Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350z cisnienie oleju


Damii94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak śilnik świeży zdrowy to zmieniać w nim często olej i będzie czysty no i nie ma mowy by się pierścienie olejowe skleiły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik świeży zdrowy i wymiana co 10.000tyś to tak, aaaaale sam kupiłeś podróbę oleju M1 ,myślisz że ludzie wychwycą różnice tak jak ty ???

Leją co kupią bo skąd wiadomo co w bańce pływa? wymieniają kiedy im się przypomni 15000 20000 km  i silniki jeżdżą ale zakitowane ...............

Ja stosuję płukankę profilaktycznie dmucham na zimne :)

 

Ps zapomniałem zapytać ....czy już ktoś z was zakupił nowy M1 FSx1   5W50 do testowania ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony i testuje się, ciśnienia trzyma bardzo dobrze ten mobil :)

Fajnie że po rozgrzaniu się powyżej 80 stopni to nadal trzyma dobrze ciśnienie !

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Galante :spoko:

Testuj upalaj przepalaj zlewaj i opowiadaj :D

Jaka różnica miedzy FSx1  a starym Peak Life, dla mnie jak patrzyłem w butelce to pływa jak by szybciej i kapkę jaśniejszy od peak life :huh:

Zapomniałem zapytać gdzie zakupiłeś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno FSx1 ma zastąpić Peak life. Ja miałem teraz problem kupić Peak w motoryzacyjnym, bo hurtownie wysyłają już tylko FSx1 jeśli chcesz 5w50 mobila. Musiałem specjalnie do Jula jechać, tam na półce mieli zwykłego Peaka jeszcze, a potrzebowałem tylko na dolewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peak life jest olejem mineralnym HC, ale bardzo dobrym o dziwo, ciekawe jak ten nowy wypadnie, trzeba by polatac regularnie na nim a potem zdjąć miskę i obadać czy się żadne syfy po nim nie osadzają.

Swojgo infa dobrze znam może na nim testować ten olej bedę ale z kolei do testów potrzebny wskaźnik tempratury oleju i ciśnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiitam, od jakiegoś czasu kiedy dni są cieplejsze ciśnienie oleju spadło mi do 15psi, kiedy dni były chłodniejsze ciśnienie było w granicach 30psi czy to normalne? Olej shell 5w40 silnik HR, następna wymiana bedzie na 5w50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie ciśnienie przy 2.5tys/6tys rpm i wtedy porównaj wyniki z serwisówka.

W US bardzo dużo osób lata na takim ciśnieniu, nie wymieniają uszczelek i nic się nie dzieje więc możesz spokojnie wrócić aczkolwiek warto powoli się zastanawiać nad mała reaktywacją. :)

Edytowane przez Kucharo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sobie ciśnienie przy 2.5tys/6tys rpm i wtedy porównaj wyniki z serwisówka.

W US bardzo dużo osób lata na takim ciśnieniu, nie wymieniają uszczelek i nic się nie dzieje więc możesz spokojnie wrócić aczkolwiek warto powoli się zastanawiać nad mała reaktywacją. :)

Dzięki Kucharo,jak wrócę do Polski to wymienię te uszczelki i mam nadzieje,ze ciśnienie wzrośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach pocieszenia dodam, że niektórzy mieli ciśnienie w okolicy 5psi i po naprawie było wszystko okej więc nie ma powodów póki co do paniki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach pocieszenia dodam, że niektórzy mieli ciśnienie w okolicy 5psi i po naprawie było wszystko okej więc nie ma powodów póki co do paniki. :)

Orientujesz sie ile kosztuje wymiana tych uszczelek wraz z robocizna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak leje od 12 tys km Motul 300V 15w50 i przy normalnej jeździe bez ostrego butowania jak zjade na kawę :D mam ciśnienie około 29-32 PSI na jalowym, gdy auto cisne typu cwiary itp latanie bokiem to ciśnienie jest na poziomie 26-27 PSI wiec chyba u mnie ok :D silnik DE 116tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak leje od 12 tys km Motul 300V 15w50 i przy normalnej jeździe bez ostrego butowania jak zjade na kawę :D mam ciśnienie około 29-32 PSI na jalowym, gdy auto cisne typu cwiary itp latanie bokiem to ciśnienie jest na poziomie 26-27 PSI wiec chyba u mnie ok :D silnik DE 116tys km

Swietny pomysl. Kiedy ludzie zrozumieja ze 300v nie nadaje sie do jazdy na co dzien. To jest olej na dwa wyscigi max, a potem mozna co najwyzej nim plot malowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 3 lata latałem na 300v w 200sxie, bo poprzedni właściciel mi polecił, a ile on na nim jeździł to nie wiem, silnik nie brał oleju, który regularnie był grzany do 110-120 stopni, wymiany co 7-8 tysi... przez pierwsze 2 miesiące w ogóle był złoty, pod koniec dopiero widać było, że się zestarzał... więc nie rozumiem, ale oświeć nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to sa oleje wyscigowe zeby lac je na wyscigi a nie do cywilnego auta do jazdy po miescie. Zrob sobie analize 300v po 2 tys km. A to ze lales do 200sxa i jezdzil to nie ma nic do rzeczy. Osobiscie znam 300 konne s13 ktore jezdzilo na zlewkach 3 roznych olejow, wszystkie przepalone a jedne to nawet nie wiadomo co o bylo. I tez byl rozgrzewany do 120 stopni.

Znajomy ostatnio zalal 300v do fabii 1.6tdi po czipsie. Po 10 tys na tym oleju silnik klepal strasznie. po wymianie na x-cesa przestal.

Edytowane przez xpl1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział ze styl mojej jazdy to jest "jazda na codzien" ?

Zetka to nie Fabia 1.6 TDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz olej co 2 dni to spoko. Ale 300v do zetki to przerost formy nad trescia. Spokojnie wystarcza olej sredniej klasy nawet do najwiekszego upalania. Widze ze tylko w polsce sie tak przyjelo ze leje sie 300v do czego popadnie, bo ma racing w nazwie i jest super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat jeżdżę po torze i miałem olej średniej klasy (jakiegoś mobila do miasta), zmieniłem na Millersa i czuję różnicę, silnik pracuje ciszej, mniej się grzeje, zużycie oleju całkowicie znikło... Każdy ma inne podejście, ale absolutnie nie szkoda mi dodatkowych 200pln na olej, żeby nie zabić silnika za ponad 10k. Ta sama była historia z 300v, jeździłem na nim ja i wszystkie 200SX w okolicy po 300-400km każdy, nie było żadnych problemów, fakt, że trzeba częściej zmieniać... ale jak pomyślę o remoncie silnika to mi nie szkoda, przy kosztach jakie generuje taki samochód 100-200zeta dodatkowo na olej to jest nic. No ale jak widzę jak perełki wyszukujesz po 30 tysi, to nie zdziwiłbym się widząc bańki po castrolu w aucie od Ciebie. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...