Skocz do zawartości
kostek1234

Nissan Pathfinder R51 - Nawigacja Fabryczna + Android ? + Sterowanie z kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

kostek1234
Napisano (edytowane)

Temat ten  chcę poświecić systemom nawigacyjnym montowanych w Pathfinderach R51  z roczników  2005 ( ja właśnie takiego posiadam ) 

Plan do wykonania :

- Rozpiska modeli nawigacji które były montowane w  modelach R51 (  oraz spis  ramek/konsol środkowych  które występowały , 2 DIN , ze zmieniarką, bez itd ) 

- Każdą nawigację  opisać  z nazwy / modelu / numeru  oraz  postarać się znaleźć rozpiskę pinów złączy zarówno samej nawigacji jak i monitorów  

- Znaleźć  rozwiązanie na  rozszerzenie możliwości  tych nawigacji  / różne rozwiązania / modyfikacje - spis wszystkich możliwych modów 

- Stworzyć  rozwiązanie które będzie można  zastosować  w moim i waszych  nissanach

- Uruchomić  nawigację  /android / wince  lub inną  z możliwością  swobodnej aktualizacji oraz zmian oprogramowania

- Zachować  funkcjonalność przycisków na kierownicy / przycisków na konsoli

Czym  dysponuję :

- Doświadczeniem w montażu tabletów zamiast radi 2 din 

- Projektowanie 3d oraz wydruki na drukarce 3D  - Możliwość wydruku własnych  ramek paneli  przycisków / oraz wielu innych .

Makerbot%20Replicator%205th%20Gen%202.pn

-  Konsekwencja w dążeniu do celu heh . 

Potrzebuję waszej  pomocy  -  jeśli posiadacie jakieś materiały / lub możecie  je dla mnie stworzyć np przez sprawdzenie numeru radia nawigacji lub posiadacie jakiekolwiek  doświadczenie  w kwestii  modzenia tych nawigacji byłbym wdzięczny o pomoc .... 

Proszę o wpisywanie komentarzy   lub wysyłanie  zdjęć i informacji  na maila Tomasz.gabrus@gmail.com lub po przez PM 

Post ten nie został  stworzony w celach komercyjnych ma za zadanie zebrać w jednym miejscu wszystkie możliwe informacje  na temat nawigacji w Pathfinderach R51

Prosiłbym  również  o info  jeśli  ktoś już poruszał  ten temat lub ma gotowe rozwiązania  o info tutaj chętnie  wstawię linkę do tego Tutoriala /postu

Krok 1 - Spis wszystkich dostępnych ramek./ konsol  środkowych  z nazwami  ( ciężko jest mi znaleźć  nazwy poszczególnych modeli  nawigacji ) 

Posiadam u siebie  nawigację  fabryczną   która wygląda tak : 

Nawigacja z  ekranem 7"  + zmieniarka 

nissan.jpg

ps. Wiem że  istnieje  konwerter RGBs który umożliwia podłaczenia  do naszych nawigacji dodatkowych źródeł dźwięku , video itd.. przy wykorzystaniu oryginalnego dotykowego wyświetlacza oraz sterownania przełaczeniem  przy użyciu np przycisku NAVI , umożliwia  to np podłączenie  tabletu z wyjsciem video np:hdmi. jedt to tylko jedna z wielu opcji . później  wrzuce filmik z  YT jak to wyglada i działa. 

Witam

Dawno nie  aktualizowałem  tego posta bo cały czas pracowałem nad  uruchomieniem  instalacji i montarzem Tabletu Nexus 7 2021 w swoim Pathfinderze....

Mała zapowiedź  tego co  udało mi się zrobić  do tej pory ..

***********************************************Projekt  Nexus 7 2012 w Pathfinderze R51 z zachowaniem  funkcji seryjnego komputera pokładowaego i nawigacji ***************************************

1) Montaż  tabletu  Nexus7 2012 w konsoli  od Pathfindera przy pomocy  uchwytów ( wydrukowanych na drukarce 3d )  - elementy te są  mocowane  do oryginalnych  śrubek od kratek wentylacyjnych  po bokach ramki .  Nic nie trzeba doklejać wycinać   rzeźbić . wystarczą dwa wkręty

IMG_1741.jpg

2) Nowe menu oraz panel z przyciskami

IMG_1743.jpg

3)  Bootanimacja - Nowa animacja przy włączaniu  tabletu  -

hqdefault.jpg
https://youtu.be/aT0c74Xtn1o

4) Filmik z nagraniem z gotowej instalacji
- już niedługo

Kolejny  filmik tym  razem z obsługi radyjka .

- W pełni działający tablet z opcją kamery cofania jak  oraz  podglądem komputera pokładowego ...

1.jpg
https://youtu.be/M2u24R7_kiY

Edytowane przez kostek1234

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

arti5557

Bardzo interesujący projekt, w mojej pati zmieniarka to model PN-2715N, która strasznie nawala, musiałem ja już naprawiać 2 razy.

Opcja z tabletem wydaje się bardzo interesującą, W twojej dalszej pracy możne ci się przydać to:

Link do strony rosyjskiej zajmującej się systemami Xanavi:

http://www.xanavi.ru/car/268/

Posiadam tez pdf. z schematem instalacji zmieniarki, GPS, wyświetlacza (wer. angielska), mogę ci przesłać jeśli cie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kostek1234

Witam dzieki za link .

Faktycznie chlopaki z xanavi maja ogarnietych duzo spraw w nissanie. .

Co do zmieniarki to akurat moja nie sprawia problemow na szczescie.

W mojej instalacji mam podglad na oryginalne funkcje navigacji nissana komputer pokladowy . Radio Fm czy zmieniarkę . I kamere cofania.

Samym tabletem majac dostep do orginalnych funkcji fabrycznego radia spelnia glowna role navigacji.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RobertD

Temat ten  chcę poświecić systemom nawigacyjnym montowanych w Pathfinderach R51  z roczników  2005 ( ja właśnie takiego posiadam ) 

Plan do wykonania :

- Rozpiska modeli nawigacji które były montowane w  modelach R51 (  oraz spis  ramek/konsol środkowych  które występowały , 2 DIN , ze zmieniarką, bez itd ) 

- Każdą nawigację  opisać  z nazwy / modelu / numeru  oraz  postarać się znaleźć rozpiskę pinów złączy zarówno samej nawigacji jak i monitorów  

- Znaleźć  rozwiązanie na  rozszerzenie możliwości  tych nawigacji  / różne rozwiązania / modyfikacje - spis wszystkich możliwych modów 

- Stworzyć  rozwiązanie które będzie można  zastosować  w moim i waszych  nissanach

- Uruchomić  nawigację  /android / wince  lub inną  z możliwością  swobodnej aktualizacji oraz zmian oprogramowania

- Zachować  funkcjonalność przycisków na kierownicy / przycisków na konsoli

Czym  dysponuję :

- Doświadczeniem w montażu tabletów zamiast radi 2 din 

- Projektowanie 3d oraz wydruki na drukarce 3D  - Możliwość wydruku własnych  ramek paneli  przycisków / oraz wielu innych .

Makerbot%20Replicator%205th%20Gen%202.pn

-  Konsekwencja w dążeniu do celu heh . 

Potrzebuję waszej  pomocy  -  jeśli posiadacie jakieś materiały / lub możecie  je dla mnie stworzyć np przez sprawdzenie numeru radia nawigacji lub posiadacie jakiekolwiek  doświadczenie  w kwestii  modzenia tych nawigacji byłbym wdzięczny o pomoc .... 

Proszę o wpisywanie komentarzy   lub wysyłanie  zdjęć i informacji  na maila Tomasz.gabrus@gmail.com lub po przez PM 

Post ten nie został  stworzony w celach komercyjnych ma za zadanie zebrać w jednym miejscu wszystkie możliwe informacje  na temat nawigacji w Pathfinderach R51

Prosiłbym  również  o info  jeśli  ktoś już poruszał  ten temat lub ma gotowe rozwiązania  o info tutaj chętnie  wstawię linkę do tego Tutoriala /postu

Krok 1 - Spis wszystkich dostępnych ramek./ konsol  środkowych  z nazwami  ( ciężko jest mi znaleźć  nazwy poszczególnych modeli  nawigacji ) 

Posiadam u siebie  nawigację  fabryczną   która wygląda tak : 

Nawigacja z  ekranem 7"  + zmieniarka 

nissan.jpg

ps. Wiem że  istnieje  konwerter RGBs który umożliwia podłaczenia  do naszych nawigacji dodatkowych źródeł dźwięku , video itd.. przy wykorzystaniu oryginalnego dotykowego wyświetlacza oraz sterownania przełaczeniem  przy użyciu np przycisku NAVI , umożliwia  to np podłączenie  tabletu z wyjsciem video np:hdmi. jedt to tylko jedna z wielu opcji . później  wrzuce filmik z  YT jak to wyglada i działa. 

Witam

Dawno nie  aktualizowałem  tego posta bo cały czas pracowałem nad  uruchomieniem  instalacji i montarzem Tabletu Nexus 7 2021 w swoim Pathfinderze....

Mała zapowiedź  tego co  udało mi się zrobić  do tej pory ..

***********************************************Projekt  Nexus 7 2012 w Pathfinderze R51 z zachowaniem  funkcji seryjnego komputera pokładowaego i nawigacji ***************************************

1) Montaż  tabletu  Nexus7 2012 w konsoli  od Pathfindera przy pomocy  uchwytów ( wydrukowanych na drukarce 3d )  - elementy te są  mocowane  do oryginalnych  śrubek od kratek wentylacyjnych  po bokach ramki .  Nic nie trzeba doklejać wycinać   rzeźbić . wystarczą dwa wkręty

IMG_1741.jpg

2) Nowe menu oraz panel z przyciskami

IMG_1743.jpg

3)  Bootanimacja - Nowa animacja przy włączaniu  tabletu  -

hqdefault.jpg

https://youtu.be/aT0c74Xtn1o

4) Filmik z nagraniem z gotowej instalacji

- już niedługo

Kolejny  filmik tym  razem z obsługi radyjka .

- W pełni działający tablet z opcją kamery cofania jak  oraz  podglądem komputera pokładowego ...

1.jpg

https://youtu.be/M2u24R7_kiY

Witam 

czy jest możliwość zebys zrobił ten uchwyt do tableta oczywiście odpłatnie?

Też mam chęć zainstalować tablet i wywalić oryginalny wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi