Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubytek oleju - silnik być może do wymiany :(


Diana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lampa alladyna zapali się jak masz niski stan oleju co oznacza niskie ciśnienie :)

Granda żeby nie było na zegarkach Podstawy!!olejarki na byle goowno miejsce poznajdywali, ale kto by się przejmował w dzisiejszych czasach stanem oleju bądź jego brakiem. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa alladyna zapali się jak masz niski stan oleju co oznacza niskie ciśnienie :)

...

Edek, a dopuszczasz czasem możliwość, ze nie musisz miec zawsze racji?

Co jak nie zapali się ta Twoja lampa alladyna, bo oleju będziesz miał Full, a zapali ta od niskiego ciśnienia? Olejesz? bo przecież oliwa jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznę szukać przyczyny przytkania miałem tak w łoplu smok się zapchał a klawiatura sucha :D

O jakiej racji piszesz racji trzymania strony producenta po uj komu ta lampa? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza"

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mośkami zleciało .

Komu ja się pytam zależało na usunięciu olejarki -mnie? tobie? czy producentowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli ktoś ciekaw cd. naszych przygód...wczoraj oddałam QQ do serwisu na diagnostykę silnika - wymiana rozrządu lub całego silnika po przygodach z brakiem oleju, tak w skrócie. Dostałam zastępczego Juke w automacie, całkiem niezły 1.6, tyle dobrego ;) Naprawa ma potrwać 10-30 dni. Oby cały silnik wymienili...

Edytowane przez Diana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam bardzooo ciekaw jak to znika olej w silnikach 1.2Tce niech żyją Francuzi i ich Inżynierowie :banan: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi przeniósł się ze złośliwościami do innego tematu :D:devil::laie_67: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi w swojej jadowitości nie zauważył, że Diana ma nie 1.2 DIG-T tylko 1.6 DCi. Traktor Edward, traktor, a nie kosiarka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę się ogarnąłem


  • Płeć: f.png
  • Skąd:Warszawa
  • Model:Nissan Qashqai N-TEC 1.2 DIG-T 115 KM  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Time Online: 22h 24m 30s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi w swojej jadowitości nie zauważył, że Diana ma nie 1.2 DIG-T tylko 1.6 DCi. Traktor Edward, traktor, a nie kosiarka. :D

Milicjant w ostateczności Moto dr. :lol:

 

Mi na oko spalił na 8tkm z 0.2l, ale głowy nie dam, bo bagnet w tym silniku jest zrobiony przez idiotę i mało co na nim widać :)

 

Ostatnio przejechałem 500km x 2. W jedna stronę auto udało się z górki rozpędzić do 217km/h. W druga jechałem prawie stale tempomatowe 148km/h, bo chyba pogubiłem odważniki i szybciej były drgania. Dla równowagi dodam, że auto ma 23tkm. Na razie nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na oko spalił na 8tkm z 0.2l, ale głowy nie dam, bo bagnet w tym silniku jest zrobiony przez idiotę i mało co na nim widać :)

 

Ja bardzo proszę nie obrażać Francuskich Inżynierów :D

Jak mało widać trza kupić lupę będzie dużo lepiej widać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię problemów z bagnetem,jakiż musi być że nie można odczytać poziomu oleju!? Czarny??? Brązowy??? U mnie jest normalny biały metal i wszystko widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Nawet w nowym silniku należy kontrolować poziom oleju. Jeśli Dianie wymienią w tym przypadku silnik, to należy tylko pochwalić ASO Nissan, bo równie dobrze mogli zwalić winę na użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procz oleju cos w nim ciagle warczy i chrobocze - bujam sie tak od stycznia takze chyba dlatego bedą grzebać przy silniku, wyparowujący olej mógł cos zrobić albo i od razu silnik miał jakieś wady tego nie wiem nie znam sie teraz ważne zeby wymienieni najlepiej całość

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi w swojej jadowitości nie zauważył, że Diana ma nie 1.2 DIG-T tylko 1.6 DCi. Traktor Edward, traktor, a nie kosiarka. :D

 

1.2 digt

Dziękuję :D

Diana to nie twoja wina że olej znikł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie moja :) teraz ważne zeby naprawili i zeby działał. A Juke fajny wypasiona wersja i do tego nowka wiec spokojnie poczekam i pojeżdżę te 3 tyg

Edytowane przez Diana
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy wymienią ci zdemolowany silnik na nowy :D

Rozrząd na pewno a czy silnik to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zwracam honor. Pisałem z telefonu więc nie widziałem czym Diana powozi, a coś mi się pomyliło, że ma diesla. Chyba nie o tej Dianie marzyłem, tfu... myślałem.  ;)

Bez względu na to nadal uważam, że Nissan zachował się w porządku kwalifikując silnik Diany na naprawę gwarancyjną.

Bo przecież równie dobrze mogli odrzucić roszczenia argumentując to zaniedbaniem użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins :) Kowal(Nissan-Renault) wie że te silniki są wadliwe i rozgłosu nie chce, aby szubienice na rynku stawiać bo o cygana dziś ciężko !!

Dlatego się interesuję czy w mym dzikim mieście z chęcią wymienią silnik na nowy czy wyremontują ?? :D

Bo jeśli wymienią tu a Jackowi wyremontują tam u niego to bedzie kures........Kowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...