Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Babski Rally Team


Baska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie tak szybko. Tu trzeba treningu a jak do tej pory to my trenujemy tylko na rajdzie. :laie_67:

I tak jestem dumna z siebie, kolezanki i starego Miśka .

Pozdrawiam  :wave:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po prostu, ukończyłam rajd i chwała mojej kochanej Rudej za dobre dyktowanie , za to ze mnie hamuje choć czasami mam ochotę wyrzucić ja z auta .

 

 

Wzajemnie Basiu, wzajemnie (zwłaszcza kiedy się nie słuchasz) :P ale bez Pani Kierowniczki, trochę ciężko byłoby jechać ;) 

 

 

 

 

Dzięki wszystkim za dobre słowo, jeszcze długa droga przed nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, rude jest piękne  :wave: witaj i nie daj się, tupaj nogą na Basie i każdego co nie ma racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wszystkich witam :) a zarejestrowałam się, bo mnie ciekawość zżerała, co ta Baśka tu o mnie wypisuje :P 

 

Ps. A rude to na pewno jest wredne i często nóżką tupie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wave:  :wave:  :wave:

Za równy tydzień jedziemy ...

III Rajd Strzelca .3 Runda Dolnośląskiej Ligi Rajdowej

Będa 4 próby przejezdzane trzykrotnie wiec ładny wycisk dostanie i Miśiek i my  :devil:

Lista zgłoszen dostepna ,  60 załóg zgłoszonych w tym w naszej klasie IV -16 załog . 

No i oczywiscie jesteśmy jedyną załogą babska... mało tego , żadnej innej babki za kierownicą też nie będzie :thumbsdown:  troche mi smutno  

 

 

Z nowym logiem na samochodzie - oczywiscie za zgoda SZEFOSTWA  :dribble:

 

post-88432-0-74219900-1501331874_thumb.jpg

 

post-88432-0-42471300-1501331882_thumb.jpg

 

post-88432-0-31980300-1501331888_thumb.jpg

 

Na razie tak,a prokjekt oklejenia nowej rajdóweczki niebawem zobaczycie .Autko szykowane do III klasy .

 

Trzymajcie za nas kciuki  

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cza Ci Basieńko jakąś furę klubową w postaci prawdziwego Nissana przygotować na to rumakowanie, bo trochę nie pasi na Miśku reklama nissanowa. ;)

By my może zrzutę forumową przeprowadzili i wyszykowali Ci jaką Nyskę? :D

A Ty w zamian przewieziesz śmiałków tu i ówdzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobre !!!

 Zartuje  teraz , przymierzałam sie do Nissana nx100 ale znaleśc zdrowe blachy z cudem graniczy. Druga sprawa utrzymanie nie na moja kieszeń.  :thumbsdown:  :thumbsdown: A i jeszcze -nie ta klasa,. Na mocne auto trzeba teningu i doświadczenia , my dopiero raczkujemy z Rudą .

Można kupić nx za 3000 tys ale nie zbudujesz na tej zgniłej podłodze nic.

Tak wiec został pierwszy projekt jaki chciałam  to Colt. Raczej opakowanie z Colta :devil:

To wszystko pózniej opisze  , a wracając do tego ze jedzie Misiek z logiem Nissan Klub Polska ...Ktoś to mi tak napisał

 

"Basia spoko  :D a czy to ELF, czy CASTROL albo coś podobnego  :D jesteś klubowiczem i możesz reklamować klub wszędzie  :D i jest nam miło, że chcesz to robić"

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... No i oczywiscie jesteśmy jedyną załogą babska... mało tego , żadnej innej babki za kierownicą też nie będzie :thumbsdown:  troche mi smutno...

Trzymajcie za nas kciuki  

Więc pudło macie dziewczyny w kieszeni - zakładam, że w Waszej klasie jadą dżentelmeni ... i puszczają Panie przodem :D

Kciuki już zaciskam, bym przypadkiem nie zapomniał. Zwolnię, jak przeczytam Twoją relację po zawodach - tylko nie zapomnij :D

Co do reklamy, to nie wyobrażam sobie, by Prezes miał coś przeciwko  :rolleyes: ... i większa już się nie zmieści :laie_67: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3 Rajd Strzelca- 3 Runda Dolnośląskiej Ligi Rajdowej.

 

 

 

Rajd za nami . :dribble: 
Był to najlepszy rajd jak do tej pory w naszym krótkim rajdowaniu.
Nawierzchnia zróżnicowana szuter, kostka, beton, asfalt.

Próby 1,5,9 Edwardów -asfalt
Próba 2,6,10 Kondradowice- szuter
Próba 3,7,11 Jegłowa beton i szuter(kopalnia)
Próba 4,8,12 Dworzec PKP Strzelin kostka i szuter

4 próby przejeżdżane 3-krotnie co daję niezła liczbę kilometrów do jeżdżenia .
Do startu zgłosiło się 60 załóg, rajd ukończyło 56.
W naszej klasie 16 załóg .
Odnośnie rajdu to był inny od rajdów jeżdżonych do tej pory. To były próby techniczne, ciężkie , wymagające dobrej koordynacji i umiejętnosci. Dlatego jestem dumna ze ukończyłyśmy wszystkie próby bez szkody dla nas czy samochodu .

Przygotowana do rajdu ? Jak zwykle ...wyjazd rano w niedzielę z garażu i kierunek Strzelin :thumbsup:  .A nie ! Zapomniałabym ze koła zmieniłyśmy z 16” letnich na 14” zimówki .Próby były z przewaga szutru więc zamiast szutrówek poszły zimówki bo niestety tylko takie mamy i pięknie umyłyśmy Miska ,żeby ładnie się prezentował . :laie_67: 

Wyjazd do Strzelina na 7:00

Odbiór osobisty, przegląd samochodu poszedł sprawnie . Póżniej zapoznanie z próbami .

Czas nas gonił , bo odprawa o 9:45 i starty załóg, więc ostatniej próby na PKP Strzelin nie zdążyłyśmy zapoznać, opisać, co po pierwszym przejeżdżie dało nam limit .Objechany pachołek nie od tej strony co trzeba. Ogólnie ta próba była istną ślizgawką. Kostka w połączeniu z szutrem dawała niezła radochę .

Na próbie asfaltowej zimówki pływały ale było dobrze .

Czysto i szybko pokonana próba.

 

post-88432-0-35758800-1502131675_thumb.jpg

Szuter w Kondradowicach ,to moja ulubiona próba.

 

post-88432-0-18512500-1502131577_thumb.jpg

 

Co tam się działo !!! Przy nawrotach stawianie kontry ,zmiana biegu,gaz, zaciąganie ręcznego w jednym momencie jest super :D  Chyba coraz bardziej podobaja mi się szutry.
Kurz do tej pory jeszcze w oczach mam . Żałowałam ,ze tylko jeden taki odcinek mamy!
Tu przydało się wcześniejsze zabezpieczenie miski olejowej bo niezle  przycierało ,co na filmiku słychać zgrzyt momentami. ;) 
Najbardziej bałam się kopalni, beton połączony z kamieniami nie wyglądał za ciekawie a do tego urwisko. :blink:

No jak to w kamieniołomie.

Nawet miałyśmy plan by za startem zawrócić .. o tak… że niby się pomyliłyśmy !!! Ale po pierwszym przejezdzie nie było tak strasznie jak się nam wydawało, co nie znaczy że trzeba było bardzo uważać .

 

post-88432-0-73248900-1502131776_thumb.jpg

 

post-88432-0-05589100-1502131839_thumb.jpg

Podsumowując cała rajdową niedziele…

Najlepszy rajd, najwięcej nawrotów, najbardziej widowiskowy .No po prostu chce jeszcze…

Miejsce zajęte? wiadomo, pierwsze( od końca) UKOŃCZONY !!!
Przypomnę ze póki co  nasza załoga  jest...

Najcięższym autem na rajdzie ok 1500 kg
Jednym z najdłuższym autem na rajdzie 4,5 m
Najsłabszym autem w naszej klasie 120 KM
Jedynymi babkami które jechały w tym rajdzie :laie_67:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce Basiu nie jest ważne, ważna jest pasja i radość z tego co się robi. GRATULACJE jesteś niepokonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nudy, nudy , nudy.

 

Miałyśmy jechać w niedzielę rajd , ale niestety moja Ruda pilotka pojechała sobie wredna  na urlop :angry:

Trzeba czekac do 8 pażdziernika .Teraz jedynie została oglądara innych i podpatrywanie jak powstaje moje  nowe maleństwo.Moja rajdóweczka :dribble:

 

post-88432-0-12500600-1504886016_thumb.jpg   Był taki ładniutki i wypielęgnowany !

 

 

Tak na zachęte parę zdjęc jak wyglada ...

 

post-88432-0-29025300-1504886024_thumb.jpg

 

post-88432-0-06223400-1504886034_thumb.jpg

 

post-88432-0-60040300-1504886037_thumb.jpg

 

post-88432-0-78240000-1504886038_thumb.jpg

 

 

 

Na dzień dzisiejszy już  siedzi w niej klatka, mocowania foteli i takie inne pierdoły : :dribble:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laie_67:

No widzisz Kuba? jak im tam ręka nie uschła jak bebeszyli maleństwo . :mad:

 

Colt dobry materiał na rajdówkę . Zwinny mały i najważniejsze że lekki.

Z wyposażeniem koniecznym na start ( i nami babami)   powinien ważyc gdzieś koło 850-900 kg.Muszę przejśc na diete  :devil:

Ale jeszcze duzo pracy przed chłopakami.Na koniec listopada będzie gotów tak by przeszedł testy i na zakończenie sezonu pojechał w Opolu w rajdzie o Puchar Forda  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawonia... Mała wieś i gminna w powiecie trzebnickim.

Niby nic się nie dzieje, a jednak.

Napiszę to, bo jestem pełna podziwu dla chłopaków z Zawoni.

Zorganizowali pierwszy rajd u siebie- Rally Zawonia 2017 .I niby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że ich Automobilklub Moto Zawonia powstał parę tygodni temu .

 

post-88432-0-25138700-1505115398_thumb.jpg

 

Jak na pierwszy raz wyszło lepiej niż dobrze  :) Jestem zaskoczona poziomem organizacji .Najbardziej zaskoczył mnie profesjonalny pomiar czasu i wyniki online na bierząco po każdym przejeżdzie załogi.

Tu pełen szacunek, bo w Dolnoślaskiej Lidzie Rajdowej  gdzie chłopaki od lat organizują rundy pomiar jest nadal dokonywany za pomocą stopera  :angry:

Do zabezpieczenia była masa ludzi i co mnie pozytywnie zaskoczyło to cała masa motocyklistów z Twardogóry. 

 

post-88432-0-24277500-1505115120_thumb.jpg

 

post-88432-0-65268500-1505116584_thumb.jpg

 

Jak to się mówi ? W genach szybkość, benzyna we krwi. :) Nieważne czy to samochody czy motory !  Ważne ,że wspólna pasja.

 

Ochotnicza Straż Pożarna 

 

post-88432-0-50711500-1505114904_thumb.jpg

 

post-88432-0-23586500-1505114873_thumb.jpg

 

Drugim moim zdziwieniem była ilośc policji...Tak , tak !!!!

Normalne ,że na rajdach jest policja w celu zabezpieczenia odcinków, dróg publicznych .Tu była cała masa policji , stali na odcinkach w podjazdach do każdego zabudowania   :wow: Skąd ich tyle wzięli ? Nie mam pojęcia .

Podobało mi się to, że wstrzymywali ruch na drodze  by rajdówka mogła spokojnie wyjechać na start :thumbsup:  .

Niespotykane !!!!

Normalnie to dzień rajdów dla policji jest jak żniwa dla rolnika... Tu ,tam  się wlepi mandacik. A bywało i tak, że w Strzelińskim rajdzie potrafili zatrzymać dowód rejestracyjny rajdówce za łyse opony :laie_67:

 

Rajd był super.Odcinki szybkie i długie. Parę zakrętów 90st. Mało szykan .

Kostka i asfalt. 

Tu trzeba było bardzo dobrze opisać trasę ... błąd kończył się na dachowaniu w ziemniakach dwóch ekip. :mad:

 

post-88432-0-19226200-1505115214_thumb.jpg

 

post-88432-0-36862300-1505115262_thumb.jpg

 

Mało załóg jechało, bo jakoś nie wstrzelili się chłopaki z Zawoni w termin.W ten weekend na naszych terenach były trzy rajdy.

Dolnośląski - Runda Mistrzostw Polski 

Rally Lutomia- 4 Runda Dolnośląskiej Ligi Rajdowej ( i tu ja powinnam jechać ale... Ruda się urlopuje )

 

Miejmy nadzieję, że  AutomobilKlub Moto Zawonia pociągnie za rok cykl rajdów ..

Może wróci do Polski WRC ? Bo w przyszłym roku jest pod wielkim znakiem zapytania to polecamy trasy wokół Zawoni :D

Na koniec ....

Organizator skojarzył mnie z Babskim Rally Team'em i udostępnił stronkę na swojej także NissanKlub Polska poszedł dalej w świat  :P A przynajmiej w Powiat Trzebnicki .

Edytowane przez Baśka
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...