Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P12 2004 blokada radia


Primerka2004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W skrócie: Wymieniłem w Primerze P12 radio na oryginalne ( z innego auta). Nie mogę poradzić sobie z napisem SECURE.Wyczytałem, że należy wprowadzić jakiś kod do radia- pytanie jak go wygenerować oraz wpisać w radio?? Czytałem, że można też wyzerować pamięć radia, ale dla mnie to czarna magia... będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

W załączeniu model radia.

Pozdrawiam.

post-107764-0-80349800-1506003780_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym wiele razy na forum ....poszukaj - dotyczy to wszystkich modeli.

 

W skrócie - w Nissanach , w tym także w P12 -  radio jest zgrane  z immo i pasuje TYLKO do danego auta.

Jeśli  zmieniamy radio na inne -  musimy znaleźć  kogoś ,kto sparuje radio z immo - inaczej będzie właśnie  wyświetlał się  napis SECURE 

 

Twój kod , to być może te cyferki przyklejone na białej karteczce...Ale pewnie i tak nie zadziała...Próbowałeś? 

Jeśli wprowadzisz błędny kod ileś razy (już nie pamiętam) , to Ci radio zablokokuje na amen ;)

Musisz podjechać do speca elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem na to, że to może być kod,  pisząc post. teraz nie wiem tylko, jak wprowadzić ten przypuszczalny kod( pewnie trzeba aktywować jakieś fikuśne menu). Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - specem nie jestem, ale na mój babski rozum, to ten kod nic Ci nie da.

Skoro radio jest ściśle  sparowane z immo , to muszą mieć jakby ten sam kod - tłumacząc "łopatologicznie" ---- immo ---> radio

Czyli -  Twoje stare działało "na jednych falach" z immo....Kod , który masz (być może) do starego radia zadziałałby w przypadku, np , po wymianie akumulatora - gdzie bywają przypadki ,że radio woła o kod.

Teraz inne  / nowe radio i kody się różnią.

Tak mi się wydaje. Może ktoś mądrzejszy Ci doradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky dokładnie tak jest!!

Radni jest sparowane z imo. Aby uruchomić inne radio je najpierw zdekodować lub przekodować na właściwy nr. Code.

Napis Secure mówi o ochronie zgodności codu dostępu do imo i ecu. Bo za pomocą radia można aktywować lub dezaktywować pewne funkcje serwisowe.

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dalej mnie to zastanawia, bo na różnych forach ludzie dostawali kody ( tematy sprzed lat) kody, a po ich wpisaniu radio PODOBNO zaczynało działać... tak czy inaczej najlepiej chyba wyjdzie podjechać do jakiegoś magika od elektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dalej mnie to zastanawia, bo na różnych forach ludzie dostawali kody ( tematy sprzed lat) kody, a po ich wpisaniu radio PODOBNO zaczynało działać... tak czy inaczej najlepiej chyba wyjdzie podjechać do jakiegoś magika od elektroniki

 

Najprościej jak się da - Twoje oryginalne, stare radio ma kod, który jest zintegrowany z immo, komputerem i cholerka wie czym jeszcze.

sytuacja - wymieniasz aku , potem  włączasz radio - a tu zonk - nie działa - woła o kod .

Jeśli go masz na kartce w dokumentach, wklepujesz i hula.

Jeśli go nie masz - jedziesz do magika lub szukasz pomocy na odpłatnych stronach , które ponoć wysyłają kody do odblokowania radia (trzeba podać model, nr seryny , itd)

Tak ludzie kiedyś postępowali ;)

 

Ty masz całkiem obce radio - czyli "niekompatybilne" z immo = sytuacja jakbyś nie miał kodu do starego.

Ratunek - wizyta u speca , aby "sparował" radio z immo , kompem.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :-) Wyczytałem jeszcze, że można spróbować odłączyć aku na 30 minut i wtedy pojawia się napis CODE- jeśli to tak działa, to spróbuję wklepać ten przypuszczalny, z naklejki na radiu ( obecnie za nic nie mogę znaleźć, gdzie i jak go wpisać). Wyczytałem gdzieś, że wpisuje się go klawiszami 1-4. Spróbuję i dam znać, czy coś wyszło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kod nie zadziała.

 

... kolejny raz powtarzam - jest inny niż kod  immobilizera - nie ma sygnału / związku / kompatybilności między tymi urządzeniami.

A musi być!

Trzeba od nowa te dwie rzeczy zakodować - aby miały identyczny sygnał.

Nawet jeśli uda Ci się wywołać tryb wprowadzania pin code , to ten z nalepki nie pomoże.

 

Prościej nie mogę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...