Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego X-Traila ;)


carbomer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długi weekend więc wymiana wahacza przód oraz regeneracja zacisków hamulcowych przód (łącznie z piaskowaniem, malowaniem i tjuningowaniem), wymiana płynu hamulcowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy wahacz? Szkoda że fotek nie dałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz firmy moog, pisałem już o tym w wątku o wahaczach. To już drugi ( co ciekawe lewy padł wcześniej i był w dużo gorszym stanie niż prawy, dokładnie sworzeń, bo reszta spoko). O fotkach z wymiany wahacza  nie pomyślałem ale to są tylko 3 śruby i dwie nakrętki. Ważne jednak jest bezpieczeństwo trzeba mieć kanał albo dobry podnośnik a najlepiej i to i to. Jak ktoś to ma, plus dobre klucze to ogarnie spokojnie.

Edytowane przez nysska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minal rok od poprzedniej zmiany oleju a ja w tym czasie przejechalem 6043 km

- zrobilem plukanke Archoil'em AR2820, wymienilem filtr oleju, zalalem silnik Valvoline SynPower Etreme MST 5W30 C4 (w ubieglym roku zalewalem Penrite Enviro+, poslucham na ktorym silnik lepiej pracuje)
- wymienilem pozostale filtry (wszystkie od Purflux'a tylko pylkowy-weglowy Denso), jak wyrzucalem filtr paliwa podejrzalem producenta, byl Mahle KL440/15
- zalozylem nowe wycieraczki na przednia szybe, dostalem OEM'owe made in Japan w ASO za 120 zl komplet ; )
- zmienilem pasek wielorowkowy (Conti)
- sprawdzilem poziom oleju w tylnym moscie
- sprawdzilem temperature wrzenia plynu hamulcowego (+4/5)
- do zbiornika wlalem Amsoil Injector Cleaner, nic sie nie dzieje ale profilaktycznie przesmaruje sie pompa i wtryski

uff... juz nie mialem sil wytrzepac piasku z wycieraczek... nastepnym razem ; )

IMG_0583.jpg

IMG_0585.jpg

Edytowane przez borge
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem chwilkę i ... Pasta do zębów, szczotka i jazda. Na koniec pasta lekkościerna do lakierów ;) 30 minut pracy i na jakiś czas będzie ;)

IMG_20180529_192826.jpg

IMG_20180529_192832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thundy główne szkło ok ale ta brewka jest najtrudniejsza. Mnie udało się dopiero na klar zrobić papierem z wodą i potem pastą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziś a wczoraj, kredensik dostał:

- nowy kpl. sprzęgła

- nowy dwumas

- nowy uszczelniacz wału

- nowa poduszka skrzyni

- kpl. do stabilizatora (końcówki + gumy)

- nowy olej skrzynki kątowej

- nowy olej skrzyni biegów.

- ni o parę litów ON z Lotosa :P

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam kartki od mechanika jak jej nie wywalilem. 

Części kupował mechanik, nie ja. 

Z kilkoma rzeczami w drugim aucie temat zamknąłem w 3,5TPLN. 

 

 

Sam to tankowalem tylko ON po 5,02zł ;). 

Edytowane przez strus251
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2018 o 13:01, karibox1 napisał:

Thundy główne szkło ok ale ta brewka jest najtrudniejsza. Mnie udało się dopiero na klar zrobić papierem z wodą i potem pastą

Kari, brewka wyszła całkiem ładnie. Lepiej niż się spodziewałem (fot1). Na drugim jeszcze przed czyszczeniem.

Ten zabieg z pastą to taka prowizorka (by na pikniku miał wygląd) :D, ale jak dziś patrzę to efekt jeszcze pozostał :)

9 godzin temu, strus251 napisał:

nie dziś a wczoraj, kredensik dostał:

- nowy kpl. sprzęgła

- nowy dwumas

- nowy uszczelniacz wału

- nowa poduszka skrzyni

- kpl. do stabilizatora (końcówki + gumy)

- nowy olej skrzynki kątowej

- nowy olej skrzyni biegów.

- ni o parę litów ON z Lotosa :P

Trza dbać o nasze traktory. Ostatnie dobre auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2018 o 11:03, karibox1 napisał:

podaj ceny, gdzie kupiłeś?

 

W dniu 8.06.2018 o 13:47, strus251 napisał:

Poszukam kartki od mechanika jak jej nie wywalilem. 

Części kupował mechanik, nie ja. 

@karibox1 niestety, brak kartki :(. Przekopałem całe auto i musiałem wywalić bo do niczego nie potrzebowałem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to ja pojadę grubo :) co się będę rozdrabniał  :D . Zdjęć niestety nie mam, będzie sam opis.

Posiadam swojego X-a od pół roku, na dzień dobry po zakupie okazało się że dmuchnięta jest uszczelka pod głowicą. Wiadomo jak już czapka została zdjęta to trzeba by zrobić regenerację no i poszło planowanie, próba szczelności docieranie i wymiana zaworów (częściowa), wymiana prowadnic, uszczelniaczy, regulacja luzu.Przy tym oczywiście świece, olej, płyn, filtry.  Za jakiś czas pojawiły się wibracje podczas przyśpieszania i jazdy pod górkę, winowajcą okazał się lewy wewnętrzny przegub. Wymieniłem też łączniki, gumy stabilizatora przód tył, 4 amortyzatory, łożysko tylnego koła, prawą końcówkę drążka kierowniczego, tarcze+klocki tył+ regeneracja zacisków. Ufff z usterek to tyle mam nadzieję :Dteraz czas na gadżety dla X-a i dla mnie przy okazji. W miejsce oryginalnych halogenów założyłem  halogeny z dziennymi 2w1 z mitsubishi ASX firmy VALEO, zamontowałem "komputer pokładowy" (spalanie, temp silnika, ładowanie itd), założyłem opony A/T o wzorze bieżnika BF Goodrich, i pokrowce na siedzenia skóra+alcantara. Wiem wiem zaraz pewnie zacznie się fala hejtu że pokrowce to wiocha itd. Bardzo długo miałem mieszane uczucia ale minęły zaraz po tym  jak założyłem pokrowce na fotele a jak dostałem kilka pytań kto mi tak fajnie fotele obszył skórą to już całkiem byłe nice :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, karibox1 napisał:

jaki komputer?

 

Uniwersalny pod obd. Czyta różne parametry, można nim skasować błędy silnika. Działa podobnie jak elm. Nawet chwile jeździłem na elmie ale wkurzalo mnie ciagle wlaczanie telefonu. Za chwilę zrobie foty bo bede wychodzil z domu.

Tak to wygląda. Ekran można dowolnie konfigurować.

IMG_20180618_171845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTOOL X50 Plus Wielofunkcyjne Samochodów OBD Inteligentny Alarm Cyfrowy Miernik Wskaźnik Temperatury Wody Cyfrowy Wyświetlacz Napięcia Miernik Prędkości
http://s.aliexpress.com/maEbmYnI?fromSns=Copy to Clipboard

 

 

Nie wiem czy dobrze skopiowalem link. Kuliłem to na aliexpres udało mi sie tanio wyczaić. W polsce też takie sprzedają ale dużo drożej. Ogólnie fajna sprawa ale walczę z tym żeby pokazywalo realne spalanie bo jest możliwość kalibracji. Podłącza się to na stałe do gniazda obd2. Mozesz skasowac błedy, podglądać na żywo jakieś parametry silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karibox1 napisał:

do wtyczki obd2 czy do komputera podłączałeś?

 

14 godzin temu, grzesiek_1986 napisał:

Podłącza się to na stałe do gniazda obd2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Olej, filtry i klocki przód TRW. Przedni lewy zacisk się lekko poci, więc trzeba będzie regenerować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

umylem, wyczyscilem, pojechalem na przeglad, od ostatniego przegladu przejechalem az ; ) 5345 km

IMG-0870a-2.jpg

byloby o 1100 km mniej gdyby nie ostatni weekend i Piknik Paralotniarski w Zakopanem
(ludek pod glajtem to nie ja, ja tylko kibicuje, BTW szczyt po prawej to Giewont i tam byl start)
 

S0879950.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszyscy mają 2 din mam i ja :). Chiński beznapędowiec z GPS i kamerą cofania. Jak na razie jestem mega zadowolony. Jak będzie z trwałością czas pokarze. Wg mnie gra lepiej niż Kenwood który miałem wcześniej. 

IMG_20181027_133305.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Kolega poda cenę, jak długo szło, czy steruje z kierownicy, czy napędza sam czy przez wzmacniacz zewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...