Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wadliwy akumulator


Miras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy to i lepiej, tylko jak długo? Obyło się bez cyrków z lawetą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuuuu! Dzisiaj Kaśka nie odpaliła,dyskoteka na desce i zero głosu.Pół godziny na prostowniku i już doszła do siebie.W dalszej części dnia odpalanie bez problemu.Teraz znowu na prostowniku.Co ciekawe,po podładowaniu  załączyłem serwis i sprawdzałem ładowanie,przez chwilę było w czasie jazdy 14,7 a później spadło do 13.13v wzrastało dopiero po zdjęciu nogi z gazu,czyli system uważał ,że aku jest pełny i nie wymaga ładowania....Czas na drastyczne kroki i podpięcie systemu Duncho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qwa, powinni dawać prostownik w zestawie obowiązkowym do tego modelu.

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko, po Twoich perypetiach jedynie z sentymentu i przyzwoitości nie napiszę, że dzisiejszy Nissan to... (tu można sobie dodać wedle tego co kto sądzi). :D

W czasie mojej ostatniej pijackiej eskapady do Piernikowa ktoś z rodziny zapytał mnie nawet dlaczego sprzedałem QQ, czy może się psuł i czy mógłbym go polecić. No i szczerze nie wiedziałem co odpowiedzieć, bo mimo, że mój egzemplarz do momentu sprzedaży był bezawaryjny, to jednak mam co do niego mieszane uczucia. A teraz, po tym co piszecie, nie mógłbym już chyba polecić QQ z czystym sumieniem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colinsie, Ty mógłbyś polecić skoro służył bezawaryjnie i na pewno dawał sporo radości, więc swoją rolę spełnił bardzo dobrze. JACKO29, z kolei na swoim przykładzie nie, choć też czuję, że lubi Qasię. :D Także balans musi być! Wszystko musi się równoważyć, jedni są zadowoleni i nie mają problemów, a inni odwrotnie. ;)

 

Ja póki co jestem zadowolony i jak ktoś mnie się pyta to polecam, bo co mam źle mówić, skoro nie mam negatywnych doświadczeń. Choć zdaje sobie sprawę ze słabości i opisywanych problemów, to jednak autem zamierzam przynajmniej 5 lat pojeździć, a dopiero minie rok, więc nie będę się katował tym co przeczytałem, nie będę sobie odbierał zadowolenia z posiadania.:D Statystycznie w porównaniu do tego ile się sprzedało QQ, to na forum nie wypada tak źle spośród tych, którzy świadomie się zarejestrowali na forum. :) Przynajmniej dla tych po 2017 r. na razie względna cisza, może coś poprawili, choć trochę lub mają swój czas (odpukać! :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29 a co to za system Duncho ?

W tym linku ; http://www.nissanclub.cz/forum-tema/dobijanie-akumulatora-331133

Masz opracowane przez kolegę z forum czeskiego,jak poprawić ładowanie akumulatora.Na pierwszym zdjęciu  masz schemat ładowania w nissanie,na drugim,masz już wprowadzone zmiany.Koszt elementów to raptem niecałe 2 zł :D reszta to własna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tam myślę i liczę, że JACKO29 wreszcie się ujawni, że dostał QQ za bezcen w ramach misji tajemniczego super testera Nissana. Chyba wszystko przerobił? Testuje wszystko, pewnie nawet cała ścieżka obsługi klienta jest oparta na Jacko przykładzie i służy analizie! :D

 

Tylko czekać, aż pojawi się soft na akumulator. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29 jak auto na gwarancji to nie ma co kombinować, można jedynie zgłosić sprawę do UOKiK'u, może po ich interwencji by przeprogramowali ten moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to już zwisa,...mam ostatni rok wydłużonej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

A mnie to już zwisa,...mam ostatni rok wydłużonej gwarancji.

Ale mógłbyś to zgłosić dla dobra potomnych - może by Nissan zorganizował jakąś akcję serwisową, bo w przeciwnym razie mogą nie nadążyć z produkcją akumulatorów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan akcję serwisową ? Dobre

QQ jest najlepiej sprzedającym się crossoverem w Europie. Dopóki sprzedaż nie padnie na ryj dopóty będą mieć klientów w d*pie.

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,23047298,nissan-qashqai-suv-nr-1-w-europie-sprzedano-juz-3-mln-egzemplarzy.html#Z_BoxMotoImg

Edytowane przez Tomi_St
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mógłbyś to zgłosić dla dobra potomnych - może by Nissan zorganizował jakąś akcję serwisową, bo w przeciwnym razie mogą nie nadążyć z produkcją akumulatorów :D

No właśnie jak wszyscy będziemy ciągle ładować prostownikiem a nie wzywać assistance to Nissan nie odczuje tego na kieszeni i dalej będzie twierdzić że wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dołączyć do chóru: w piątek kaśka pomrugała w kokpicie lampkami. Prostownik na noc, w poniedziałek wizyta w serwisie i nowy aku w drodze... epidemia jakaś czy co? aku FIAMM - to chyba moja ulubiona marka aku będzie.

A kaśka w ogrzewanym garażu sobie stała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Was - w Astrach akumulatory też padają. :D

Ich tam na forum Astry też pocieszyłem - napisałem, że w Nissanach również padają. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos kiedys zastanawial sie od kiedy zaczely wystepowac problemy z aku? moze to jakas wina producenta? podobno fiamm zmienil wykonawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak zaczęło się ECO ładowanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym zakresie muszę pochwalić serwis w Przeźmierowie (co by nazwy nie podawać ;)

Ale aku ewidentnie dętka - przed reanimacją miało 10,8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam do was pytanie o styl jazdy , czy osoby narzekające na niedoładowany akumulator hamują silnikiem, ja hamuję i nie jeżdżę na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam do was pytanie o styl jazdy , czy osoby narzekające na niedoładowany akumulator hamują silnikiem, ja hamuję i nie jeżdżę na luzie.

Chyba Cię nie pocieszę....Nie ma to nic wspólnego. Masz baterię typu EFB, a przy tym sposobie ładowania powinna być AGM(to jest moja prywatna opinia, więc jest szansa, że się mylę). Innym tematem jest słaba jakość akumulatorów montowanych fabrycznie.

Edytowane przez Romek_Hel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam do was pytanie o styl jazdy , czy osoby narzekające na niedoładowany akumulator hamują silnikiem, ja hamuję i nie jeżdżę na luzie.

Może to mieć znaczenie. Stosując taki styl jazdy (częste hamowanie silnikiem i bez jazdy na luzie) nie miałem nigdy problemu z akumulatorem FIAMM (czyli przez prawie 3 lata do momentu sprzedaży QQ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...