Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania kierownicy oraz w wewnatrz na wolnych obrotach


patrick137
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Absolutnie nie jest to cecha samochodu. Ja mam rzetelnego przebiegu 245 kk (przy 177 kkm wymieniona dwumasa) i chodzi na wolnych jak zegareczek, bez żadnej febry.

 

Najlepsza opcja to po prostu miec Twoje auto i moje obok siebie i porownac..

Bo czasem moze okazac sie i tak ,ze dla Ciebie Twoj moze chodzic jak zegareczek a dla mnie czy kogo innego ,ze telepie budą..

To sa jednak juz odczucia subiektywne.

Mi j trafiła sie dwa razy okazja na parkingach spotkac inne t31w dieslu,poczekalem na właścicieli ,ktorzy  zgodzili sie na porownanie pracy obu na biegu jalowym .

W jednym przypadku  pracowaly oba  tak samo,a za  drugim  razem okazało ,ze  trzepie  budą jeszcze mocniej niz mój..

Dlatego zaczynam miec wątpliwości czy to faktycznie jest cos jest nie tak czy po prostu ten typ tak już ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do siebie. Tak jestem pewien tego co piszę, że jak nie będzie dużej różnicy na korzyść mojego, zwracam za paliwo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie należy wymyślić test na stopień trzęsawki budy. Sfilmować u Ciebie, u mnie i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfilmować raczej nie da się ,w rzeczywistości nie ma optycznych objawów drżenia budy ,to się wyłącznie  czuje siedząć w środku.

Jedynym widocznym objawem jest drżenie lusterka na szybie wewnątrz auta..

Ono drży nawet w czasie jazdy przy wiekszych obrotach silnika ,kiedy znów tylko lekkie podniesienie obrotów na biegu jałowym likwiduje zupełnie drżenie budy.

Cięzko mi to ocenić co jest przyczyną bo na prawde mam pojecie w tym względzie i sprawdziłem wszystko co możliwe i nie znalazłem przyczyny,

Od 20 lat jeżdze dieslami I posiadany obecnie T31 chyba najbardziej przenosi drżenia ze wszystkich aut co jeździlem. 

W BMW X3(E83) gdzie tez jest silnik 2 litrowy /150 km ,kiedy silnik pracował na luzie ,to nawet w nalanym kubku kawy postawionym w stosownym uchwycie ,patrzac na powierzchnie kawy w kubku,cięzko było rozróżnic czy silnik pracuje czy nie.

W moim T31 to przy pelnym kubku ,bedzie wylewało sie..

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Sam wymyśliłeś test :). Ta kawa stała w uchwycie w tunelu środkowym ?

Nagraj film jak się zachowuje ta kawa i podeślij. Ja spróbuję powtórzyć ten test, w miarę podobnych warunkach i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, nie chcę Cię namawiać do testów, ale jeśli uda mi się sprzedać Xa, to nie będzie do czego porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie to tylko problem jest prozaiczny-nie umie czy z kamery ,telefonu,aparatu wstawic tu filmu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij na

 

Zrobie to tylko problem jest prozaiczny-nie umie czy z kamery ,telefonu,aparatu wstawic tu filmu..

Wyjmij nagraną kartę SD i dasz radę wkładając ją w gniazdo komputera, czy laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikuj na YT i wstaw link na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij na

 

Wyjmij nagraną kartę SD i dasz radę wkładając ją w gniazdo komputera, czy laptopa.

W żadnym z urzadzeń nagrywających nie mam karty SD. :)

Problem mam z umieszczeniem filmu mojego tu na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś mój ostatni post ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz telefon do kompa kabelkiem usb i wykryje Ci jako pendrajwa. Potem uruchom więcej opcji w poście i dodaj pliki. Film musi byc krótki i mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie w czasie świat zrobic film i wstawic w jakis sposob.

Posiadam profesjonalny sprzet foto ,wiec jak uda mi sie film opublikowac to jakosc powinna byc odpowiednio lepsza niz z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To ja tez nagram i wrzuce dla porownania. Szklanka wody w panely na srodku. I zobaczymy o co tu chodzi. Wyczytalem gdzies ze silniki 173KM mniej trzebia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy 150, czy 173. Albo jest dobrze, albo nie.

 

Coś nie możecie się ogarnąć z filmikami :). Poniżej pokazuję sytuację idealną, bo w moim samochodzie musi być wszystko idealnie :). Lustro wody może się jedynie minimalnie sfałdować. O wylewaniu nie ma mowy.

 

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik dzisiaj wrzuce.Sprawdzilem wczoraj auto pod wzgledem zawieszenia i okazalo sie ze mam do wymiany tuleje metalowo gumowe na wahaczach przednich i tylnych.Ale watpie zeby one byly przyczyna przenoszenia drgan na biegu jalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może skomentowałbyś mój filmik ?

Czy u Ciebie jest dużo gorzej na wolnych obrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widze ze u ciebie te drgania sa praktycznie niewidoczne. Tutaj masz film z mojego auta. Moze szklanka wody tego tak nie ukazuje ale naprawde je czuc.

 

https://www.youtube.com/watch?v=i81FgwpxnDI&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać, że jest u Ciebie sporo gorzej, ale dramatu chyba nie ma.


Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Rozkręć na maxa potencjometr głośności odtwarzając mój i swój film. Słychać wyraźnie gorszą kulturę pracy Twojego silnika. Dlatego dałbym sobie spokój z poduszkami i szukał gdzieś indziej.

 

Jesteś pewien tego przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwalne to jednak jest i powoduje lekki dyskomfort. Wczesniej jezdzilem dieslami i takich drgan nie przenisilo. Zobacze jak powymieniam wszystkie tuleje na wahaczach czy cos sie polepszy.Ale watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem się jeszcze do swojego ostatniego postu.

 

Moim zdaniem tuleje na wahaczach są nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać, że jest u Ciebie sporo gorzej, ale dramatu chyba nie ma.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Rozkręć na maxa potencjometr głośności odtwarzając mój i swój film. Słychać wyraźnie gorszą kulturę pracy Twojego silnika. Dlatego dałbym sobie spokój z poduszkami i szukał gdzieś indziej.

 

Jesteś pewien tego przebiegu ?

No wlasnie tez zauwazylem ze twoj silnik ciszej i ladnie pracuje. Jestem drugim wlascicielem i mam cala historie serwisowa wbita w ksiazke oraz przeglady. Silnik jak jest zimny to strasznie glosno pracuje dopiero jak sie nagrzeje to jest w maiare ok. Ale i tak cos mi tu nie gra,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jak jest zimny to strasznie glosno pracuje dopiero jak sie nagrzeje to jest w maiare ok. Ale i tak cos mi tu nie gra,

Ten silnik nie ma prawa pracować głośno/twardo dłużej niż 2 sek, po rozruchu na zimnym. Tyle mniej więcej potrzeba, żeby szklanki (popychacze zaworów) napełniły się olejem. Jeśli trwa to znacznie dłużej, obstawiałbym wtryskiwacze.

Edytowane przez berater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...