Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350z overheating


Yorb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Parę dni temu utknąłem w korkach na jakieś 40 min i niestety Ztka przegrzała się, tzn. płyn chłodniczy aż się zagotował.

 

Ztke mam dopiero 3 miesiące, przy kupnie było wspomniane że prawdopodobnie termostat będzie do wymiany. Ale przez te 3 miesiące temperatury były ok dopiero jak się okazało przy dłuższym czołganiu się przez miasto jednak problem jest.

 

Po pierwsze z pod maski aż się lekko dymiło (para), wskazówka temperatury była już na 'H', ale wiatraki się nie kręciły (a chyba powinny nawet po zgaszeniu silnika ?).

Termostat sprawdzony, jest ok.

Płynu było w normie.

Chłodnica wydaje się być też całą (ewentualnie do sprawdzenia)

Wiatraki podpięte bezpośrednio do akumulatora i z lekka ospałością ale ruszyły.

 

Więc co może być nie tak ? Czytam że układ IDPM jest odpowiedzialny za pracę wiatraków, tylko jak faktycznie stwierdzić czy coś z nim nie tak ? 

 

Dodam że przy jeździe nawet bardzo ostrej temperatura jest stale lekko poniżej połowy, dopiero jak nie ma znacznego przepływu powietrza temperatury pod maską to temp. rośnie. 

 

Klima działa, aczkolwiek na postoju gdy zapalimy silnik z klimą na ON, słychać takie 'przeskoki' czy pyknięcia ale wiatraki też się nie kręcą, o ile powinny ?

 

Jakieś rady ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wiatraki, czesto silniki padają

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki wiatraków można łatwo naprawić zapiekają sie szczotki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie po zakupie swojego. Silniki wiatraków umarły. Jak będziesz szukał na alledrogo to patrz na silniczki od murano. Są w uj tańsze niż te z napisem 350z a to te same części :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za pomoc, szczególnie koledze filipm87 za dobrą radę, kilka(set) złotych zostało w kieszeni, bo silniczki z Murano faktycznie pasują i były dużo tańsze niż do Z ;) Stare były totalnie zapieczone.

 

U mnie problem chyba jednak tylko częściowo rozwiązany, bo dzisiaj po trasie 150km (z czego ostatnie 5km jechane bardzo powoli i na niskich obrotach) zaraz po zaparkowaniu bez gaszenia otworzyłem maskę i... wiatraki stały. Natomiast po odpaleniu klimy od razu zaczęły się kręcić obydwa. Po wyłączeniu klimy wiatraki też się zatrzymały. To norma czy raczej coś źle wpięte? Nie czekałem długo na postoju, ale wydaje mi się dziwne, żeby wiatraki nie chodziły nawet na najwolniejszej prędkości po tak długiej jeździe.

Edytowane przez green1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeczyściłem swoje i zaczęły chodzić, po 20 minutach w korach w upalny dzień temperatura poniżej połowy, mam nadzieje że tak zostanie :)

 

green1985 a jak u Ciebie z temperaturą, wyszła poza połowę ? Sam muszę zerknąć czy bez klimy chodzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi nigdy, wczoraj sporo stałem we wrocławskich korkach i wskazówka zawsze poniżej połowy, a klimę specjalnie miałem wyłączoną. Tylko u mechanika przed wymianą silniczków jak odpalili na zimnym i silnik chodził na wolnych (sprawdzali działanie przetwornicy xenonów na zimnym/ciepłym), to po ok. 20 minutach wywaliło płyn przez zbiornik wyrównawczy. Będę obserwował te wiatraki jeszcze jak zrobi się goręcej.

 

/edit Teraz przy większych temperaturach zewnętrznych już się włączają/wyłączają według potrzeby również z wyłączoną klimą, także wszystko gra.

Edytowane przez green1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Wracam do tematu związanego z przegrzewaniem się silnika na postoju. Po przerwie zimowej niestety ten fakt się u mnie ujawnił.

Lecz wygląda to u mnie tak iż wskazówka idzie pod czerwone pole a szybki bieg wentylatora się nie włącza.

Po ochłodzeniu, podczas pracy na wolnych obrotach włączenie klimy powoduje uruchomienie tylko jednego, lewego wentylatora na niskim biegu.

Prawy natomiast obraca się i nie jest zapieczony gdy nim zakręce ręką więc podejrzewam, że może nie dostawać prądu.

Podpowiedzcie zatem jak prawidłowo powinny zachowywać się wentylatory i czy mimo tego że lewy działa pod klimą to jego 2 bieg może być zepsuty, a drugi w ogóle nie działa.

Dodam ,że obydwa bezpieczniki są całe.

Faktem było to że cieczy chlodzacej na zimno miałem grubo poniżej min ale po nagrzaniu węże były gorące a stan w zbiorniku ok.

Jakie kable mam na wentylatorach podpiąć do aku by je przetestować na prądzie bezpośrednim.

Dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciagniesz jeden z tych przekaznikow to powinny zalaczyc sie oba wiatraki na pelnych obrotach

Dotarłem do bezpieczniki. A które i gdzie są te przekaźNiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznijmy od tego, ze masz 3 skrzynki z bezpiecznikami. Znalazles ta za aku w podszybiu? Tam wyciagasz czarny przekaznik CHYBA drugi od gory i jak wlaczysz zaplon to oba wiatraki wystartuja na 2 biegu, jesli dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznijmy od tego, ze masz 3 skrzynki z bezpiecznikami. Znalazles ta za aku w podszybiu? Tam wyciagasz czarny przekaznik CHYBA drugi od gory i jak wlaczysz zaplon to oba wiatraki wystartuja na 2 biegu, jesli dzialaja.

Tam znalazłem tylko bezpieczniki 40a. Ale zobaczę ten przekaźnik.

Moze zacznijmy od tego, ze masz 3 skrzynki z bezpiecznikami. Znalazles ta za aku w podszybiu? Tam wyciagasz czarny przekaznik CHYBA drugi od gory i jak wlaczysz zaplon to oba wiatraki wystartuja na 2 biegu, jesli dzialaja.

No niestety żaden wyciągnięty nie spowodował rozruchu. Bedziemy próbować z aku. Chyba ze jeszcze jakiś pomysł..

78f3ea7cad49ecd6732bdbf86b487286.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy wentylator od Murano Z50  3.5V6 będzie pasował plug&play do zety ? Jest O polowe tańszy niż do zety i się zastanawiam nad zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...