Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Start stop system fault


poshbilly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, czyli koszt akumulatora. A elektronika, która padnie? to już jakieś poważne koszty? Zadaje sobie po prostu pytanie, czy jest sens się bawić w system S/S i oszczędzać paliwo (nawet nie wiem ile bym go oszczędził). Abstrahuje tutaj od ekologii, bo to też ważna sprawa, ale odkładając to na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja SS po prostu wyłączyłem...na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jeszcze raz ..

Przeczytaj od strony 26,a na 28 jest to co ja zrobiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 3.06.2018 o 07:45, Rafi78 napisał:


Jak to zrobiłeś ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Można kupić gotowe zestawy, które podpina się pod przycisk SS i umożliwiają decydowanie o tym, czy ma działać czy nie (innymi słowy umożliwiają włączanie lub wyłączanie SS na stałe, albo ustawiania go w wersji fabrycznej - np. na przegląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

podłączę się do tematu, bo właśnie dzisiaj zaświeciła się mojej żonie kontrolka silnika i informacja o usterce SS. Sprawa o tyle dziwna, że usterka pojawiła się podczas pokonywania nie krótkiego odcinka  (40km postój i w drodze powrotnej się zaświeciło). Przejechałem się autem, silnik pracuje normalnie, ale kontrolka silnika na desce irytuje... Zgaszenie i ponowne odpalenie silnika nic nie zmieniło.

Jak można stwierdzić czy to sonda sonda zdechła czy akumulator pada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie coś w QQ, po jakimś czasie znikała aż do czasu kiedy auto przestało jechać... ledwo na parking zjechałem. Choinka na desce. Na 1 biegu nie chciało jechać. Wezwałem Assistance, przyjechał gościu lawetą z "poleceniem uruchomienia auta". Odpaliliśmy i wszystko działało bez zarzutu....  Olałem temat. Auto miałem w najmie i miesiąc albo dwa później je  oddałem historia się nie powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też doś często takie przypadki występowały z tym systemem, nie było to ograniczone do jakikolwiek tras . ale częściej do krótkich i miasto.co 2 do 3 miesięcy.Na początku irytacja,po prostu nie lubię jak coś mi pokazuje że jest żle z czymś. Kasowałen ten błąd kilkukrotnie i chyba zgadzam się z tymi co to robili.Mówili że komputer odłącza systemy które nie wpływają na bezpieczeństwo by chronić akumulator.Po badaniu i wymianie akumulatora mam spokój do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim. Od kilku dni również mam ten problem, ale oprócz komunikatu "stop/start system fault" nie świeci żadna kontrolka, a jedynie mruga napis "auto" obok licznika z przebiegiem. Ponadto świeci się kontrolka na przycisku wyłączania tego systemu. Stało mi się to kiedy wyjeżdżałem w dłuższą trasę i po kilkunastu kilometrach chciałem stanąć żeby zdjąć kurtkę. I wtedy po zatrzymaniu silnik się wyłączył, a po naciśnięciu sprzęgła odpalił i pojawił się ten komunikat. Tydzień temu podładowywałem akumulator automatycznym prostownikiem bez odpinania kabli. Dziś napięcie na akumulatorze w stanie spoczynku jest 12,0 V. Auto pali i jeździ bez problemów, tylko ten komunikat mnie denerwuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto czasami porządnie naładować akumulator ale takim prostownikiem, który rzeczywiście potrafi przywrócić mu jego pojemność. Nie wszystkie to potrafią a wbrew pozorom te procesorowe praktycznie wcale. Poszukajcie na YouTube testów prostowników robionych przez mrAkumlator. Jak dla mnie bardzo ciekawe wnioski z tych testów wypływają.

Taki przypadek akumulatora AGM z nissana Quashqai z systemem start stop

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ogólnie wiadomo czy przycisk wyłączania S/S działa na zasadzie złączenia/rozłączenia czy "impulsu" bo to zmienia postac rzeczy co do elektroniki wymaganej aby SS oszukać. (jak ktoś go wymontował to pewnie wie) - ok doczytałem tamtego posta do momentu gdzie się wyjaśniło, że to nie j est zwykły pstryczek i płytka działa... tylko to narusza gwarancję auta więc pozostanę przy nawyku "auto on" "ss off".

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smakor,miałem na gwarancji i założyłem przekaźnik by wyłączał SS zaraz po odpaleniu.Nikt w serwisie nie zwrócił na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm znajomy odbierał Mazdę 6 i powiedział, że jak nie wyłączą SS to nie odbiera ;P Niestety uświadomili go, że podobno przed FL dało się łatwo wyłączyć system "w zaprzyjaźnionym ASO" a teraz to już jest jakaś magia... I po co to wszystko? Gdybym nie miał automatu to może by mnie to tak nie irytowało ale z automatem jest to dość dziwne. Wjeżdżam do garażu, staję i silnik się wyłącza, a ja bym chciał zmienić z D na P i go całkiem wyłączyć, masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość ręcznego wyłączenia,to i da się przekaźnik założyć,żeby robił to za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 20:36, Smakor napisał:

Wjeżdżam do garażu, staję i silnik się wyłącza, a ja bym chciał zmienić z D na P i go całkiem wyłączyć, masakra. 

To co za problem? Zmień z D na P, naciśnij stacyjkę i wysiądź z samochodu. Na pewno się nie włączy. W manualu, jak wyłączy się silnik przez S/S to w tym momencie możesz spokojnie opuścić  samochód i na pewno się nie włączy. Oczywiście musi być luz i ręczny zaciągnięty.

 

Edytowane przez Emjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko generalnie nie macha się wajchą podczas wyłączonego silnika... Bo skrzynia zdaje się wtedy nie ma odpowiedniego smarowania ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

dziś dopadł mnie chyba ten sam problem. X-Traila mam od końca sierpnia , już 13000KM najechane. W pierwszy dzień z temperatura -6 stopni rano (w blaszaku gdzie garażuje było -2) po odpaleniu świecił check. Auto jeździło normalnie. Ale z uwagi na fakt iż od 12,5 tys km zaplaił mi się komunikat o wymianie oleju umówiłem serwis na 15.01 (taki był pierwszy wolny termin). Dziś wieczorem po odpaleniu auta po ok 25 KM trasy pod sklepem komunikat Start-Stop system fault , kontrolka na guziku świci cały czas a symbol S&S mruga na desce. Powyżej 3 tyś obrotów auto "hamuje" samo silnikiem tzn nie ma pełnej mocy. Troche jestem przerażony bo przesiadłem się z E61 która miałem od nowości 10 lat i mimo opinii panującej o tym aucie nie miałem większych problemów a sprzedając miałęm 430tys KM... Niby serwis jest zdziwiony bo pierwsza wymiana oleju miała być po 20tyś i tak też mam we wklejce w książce serwisowej. Troche drobnych pierdół już mi wyszło. Przy 9 tyś. zapchał się DPF ale trasa Czwa- Pyrzowice autostradą pomogła. Stuka fotel kierowcy. Przy wrzuceniu 1  i ruszaniu lewarek chodzi przód -tył itp. Też tak macie w swoich iksach? Najgorsze jest że szykuje mi się wyjazd w niedziele i nie wiem czy zrobią mi go do soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie padła sonda nr 2 za katalizatorem. Auto jeździło normalnie, nie było różnicy w spalaniu ale błąd na desce irytował. 

Z racji tego że cena sondy nie jest mała mój mechanik postanowił się upewnić co do właściwego modelu sondy i po wykręceniu szukał takiej samej sondy po numerze fabrycznym. Okazało się że taka sama sonda Boscha jest do samochodów Renault i jest o połowę tańsza (300 zł). Różnica jest w kształcie kostki gdzie trzeba odciąć piórko prowadzące żeby weszła. Jeżdżę już ponad miesiąc i wszystko jest ok. :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, glino napisał:

U mnie padła sonda nr 2 za katalizatorem. Auto jeździło normalnie, nie było różnicy w spalaniu ale błąd na desce irytował. 

Z racji tego że cena sondy nie jest mała mój mechanik postanowił się upewnić co do właściwego modelu sondy i po wykręceniu szukał takiej samej sondy po numerze fabrycznym. Okazało się że taka sama sonda Boscha jest do samochodów Renault i jest o połowę tańsza (300 zł). Różnica jest w kształcie kostki gdzie trzeba odciąć piórko prowadzące żeby weszła. Jeżdżę już ponad miesiąc i wszystko jest ok. :-) 

Czyżby skrzynia automat? W automatach mi się zdarzyło, że padają po 30 tys. W manualu nie zauważyłem tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ponieważ potrzebuję kilka zdjęć, aby uzupełnić instrukcję instalacji modułu inwersji systemu S&S w Nissan X-Trail T32, pierwsza osoba, która zadeklaruje się w wiadomości prywatnej do mnie, że wykona dla mnie takie zdjęcia otrzyma link do zakupu modułu w cenie 1 zł + koszty wysyłki. Moduł jest w całości zaprojektowany i wykonany przeze mnie. Sprawdzony w Nissanach Qashqai. Szczegółowa instrukcja: https://www.blaszczak.pl/wp-content/uploads/2020/07/Instrukcja-użytkowania-i-instalacji-modułu-ADSS-Nissan-Qashqai-J11.pdf

Koszty wysyłki:
 

Płatność On-line (Dotpay):
  Odbiór osobisty 0,00 zł
  Paczkomaty InPost 10,37 zł
  Kurier FedEx 14,88 zł
Płatność przy odbiorze:
  Odbiór osobisty 0,00 zł
  Paczkomaty InPost 13,43 zł
  Kurier FedEx 18,39 zł
Edytowane przez Robert_B
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, 

U mnie problem jest natury, że auto najpierw zaczyna szarpać (nie pomaga redukcja na nizszy/wyższy bieg...i zapala się system start/stop fault powodując, że turbo nie działa oraz klapa bagażnika po zamknięciu sama się otwiera.

Ktoś coś wie co to może być?

Dodam, świece wymienione, akumulator roczny żelowy, zawor egr wyczyszczony.

Na komputerze pokazuje, że za małe ciśnienie paliwa w pompie wysokiego ciśnienia ( tankuje tylko i wyłącznie na BP, Lotos)

Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...