Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hak składany czy stały ?


mariospeed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda sprawa z czujnikiem otwierania klapy , który jest pod zderzakiem przy zastosowaniu haka np. Westfalia ? Rozmawiałem z dealerem i nie ma problemu zrezygnować z zamówionego haka , tyle , że mówił aby pamiętać o czujniku otwierania klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z czujnikiem otwierania klapy , który jest pod zderzakiem przy zastosowaniu haka np. Westfalia ? Rozmawiałem z dealerem i nie ma problemu zrezygnować z zamówionego haka , tyle , że mówił aby pamiętać o czujniku otwierania klapy.

Przesuną go jeżeli będzie konflikt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o dostępności haka, ale nikt fizycznie nie posiada go na stoku. W ehaki.pl mam złożone zamówienie od listopada. Tydzień temu dzwoniłem jeszcze po innych dystrybutorach. Oficjalna informacja dystrybutorów brzmi, że haka nie ma i nie będzie jeszcze przez 6-8 tygodni.  Dzwoniłem dzisiaj do Westfalia Polska i otrzymałem info ze powinien być dostępny od 06.04.2018. Czas pokaże. 

Czekam do kwietnia jeżeli nie sprowadzą montuje BRINK-a.  Dla mnie to chore, aby ponad 5 miesięcy czekać na hak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim nowym Nissanie montuje jutro hak Bring u dilera przed odbiorem pojazdu z salonu. Montaż 400 zł, zakup haka w sklepie Ehak 1200 zł bo ceny u dilera za hak to kosmos.


oczywiście hak wypinany na kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto poliftowe ? Nie ma problemu z czujnikiem otwierania klapy ? Wstaw zdjęcia po montażu bo mój dealer mnie straszy ze może nie pasować itd :) Dzieki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto to ja dostałem w odpowiedzi od Nissana:

 

"Hak dedykowany do Pana samochodu KE5006FL51 - Typ horyz, do tego potrzebna będzie wiązka KE5056F013.

 
Natomiast jeżeli ma Pan czujnik do bezdotykowego otwierania bagażnika będzie potrzeba jego wymiany na 285T14BA1B."
 
pytanie:
"Jak wygląda sytuacja, gdybym chciał zamontować inny hak? Jest taka możliwość?"
 
odpowiedź:
"Dowiadywałem się jak to wygląda i Nissan dopuszcza tylko ten jeden hak do Pana auta, oczywiście może Pan przywieźć swój zestaw ale nie dajemy gwarancji, że będzie on pasował do tego modelu, 
proszę też wziąć pod uwagę, że gdyby przez nieoryginalną wiązkę elektryka uległa awarii wtedy traci Pan gwarancję na całą instalację elektryczną."
 
cenowo plus minus 2.5k za całość. dużo doś
 
mb
Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba sie zastanowć co zrobić , pozniej moga byc problemy z eletronika to beda zwalac ze to wina nieoryginalego haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba sie zastanowć co zrobić , pozniej moga byc problemy z eletronika to beda zwalac ze to wina nieoryginalego haka.

Za elektronikę odpowiada wiązka a nie hak.

Najlepiej wiązję wiziąć dedykowną pod konkrene auto od  producenta haka (tylko nie jakąś uniwersalną, którą proponują) Dopłata do dedykowanej to ok 50-60 pln.  Ja  zamawiałem w salonie  wszystko  (hak /wiązka/montaż) za 3 k PLN, ale zaznaczyłem na samym początku, że nie chcę tego siermiężnego rekomendowanego  badziewia, który proponuje nissan.

Czekam na Westfalie, którą zamówił sam salon i mam na to pełną gwarancję. Jak się nie wyrobią do II tygodnia kwietnia to montuję BRINK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisałem do Auto-Haka i potwierdzili, że hak z ich oferty z kulą automatyczną pionową i tym ruchomym uchwytem gniazda pasuje równie dobrze co Westfalia, ładnie się licuje ze zderzakiek, więc dlaczego nie zaryzykować i płacić dużo więcej za niemiecki hak zamiast dać zarobić Polakom. Znalazłem ich sklep na Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/sma-autohak Są też wiązki dedykowane do każdego modelu, najlepiej wiadomo od razu 13 pinów, do tego adapter na stare przyczepki z wtyczką 7 pin i temat załatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dealer 2 haki ściągał od nich i zaden nie pasował tylko wydluzylo to czas bo wymieniali sie korespondencją zdjeciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Napisałem do Auto-Haka i potwierdzili, że hak z ich oferty z kulą automatyczną pionową i tym ruchomym uchwytem gniazda pasuje równie dobrze co Westfalia, ładnie się licuje ze zderzakiek, więc dlaczego nie zaryzykować i płacić dużo więcej za niemiecki hak zamiast dać zarobić Polakom.

Też jestem patriotą, ale Westfalia, to Westfalia. Nie chodzi tutaj tylko o kształt haka, ale materiał z którego jest zrobiony. Nowe mogą wyglądać identycznie, ale po kilku latach Westfalia nadal będzie wyglądała jak nowa (zero rdzy, czy chociaż nalotu), czego nie można powiedzieć o hakach "patriotycznych". U mnie przed blokiem parkują 2 Ople. Sąsiedzi ładnych kilka lat temu w tym samym czasie kupili haki - jeden Westfalię (czy Thule), drugi był "patriotą". Jeden hak nadal wygląda jak nówka, a "patriotyczny" ... szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Auto-Haka i potwierdzili, że hak z ich oferty z kulą automatyczną pionową i tym ruchomym uchwytem gniazda pasuje równie dobrze co Westfalia, ładnie się licuje ze zderzakiek, więc dlaczego nie zaryzykować i płacić dużo więcej za niemiecki hak zamiast dać zarobić Polakom. Znalazłem ich sklep na Allegro: https://allegro.pl/uzytkownik/sma-autohak Są też wiązki dedykowane do każdego modelu, najlepiej wiadomo od razu 13 pinów, do tego adapter na stare przyczepki z wtyczką 7 pin i temat załatwiony.

Mnie również proponowali to krajowe rozwiązanie, ale nikt  do dzisiaj od producenta nie pokusił się o wykonanie i przesłanie zdjęć pokazowych po montażu na żywym organiźmie tj. X-sie. 

 

Z jednej strony Edward XL kasa jest ważna, ale od lat wyznaję sprawdzoną zasadę, że biednych nie stać na tanie rzeczy :)

Jak powycinają dziury w zderzaku i się nie zlicuje to będzie za późno. Jak to mówił Gustlik " lufa w krzokach":)

 

Ja jeszcze cierpliwie czekam do kwietnia na Westfalie

Edytowane przez szybkicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem zainteresowany szybkim zakupem haka automatycznego Westfalia do T32.

Ktoś wie gdzie można zamówić od ręki?

 

edit:

zamówiłem na:

https://www.ehaki.pl/westfalia-hak-holowniczy-nissan-x-trail-iii-t32-2014,sp,6,3268?ad=gm&gclid=Cj0KCQiAw9nUBRCTARIsAG11eifzGToUk5rMV6YLtXB_OFWfaK-hwiLuDjLFujtAw35Deg5zuzY2G9caArFXEALw_wcB

 

koszt z dedykowaną wiązką po rabacie z przesyłką: 1450 pln brutto.

wysyłka do końca tygodnia :)

Edytowane przez fuchs7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany szybkim zakupem haka automatycznego Westfalia do T32.

Ktoś wie gdzie można zamówić od ręki?

 

edit:

zamówiłem na:

https://www.ehaki.pl/westfalia-hak-holowniczy-nissan-x-trail-iii-t32-2014,sp,6,3268?ad=gm&gclid=Cj0KCQiAw9nUBRCTARIsAG11eifzGToUk5rMV6YLtXB_OFWfaK-hwiLuDjLFujtAw35Deg5zuzY2G9caArFXEALw_wcB

 

koszt z dedykowaną wiązką po rabacie z przesyłką: 1450 pln brutto.

wysyłka do końca tygodnia :)

 

W wysyłkę do końca tygodnia bym nie wierzył no  chyba, że masz tą informację potwierdzoną na piśmie o jego dostępności.

Ja mam u nich zamówiony ten hak i czekam od listopada.

Obecnie w Polsce nigdzie nie ma tego haka.  W informacji od Westfalia Polska wiem, że stok magazynowy zostanie uzupełniony nową dostawą dopiero 6-8 kwietnia. Pytanie tylko ile ich dojedzie i ile jest już zarezerwowanych pod konkretne zamówienia. 

Walcz o niego jak LEW bo jak się rozejdą to znowu przez 6 miesiecy będzie susza:)

z aktualnych ogłoszeń parafialnych: ) udało się jeszcze w marcu 

Hak Westfalia już dostępny na magazynie u importera. Z tego co mi powiedzieli mają dostępne jeszcze 5 szt.

 

Mój już dojechał i montaż umówiony w czwartek w ASO. Foto relacja w najbliższy weekend:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jak z tymi hakami Westfalia w X po FL ? Macie już założone ? Co z otwieraniem klapy nogą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/26/2018 at 8:22 AM, carp22 said:

I jak z tymi hakami Westfalia w X po FL ? Macie już założone ? Co z otwieraniem klapy nogą ?

 

Hak Westfalia założony .

Wygląda  tak jak chciałem  czyli SUPER !!!!! (zdjęcia wrzucę w połowie tygodnia).

Po demontażu kuli nic nie wystaje wiązka się chowa.

Otwieranie klapy nogą działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Wrzuć fotki jak możesz. Do otwierania nogą jakiś moduł musieli zmienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie finalne koszty? musieli zmieniać czujnik otwierania nogą na inny? mnie takie rozwiązanie sugerują.

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/28/2018 at 10:55 AM, carp22 said:

Dzieki za info. Wrzuć fotki jak możesz. Do otwierania nogą jakiś moduł musieli zmienic ?

Czujnik i moduł  pozostał ten sam. Nie wymieniali go na inny.

8 hours ago, michalb said:

Jakie finalne koszty? musieli zmieniać czujnik otwierania nogą na inny? mnie takie rozwiązanie sugerują.

mb

Koszt całkowity to 3 k  - ASO NISSAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szybkicus napisał:

Czujnik i moduł  pozostał ten sam. Nie wymieniali go na inny.

Koszt całkowity to 3 k  - ASO NISSAN

Nieźle..

Ciekaw jestem ile w tej kwocie to robocizna ASO..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szybkicus napisał:

Czujnik i moduł  pozostał ten sam. Nie wymieniali go na inny.

Koszt całkowity to 3 k  - ASO NISSAN

a to dziady normalnie, a mnie każą wymieniać czujnik. Napiszę do innego Nissana, zobaczymy.

pozdrawiam,

mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, piotrek3 said:

Nieźle..

Ciekaw jestem ile w tej kwocie to robocizna ASO..

Zakładam , że koszt robocizny ASO to  ok 1300-1400 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szybkicus napisał:

Zakładam , że koszt robocizny ASO to  ok 1300-1400 PLN

Bez wkładania modułu,montaz haka w punkty bazowe auta ,bez zadnego dopasowywania za 1300-1400 pln to jest kosmiczna cena.

ASO po prostu nie ma wstydu i zadnych hamulcow by obedrzec ze skóry klienta.

W tamtym roku zleciłem montaz haka nieoryginalnego  do VW Polo z załozeniem modułu ,wycinaniem zderzaka .

Całośc kosztowała 150 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...