Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maverick 2.4B '95 - problem z kierunkowskazem


zomb

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy Maverick 2.4B '95

 

Przez większość roku kierunki działają bez zarzutu. Zimą jak jest chłodniej i większa wilgotność zaczyna rządzić przypadek. Raz działają raz nie. Mignie kilka razy, a potem zawiesi się na kilka sekund a potem znowu mignie kilka razy, i tak w kółko.

Takie samo jest zachowanie świateł awaryjnych.

 

Każdorazowo na zawieszenie kierunków pomaga WMIM czyli Wyzwalany Manualnie Impuls Mechaniczny (grzmotnięcie w kierownicę).

Oczywiście mogę grzmocić w kierownicę z częstotliwością 60-120 grzmotów na sekundę, ale to dość uciążliwe.

 

Domyślam się że to będzie jakiś przekaźnik...  i tu pytanie - gdzie znajdę odpowiedzialny element za działanie kierunkowskazów/świateł awaryjnych?

Ewentualnie gdzie indziej szukać rozwiązania problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specjalista od Terrano ale skoro uderzenie w kierownice pomaga, typuje do sprawdzenia przelacznik zespolony, byc moze wystarczy tylko poprawic styki (o ile w ogole zespol jest rozbieralny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem będzie przekaźnik.

Miałem go na wierzchu jak przestał działać. Delikatne puknięcie powodowało że się budził na jeden takt i znowu cisza i tak w kółko. Za którymś razem zaczął działać normalnie.

Ewidentnie to on jest problemem.

 

Tylko nie mogę znaleźć takowego. Jedyna używka jaką znalazłem to http://allegro.pl/przekaznik-kierunkow-nissan-terrano-ii-2573141b00-i6986985484.html  tylko sa inne oznaczenia.

 

(OT. czy zdjęcia do posta można wrzucac tylko jako linki zewnętrzne?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecia mozesz wrzucac do postu tylko musisz uzyc pelnego edytora, nie piszesz pod postem tylko klikasz button 'Wiecej opcji' (prawy, dolny rog)

pozniej w lewym, dolnym masz button 'Dodaj plik', tylko przed wrzutka warto zmniejszyc zdjecia na kilkaset kB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem nowy przekaźnik w Intercars za 20zł.

Zmieniłem i wygląda na to że jest ok. Gdyby było inaczej nie omieszkam poinformować.

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...