Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Almera Tino - Nie działające radio.


Wuem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem Nissana almery tino (2004r.)

Problem polega na nie działającym radiu. Z głośników słychać tylko lekki szum. Również nie czyta żądnych płyt CD. Jest to oryginalny odtwarzacz. 

Kupiłem transmiter FM ale nadal po podłączeniu go z głośników wydobywa się tylko szum. Czytałem coś o lutach, które muszą się rozgrzać podczas jazdy. Czy one są powodem nie działającego radia? 

Co polecacie zrobić czy ewentualnie spróbować naprawić? 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Jestem posiadaczem Nissana almery tino (2004r.)

Problem polega na nie działającym radiu. Z głośników słychać tylko lekki szum. Również nie czyta żądnych płyt CD. Jest to oryginalny odtwarzacz. 

Kupiłem transmiter FM ale nadal po podłączeniu go z głośników wydobywa się tylko szum. Czytałem coś o lutach, które muszą się rozgrzać podczas jazdy. Czy one są powodem nie działającego radia? 

Co polecacie zrobić czy ewentualnie spróbować naprawić? 

 

Pozdrawiam.

Juz nie wiele osob tu zaglada, tez czekam na jakies odpowiedzi. Z walsnego doswiadczenia wiem ze to przypadlosc teo auta, tez czeka mnie rozbiorka konsoli. Wydaje mi sie ze wiekszosc tego typu problemow z radiem tj:. tak jak u ciebie, secure zielony lub wlaczajce sie pozniej moze dotyczyc tez zasniedzialych kabli z tylu w podlaczeniu. Sam musze wpierw to sprawdzic zanim cokolwiek wiecej zrobie. U mnie pojawia sie secure, czasem szum, czasem cisza, najgorsze jest to, ze nawet jesli wymienisz radio na drugie "dzialajace" to ponoc trzeba je znow programowac do systemu co wedlug mnie jest nie oplacalne. Poza tym nie masz gwarancji czy za chwile i to nie padnie. Jako ekstra informacje moge powiedziec, ze gdzies czytalem ze system sprawdza radio i jego podlaczone urzadzenia tj cd, ktory u mnie nie chce oddac plyty(poprzedni wlasciciel zostawil) bo zapewne zlamal sie ten plastik(gdzies jest tutorial jak to naprawic) i sam cd moze powodowac problemy z uruchomieniem radia. Czasem cd dziala i moge posluchac niestety znam juz na pamiec pavarottiego czyli mam na stale muzyke klasyczna. WIec do dziela zacznij od stykow. W tym samochodzie wiele od nich zalezy. Styki w podsufitkowych lampkach powoduja brak polaczenia i nie masz oswietlenia, styki w silniczku wycieraczek potrafia rdzewiec i wypadac nie masz wycieraczek, styki w tylnej lampie podowuja zwarcia na masie, juz troche przerobilem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich uzytkownikow forum.

Almera Tino (2002r)

Jak w temacie mam problem z radiem.Nagle przestalo znajdowac fale FM,wszystko bylo fajnie,znajdowalo radia,zmieniarka dziala.po zdjeciu anteny i ponownym wkreceniu slychac reakcje to znaczy na odpowiednich wartosciach danego radia odbiera slaby sygnal ale dalej samodzielnie nic nie znajdzie.

Za wszelkie rady i sugestie z gory dziekuje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...