Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Zgasła podczas jazdy i nic nie świeci na liczniku, nie odpala.


JarekMicrus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Dziś rano Micra zgasła podczas jazdy i wszystko zgasło. Mruga tylko kontrolka NATS.

Po kilku próbach wyjmowania kluczyka i ponownego wkładania i przekręcania nic się nie zmieniło, nadal czarno na liczniku i nie odpala. Odłączałem akumulator i nic to nie dało. Po powrocie do domu sprawdzę bezpieczniki.

 

Moje podejrzenia padają na kostkę stacyjki.

Miał ktoś podobny przypadek i mógłby pomóc? 

 

Pozdrawiam Serdecznie.

Jarek
 


Dziś zakupiona kostka stacyjki, zweryfikuję i dam znać.

Może też być to awaria BCM (body control module).

Ma ktoś informację czy trzeba go kodować pod dany samochód?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam jestem tutaj nowy. Właściwie Micrę kupiła w piątek moja siostra ale dzisiaj miała identyczną sytuację. Ruszyła zrobiła 20m i auto zgasło. Nie działa centralny chociaż przy naciskaniu guzika migają kontrolki na desce. Miga jeszcze czerwone auto z kluczykiem i warrczy alarm. Stacyjka ani rozrusznik nie działa. Nie palą się też inne kontrolki na desce. Działają natomiast światła na zewnątrz. Proszę o pomoc dziewczyna kupiła auto i kaszana.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa wygląda tak. Przegnił jeden z bezpieczników na klemie akumulatora, czy można to jakoś naprawić . Nowa klema w ASO 320 zł.kto wymyślił klemę z bezpiecznikami które dodatkowo nie są wymienne(chyba) pojedyńczo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawisz albo druciarstwo czyli drucik zamiast bezpiecznika lub nowy bezpiecznik zamiast starego. To duży bezpiecznik samochodowy pewno ze 25A. Kup w sklepie motoryzacyjnym taki duży bezpiecznik i przylutować go trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana bezpiecznika to nie wszystko (skutek będzie wyeliminowany, ale nie przyczyna). Trzeba sprawdzić jaki zabezpiecza obwód i zlikwidować zwarcie (bezpieczniki są zwykle trochę przewymiarowane, normalnie płynie przez nie prąd o wiele mniejszy niż podana wartość bezpiecznika). Żadnego druciarstwa !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skutkiem było przegnicie bezpiecznika. Widoczna wilgoć i rdza on nie strzelił tylko przegnił(jeżeli można tak o bezpieczniku powiedzieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...