Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Choinka lampek świąt... ABS/ESP/4WD/(O)


GrzegorzMX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

 

jako że Święta blisko, w pewnych poniżej warunkach pojawia mi się "choinka lampek" na desce: ESP/ABS/4WD oraz hamulca. Gdy zatrzymam auto, wyłącze i odpalę zapłon - choinka gaśnie. Wszystko w porządku - można jechać dalej:

 

Lampki zapalały się gdy:

1. jadę po wyboistej drodze wolno ale samochód wibruje od dziur w jezdni.

2. dzisiaj przy jeździe na autostradzie przy ok 100km./h

3. przy parkowaniu i kręceniu kierownicą szczególnie jak mocno skręcam koło i wolno ruszam wciskając się na parkingu w szczelinę.

 

 

Nie sprawdzałem czy ABS działa po zapaleniu się tych lampek.

 

Ktoś spotkał taką przypadłość? To zdarza się około raz na miesiąc, więc nie przeszkadza tym bardziej że łatwo skasować wyłączając i włączając +15 ze stacyjki,

 

Mam OBD2 czytnik ale obsługuje wyłącznie Pxxxx, mogę spróbować innym przyrządem tylko jakim i z jakim softem.

 

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zacznij od sprawdzenia stanu aku i jego poprawnego ładownia . Następnie od poprawy styczności przewodów z aku w szcegulosci masowych do budy i silnika. Zwróć uwagę czy linki masowe nie są już skorodowane i nie trzeba ich wymienić.

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Kiedyś ESP/ABS/4WD nie gasły mi po odpaleniu silnika jak akumulator się "kończył". Po wymianie na nowy jest OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź gdzieś na porządną diagnostykę. Gdy zapalają się wszystkie kontrolki przyczyną może być awaria systemu EBD, problemy z czujnikem yaw-rate sensor lub problem z zasilaniem modułu ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik RR ABSu wymieniony.

Akumulator wymieniony.

 

Wróciło do normy. Oby szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...