Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Znów ta stacja multimedialna


jerzy_sz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak udało mi się rozwiązać problem bezpiecznika, tak zaraz pojawił się inny polegający na tym, iż każde "grzebanie" wokół stacji (np. poprawa podpięcia anteny gps, czy gniazda usb) powoduje zapalenie się lampki airbagu wskazujące na problem w tej ważnej instalacji. Wizyta w serwisie wykazała, iż jest to błąd zanotowany przez komputer z powodu chwilowego przerwania obwodu, np. przez poruszenie złączki po siedzeniem lub przy bezpiecznikach. Serwis błąd skasował i wszystko byłoby ok. gdyby nie to, że kolejne dłubanie przy stacji znów wywołało ten błąd; lampka świeci i nie chce zgasnąć, tak jak uprzednio. Rzecz w tym, iż w tej części kokpitu, gdzie zamontowana jest stacja (radio) nie ma chyba żadnej złączki airbagu; złączki te są żółta, a żadnej takiej nie zauważyłem. Jeśli ktoś mógłby mi coś tu pomóc, to mam dwa pytania:

1) w jaki sposób instalacja stacji medialnej (nieoryginalnej, ale z wszystkimi pasującymi podłączeniami zainstalowanymi przez fachowca) może wywołać błąd airbagu, tym bardziej, że jakiekolwiek prace przy demontażu/montażu wykonuję przy odłączonym akumulatorze?

2) czy w domowych warunkach można wykasować wskazanie błędu serwisowego w obrebie instalacji airbag?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie i porady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo po montażu stacji.Podobno w Qashqaiu odpięcie fabrycznego radia generuje ten błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ze zmieniających stacje nie zgłaszał tego problemu,mam znajomego który zakładał ADAYO i nic takiego nie wystąpiło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ze zmieniających stacje nie zgłaszał tego problemu,mam znajomego który zakładał ADAYO i nic takiego nie wystąpiło!

U mnie kontrolka zapaliła się dlatego,że akurat jak miałem porozpinane kostki od radia przekręciłem kluczyk żeby pozamykać okna.Ale zgadzam się z Jacko,że nie powinno nic takiego się zdarzyć,zwłaszcza przy odpiętym akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, iż pierwsze założenie stacji nie skutkowało tym błędem, stało się to dopiero gdy zaczęło szwankować gps, więc musiałem się tam dostać aby sprawdzić połączenie anteny. Widać, działa jakaś specyficzna konfiguracja w sytemie elektrycznym samochodu. Tak jak pisalem serwis gasił kontrolkę, a w wydruku z komputera była informacja o chwilowej przerwie w zasilaniu (np chwilowy brak kontaktu na złączce) ale bez wskazania gdzie i z jakiego powodu. Byłby ok. gdyby nie kolejne problemy ze stacją i konieczność jej demontażu. Nie byłoby też problemu gdyby nie skąpstwo serwisu nissana, który za kasowanie tego błędu chce, aż ponad 200 zł. Jako użytkownicy pewno nie rozwiążemy problemu sami, a nissan niestety zazdrośnie strzeże sztuczek serwisowych aby za byle usterkę wyciągać kasę.

Pozwolę sobie przy okazji zadać kolejne pytanie, czy ktoś wie co w qashqai'u oznacza ciągłe świecenie kontrolki airbagu? Czy system został zdezaktywowany? Czy tylko przypomnienie o konieczności sprawdzenia co się dzieje? W serwisie otrzymałem taką odpowedź, iż na ten temat wciąż "wiem, że nic nie wiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się świeci tzn, że masz poduszki nieaktywne. 200 PLN to zdzierstwo w biały dzień. Ja płaciłem 40pln w normalnym warsztacie gdzie mają komputer. Chociaż też nie uważam żeby to było tanio za podpięcie wtyczki i kliknięcie w klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 40 zł to jest w miarę rozsądna cena, przy niższej może nikomu by się niechciało otwierać warszatu. Serwisy fabryczne prowadzą natomiast całkowicie - moim zdaniem - błędną politykę cenową, stosując promocje na samochody odbijają sobie na obsłudze. Ta polityka być może sprawdza się w bogatszych krajach, u nas raczej wszyscy (oni i my) na tym tracą. Np. przglądy, gdzie de facto wymienią ci olej (góra 180 zł) kosztują prawie tysiąc. Nic więc dziwnego, że u nissana robię tylko 2 przeglądy (licho nie śpi), a trzeci już się nie opłaca. Nie wiem czy sprawdzałeś cennik akcesorów, tam za duperele są ceny takie, że tylko śmiać się. Tak śmiać się, gdyż wiele tych rzeczy kupiłem za 1/5 tych cen. M.in. tę stację, która o niebo jest lepsza od fabrycznej. System jest otwarty i można instalować co się chce, głównie dobrą nawigację, bo ta fabryczna....

Póki co dzięki za podpowiedzi, jak się dowiem coś więcej na temat zależności airbagów od podłączenia radia to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasowania bledow to polecam kupic sobie modul EBD 2 i apke Torque. Ladnie pokazuje co sie dzieje i mozna latwo blad skasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kasowania bledow to polecam kupic sobie modul EBD 2 i apke Torque. Ladnie pokazuje co sie dzieje i mozna latwo blad skasowac.

Jakieś błędy z silnika tym się skasuje,ale poduszek nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jerzy_sz, a czy przy grzebaniu w stacji odpinałeś może panel regulacji nawiewów ten na dole pod stacją ? bo jeśli tak to masz odpowiedź, tam jest kontrolka poduszki i po odłączeniu kostki wywala błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odpinałem, może jest coś na rzeczy. Z drugiej strony robiłem to po odłączeniu akumulatora więc jednak chyba nie to lub to i jeszcze coś więcej.

W środę jadę do serwisu więc może dowiem się coś więcej i wówczas napiszę. Może się komuś przyda profilaktycznie.

I jeszcze a propos EBD 2. Też myślałem o tym ale niestety są sprzeczne opinie co do tego, czy da się tym zrobić coś około poduszek. Wydaje się, że nie. Jakakolwiek nieprofesjonalna ingerencja w system poduszek mogłaby bowiem przynieść fatalne skutki. Z drugiej strony chodzi tu tylko o skasowanie błędu - więc może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...