej one nie zniszczą Ci uszczelek za każdym płukanie oczyszcza stopniowo nagar (w dodatku rozrzedza olej i lepiej spływa) gdyby po płukanie zaczął cieknąć silnik to tylko oznak że i tak był do roboty. Negatywne nastawienie wynika z warsztatowych Fredków filozofów niszczycieli aut : ) myślę że po 5w30 warto zrobić płukankę w Twoim silniku szczególnie jesli miałeś interwał wymiany pow 10k

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niby wymiany były co 7-9 tys km, tak bylo w serwisie zaznaczone, raz chyba było 10. Na obecnym oleju jeszcze mam do zrobienia troche, bo mam 101 na liczniku a zmieniany byl przy 98 tys km, wpierw zmienie olej w skrzyni (choc kazdy sie pyta po co bo nie trzeba) ale zaszkodzic przeciez nie zaszkodzi i dyfer

 

obczaje te plukanki milersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast płukanki możesz po tych 3tys km zmienić olej na nowy - każdy świeży olej ma dobre właściwości czyszczące.

Różnica między olejem 5w40 a 5w30 jeśli chodzi o osiągi auta jest tak mała że nie do zmierzenia na hamowni.

Teoretycznie cięższy gesciejszy olej to większe opory w układzie smarowania.

Obstawiam że jak jakaś różnica miała by być namacalna t trzeba by porównać olej 0w20 z 20w60 być może te 1 w porywach do 2 koni by było różnicy, przy 300KM to jest jakieś 0.5% nie do wyczucia pod nogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam shella 5w30, czyli śmiało bez płukanki mogę zmienić na np millersa 5w40 lub coś co tu polecacie . Na pewno są to różnice nie odczuwalne, ale producent chce jak najlepiej zawsze wyjść na papierze żeby spełniać normy spalin itd, i dlatego polecają 5w30 fabrycznie

 

mysle nad tym, 

 

http://allegro.pl/millers-oils-motorsport-cfs-5w40-nt-5l-nanodrive-i6728129300.html

 

co do obrotów w HR, u mnie też chyba jest 650, ale czasem po ostrzejszym butowaniu pozostają przez chwilę na 800-900, to normalne?

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego millersa to interwaly max co 5k. Zreszta jak lubisz upalac to jazdy olej bym zmienial max co 5k. U mnie po 1k juz olej zaczynal gubic cisnienie

Edytowane przez xpl1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego millersa to interwaly max co 5k. Zreszta jak lubisz upalac to jazdy olej bym zmienial max co 5k. U mnie po 1k juz olej zaczynal gubic cisnienie

No i wtedy należy go zmienić :)

w Motocyklach crossowych co 5 godzin wymiana oleju ale fakt ze tam sprzęgło go zabrudza i wióry ze skrzyni biegów, mowa oczywiście o jeździe nazwijmy to wyczynowej :D

 

Ja w swoim o ojca dupowozie z silnikiem VQ37VHR ustawiłem interwał na 7500km coby silnik był czysty i żył jak najdłużej i nie trzeba było doglądać panewek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 5 k to akurat sezon letni :) No moze czasem wyjdzie okolo 7, jeszcze mam na oku motula. Ja nie upalam non stop, ale tez nie lubie jezdzic zbyt wolno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wtedy należy go zmienić :)

w Motocyklach crossowych co 5 godzin wymiana oleju ale fakt ze tam sprzęgło go zabrudza i wióry ze skrzyni biegów, mowa oczywiście o jeździe nazwijmy to wyczynowej :D

 

Ja w swoim o ojca dupowozie z silnikiem VQ37VHR ustawiłem interwał na 7500km coby silnik był czysty i żył jak najdłużej i nie trzeba było doglądać panewek :D

Bez przesady nie bede oleju co 1k zmienial :P A co do motocykli to zalezy, niektore maja oddzielny olej do silnika i do skrzyni. Przy amatorskiej jezdzie mozna spokojnie zmieniac co 10h olej. Tak samo tloka przeciez nie bedziesz zmienial co 30h przy amatorskim wozeniu dupska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie każe przecież, Coobcio tylko taką paralelę uczynił dla zrelatywizowania omawianego zagadnienia ;)

 

Ja to olej bym wymieniał co kwartał jeśli by trzeba było! Jak sobie porównam znikomy koszt wymiany oleju i filtra do $$$ które idą na inne rzeczy do tego auto, to jest to tzw. "no brainer"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam shella 5w30, czyli śmiało bez płukanki mogę zmienić na np millersa 5w40 lub coś co tu polecacie . Na pewno są to różnice nie odczuwalne, ale producent chce jak najlepiej zawsze wyjść na papierze żeby spełniać normy spalin itd, i dlatego polecają 5w30 fabrycznie

 

mysle nad tym,

 

http://allegro.pl/millers-oils-motorsport-cfs-5w40-nt-5l-nanodrive-i6728129300.html

 

co do obrotów w HR, u mnie też chyba jest 650, ale czasem po ostrzejszym butowaniu pozostają przez chwilę na 800-900, to normalne?

Bardzo dobry olej tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie przykład 350Z HR z totalnie rozwaloną magistrala olejową:

20170319_170730_zpskj6huju9.jpg

 

Olej 10w60 na którym powinno ono nie spadać poniżej 35PSI tutaj spada do 5ciu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...