Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwy akumulator


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na to wygląda ;)


Chyba obecnie największym problemem QQ jest nadmierne zużywanie akumulatora, niż oleju. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aku FIAMM pomimo permanentnego doładowania i tak padł po 1,5 roku. Obecny Nissan/EXIDE ma się dobrze,

Już kiedyś pisałem, że jakby kupić acu przystosowane do SS to byłoby po problemie.

Ale gwarancja gwarancją, więc trza zmieniać do skutku, bo za to się w sumie zapłaciło, by działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Ci, co im brało sprzedali, teraz pora na tych z aku. Giełdy już się cieszą ;):D

 

Ja już powoli zaczynam myśleć o sprzedaży :)

Już kiedyś pisałem, że jakby kupić acu przystosowane do SS to byłoby po problemie.

Ale gwarancja gwarancją, więc trza zmieniać do skutku, bo za to się w sumie zapłaciło, by działało.

 

No te EFB w QQ i AGM niby są. :) To nie ma znaczenia, ja nie używałem w ogóle SS a i tak padł.

Było już, pewna partia FIAMMów miała wadę fabr. U mnie było zwarcie celi. No i te "dziwne" ładowanie... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyłączy SS to ta wszechobecna elektronika myśli że nie trza ładować? I stąd problemy?

Takie dywagacje przy piwku ;)


A Fiaam to Fiaam. Cudów nie ma co oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyłączy SS to ta wszechobecna elektronika myśli że nie trza ładować? I stąd problemy?

Takie dywagacje przy piwku ;)

Ja wyłączam SS zaraz po odpaleniu silnika. Poprzedni aku wymieniono mi po niespełna 3 latach (w ramach gwarancji). Ten nowy (już nie FIAMM) pomimo identycznej eksploatacji ładuje się w czasie jazdy błyskawicznie. Autko stoi w garażu tydzień, a czasami i dłużej nie ruszane, a Voltów nie ubywa. Mam nadzieję, że ten aku pożyje trochę dłużej niż jego poprzednik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja FIAMMy zawsze uważałem za bardzo dobre akumulatory, no może szczególnie w jednym moim przypadku, gdzie 8 lat dzielnie służył w Peżocie 307 po FL, jako fabryczny. Wersja auta na wypasie, więc miał co w elektronice utrzymywać i dawać radę z rozruchem diesla, nawet w arktycznych mrozach. :D A tu teraz moje wyobrażenia legły w gruzach. :D

 

W swoim QQ nawet nie patrzyłem, co siedzi za akumulator, bo jest w osłonie, ale SS nie używam, hamuje silnikiem często, nie jeżdżę na krótkich odcinkach, więc cholercia odpukać, bez jaj, że miałby paść po 1-2 lat, bo to już kuriozum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko się dopiszę, że w przeciągu ostatnich trzech tygodni trzeci raz samochód mi nie odpalił. Jutro jadę do serwisu. Samochód stoi na parkingu od poniedziałku, bo po niedzielnych jazdach rano już nie odpalił. Samochód kupiony w lipcu 2016. Napiszę jutro jak podeszło do problemu ASO.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) Ci, co im brało sprzedali, teraz pora na tych z aku. Giełdy już się cieszą ;):D

Wypraszam sobie. Mój nie brał, a sprzedałem. :D

Tak sobie teraz myślę, że w dużej mierze to chyba kwestia indywidualnej eksploatacji. Bo żaden z moich dotychczasowych wehikułów nie miał nadmiernego apetytu na olej (łącznie z Fiatem 125 czy z natury olejożernym oplowskim 2.0 z Omegi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colinsie !

Znałem takich co "brali" , biorą i będą pili ;)

Teraz to kierowców dzielisz na tych co "biorą lub nie olej " :)

I o co tu tyle krzyku i reklamacji... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeszycie panowie...i nie mówię tu o pijaństwie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir Colinsie pijak to po tygodniowym maratonie jest pijakiem a tak to tylko degustator :-))

Odpukać, akumulator u mnie jeszcze działa S/S wyłączam zawsze ale jak tak czytam to drapie mnie za uszami kiedy padnie a 2 lata już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, znalazłem przypadkiem. Może producenci aut mają jeden akumulator do wielu modeli ;)

  • Thanks 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z szanownych forumowiczów tuninguje swojego QQ ?

Właśnie przejeżdżałem w Opolu koło 44tuning i widziałem brązowego QQ na bielskich blachach - niestety po kolorze i rejestracji nie rozpoznałem jaki silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe waśnie,czy silnik 1.2 czy 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano zwizytowałem ASO. Opisałem przygody i po lekko ponad godzinie wyjechałem z innym akumulatorem. Sprawdziłem, mam na nim żółte naklejki. Jak długo pożyje?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pouczająca lekcja...

Powim Ci Endrju że ciekawe info płynie z fimików tego gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy aku tydzień już przeżył jednak „smród” pozostał i już nigdy więcej żadnego Nissana żonie nie kupię. Po ponad 2 latach użytkowania stwierdzam, że nie jest wart tych pieniędzy, bo przez 14 lat użytkowania Focusa tyle razy nie byłem u mechanika, nie stukało nic pod deską i tylną klapą, akumulator tylko raz wymieniałem po około 8 latach, nie musiałem wzywać specjalistów z centrali Forda, żeby stwierdzić co jest przyczyną usterki objawiającej się dochodzącym odgłosem jak latających metalowych śrubek z wypełnionego nimi schowku deski rozdzielczej gdy silnik przekraczał 3 500 obr/min, nikt mi nie rozkręcał skrzyni biegów, wydechu, sprzęgła itd itd. W aktualnie użytkowanym drugim aucie 4 letnim Mondeo z 1,6 Ecoboost ASO odwiedzam tylko na przeglądy, bo nic się nie dzieje i ma przejechane 100 tys km, a nie 25 tys jak kasztan. Trzymam kasztana do końca gwarancji i sprzedaję. Tylko musimy założyć nowy temat, co kupić jak nie QQ, Volvo XC40, Dacia...???

Facebookowy profil Nissana zaatakowałem. Przeglądnijcie proszę komentarze pod ich ostatnimi postami i polubcie mój komentarz na temat aku, na pewno go nie przeoczycie. Możecie też opisać swoje historie, gdzie Wam kasztan zdechł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powim Ci Endrju że ciekawe info płynie z fimików tego gościa.

Rzeczywiście - można się podłamać, kiedy się słuchało tego wykładu. Dlatego jak już z własnej kabzy kupowałem akumulatory, to tylko w firmowych punktach Centry i tylko EXIDE, bo to ich towar eksportowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...