Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] dziwne postukiwania co jakiś czas


barthezzz350z

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Od jakiegoś czasu i ja stałem się posiadaczem nissan 350z. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale po bardzo dokładnych osłuchiwaniach silnika zauważyłem, że co jakiś czas cyklicznie co jakies kilkanaście sekund słychać bardzo ciche puknięcieelikatne trzeba się wsłuchać zapuka tak dosłownie sekunde i przestaje. Trzeba się mocno wsłuchać i słychać to z okolicy plastikowej osłony silnika. nie jest to regularny stukot, taki dźwięk jak by coś przeskoczyło pukneło z raz albo dwa i koniec. Może jestem przewrazliwiony, może ten typ tak ma. Na amerykańskim forum ludzie coś takiego zgłaszają, ale nikt nie wie co to może być. dodam, że obroty mam około 700 i sprawdzam to na rozgrzanym silnik z wyłączoną klimatyzacją. Dzieje się to, jak auto postoi dłużej na wolnych obrotach... Mam też filmik, który dobrze to przedstawia, prawdopodobnie to właśnie to. W komentarzach nic się nie udało nikomu sensownego rozkminić. 

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkad katalizatora może lata, może coś znaduje się w kolekotrze ssącym.... Jak dodajesz gazu coś się zmienia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkad katalizatora może lata, może coś znaduje się w kolekotrze ssącym.... Jak dodajesz gazu coś się zmienia ??

Jak się dodaje nawet lekko gazu to tego nie słychać, tylko na jałowych i tylko jak chwile pochodzi. Jak miałem popsuty czujnik wspomagania i miałem obroty rzędu 850 to wydaje mi się, że tego nie słyszałem nawet jak stał na wolnych. Wydaje mi się, że to z okolicy rozrządu. Może napinacz, któryś taki dźwięk wydaje? 

Z katalizatorem to może być dobry trop. przy około 2700 obr jak przyśpieszam to słyszę jak wpada jakby osłona przy wydechu w rezonans gdsieś z prawej strony, myslałem,że to któraś z osłon wydechu. Ale dowiedziałem się od znajomego, że to może brzęczeć właśnie katalizator. Ile kosztuje u Ciebie zabieg usuwania katalizatora?

 

 

 

Ty mi powiedz skąd masz taki za***isty pasek niebieski :D !

Nie mój filmik, pożyczyłem z youtube gdyż gość ma identyczny symptom :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być elektrozawór od EVAPU - to to coś przykręcane na jedną śrubkę do kolekotra ssącego od storny grodzi z kostką, odepnij ja i uruchom silnik powinna być cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam dokładnie ten sam problem - w sumie już trochę jeżdżę z tym postukiwaniem i nie panikuję ale dobrze było by wiedzieć co tak stuka. Stuki występują tylko na wolnych obrotach.
Gdyby ktoś znał powód - dajcie znać - z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam nie chcialem zakładać nowego tematu ale mam podobny problem mianowicie przy odpaleniu na zimnym słychać klekot przez 2 sec po ponownym odpaleniu jest cisza panewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd taki dźwiek wydaje, a dokładniej napinacze hydrauliczne międzywałkowe one nie mają tych ząbków blokujących...
Genralnie jak coś takiego słyszysz to spory przebieg musisz mieć i rozrząd kwalifikuje się do wymiany albo jest zasyfiony mocno silnik i olej powoli do nich dopływa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...