Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwy akumulator


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chyba w dieslach montowane były inne akumulatory.

A swoją drogą ciekawe czy w dieslach jest taki sam sposób ładowania bo wydaje mi się, że tam jest normalnie jak w każdym porządnym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu wczoraj wieczorem kasiek odebrany :) Pierwsze cztery razy odpalił :D więc pełny sukces akumulatora :D

Jacko29 szykuj siłowniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chcialbym doladowac moj aku czasami. Mam prosstownik Ctek mxs 3.6 wedlog producenta nie trzeba zdejmowac klem ale czy napewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Aaliyah napisał:

Chcialbym doladowac moj aku czasami. Mam prosstownik Ctek mxs 3.6 wedlog producenta nie trzeba zdejmowac klem ale czy napewno?

Na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tz1609 napisał:

Na pewno

Skoro tak twierdzisz ze nic nie uszkodze to jutro ladujemy:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Po 7 miesiącach wymiana Fiamma na Nissan. Ciekawe ile wytrzyma ?

Edytowane przez Zenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było na razie skarg na te akumullatory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Padł po 21 dniach od wymiany , zanim laweta dojechała ( bo droga krajowa była zablokowana po raz kolejny :lol:) odpalił po około 40 min. Ładowanie w domu i nie wiem co dalej ?To nie wina akumulatora tylko ładowania :(. Tym razem hamulec ręczny można było zwolnić tylko nie było chętnych pomóc zepchnąć na pobocze.Ładuję go teraz co tydzień i START STOP wyłączany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowanie a'la Duncho i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JACKO29 napisał:

ładowanie a'la Duncho i po kłopocie

Na gwarancji jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też,...i nikt o tym nie wie,bo nie widać :D

A ja mam spokojną czaszkę,że aku może być niedoładowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Panów. Wczoraj prawdopodobnie padł akumulator w moim QQ. Przebieg 8400...zarejestrowany w kwietniu 2018 rocznik 2017. Auto na lawecie pojechało do serwisu. Objaśnijcie proszę blondynce czym się różni ten aku z żółtą naklejką od fabrycznego???:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kobitka napisał:

Witam Panów. Wczoraj prawdopodobnie padł akumulator w moim QQ. Przebieg 8400...zarejestrowany w kwietniu 2018 rocznik 2017. Auto na lawecie pojechało do serwisu. Objaśnijcie proszę blondynce czym się różni ten aku z żółtą naklejką od fabrycznego???:rolleyes:

Nie ma "fabrycznego" akumulatora.Nissan ma umowę na pakowanie na pierwszy montaż z Włoskim producentem FIAAM,którego wyroby nie są z górnej półki.ASO na reklamacje pakuje albo ...ponownie FIAAm ,albo Exaid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JACKO29 napisał:

Nie ma "fabrycznego" akumulatora.Nissan ma umowę na pakowanie na pierwszy montaż z Włoskim producentem FIAAM,którego wyroby nie są z górnej półki.ASO na reklamacje pakuje albo ...ponownie FIAAm ,albo Exaid.

I ten Exaid bardziej wytrzymały? Bo nie chciałabym, żeby mi wymienili na jakiś badziew...nie chce znów blokować pół miasta, w Krk i bez tego są duże korki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kobitka napisał:

I ten Exaid bardziej wytrzymały? Bo nie chciałabym, żeby mi wymienili na jakiś badziew...nie chce znów blokować pół miasta, w Krk i bez tego są duże korki...

Tego to nie wiem,bo auto poszło na wymianę do dealera :D Natomiast w moim byłym 1.2 zaobserwowałem wadliwy sposób ładowania i zastosowałem po zmianie aku drobną przeróbkę,dzięki której aku był cały czas pełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest wadliwego w sposobie ładowania akumulatora w 1.2?
Dostałem hiszpańską VARTĘ L3 EFB 70Ah 720A.
Nawet nie ma w handlu akumulatora tej firmy o tych parametrach.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dane z akumulatora? Wyszukiwarka Varty faktycznie podaje trochę inne wartości i nawet wujek google nie podpowiada za dużo.

Jedynie to że to może być seria robiona specjalnie dla Renault. Robią je po godzinach czy jak? Aktualnie standard przy tej pojemności to prąd rozruchu 760A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...