Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Interfejs diagnostyczny do pulsara.


Bepkus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej G

Też chętnie się dowiem.

Zasięgałem już języka w tej kwestii i dowiedziałem się od oficjalnego dystrybutora n/w programów, że np. SDPROG

http://allegro.pl/showitem/description/6053103929.html

nie odsłuży Pulsara,

natomiast http://allegro.pl/sdprog-pl-icar3-bt-obd2-wszystkie-marki-nowosc-i5596861503.html

Icar obsłuży Pulsara, ale tylko w zakresie kasowania błędów silnika i podstawowych parametrów Live Data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od 1 marca będę szczęśliwym posiadaczem pulsara 1.2 n-connecta. Jaki interface diagnostyczny i program do niego?

Mam elm327, ogölnie za dużo na nim z live data nie widać, przynajmniej z programem torque. Niestety to nie grupa Fiata, gdzie ten interfejs obskakuje większość modułów dzięki multiecuscanowi.

 

Jak interesuje Cię temp. w stopniach lub dokladne obroty to może być. Nie widać tego co mnie interesowalo, czyli ciśnienia doladowania, temp/cisnienia oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 29.06.2018 o 01:36, Edixxx napisał:

Witam

Czy ktoś może wskazać miejsce, gdzie znajduje się gniazdo pod ten interfejs ?

Pod kierownicą masz zaślepke w kształcie prostokąta. Po wyszarpnięciu widac gniazdo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam, 

Szukam interfejsu oraz softu do wykonania live testu w Nissan Pulsar 1.2 DiG-T. Zależy mi, aby móc zarejestrować podczas jazdy wszelkie sygnały z układu sterowania zapłonem oraz pracy turbiny. Mam pewne problemy z silnikiem tylko podczas jazdy i chcę to zarejestrować.

Czy możecie coś polecić ewentualnie firmę z okolic Krakowa, która taki test wykona. Z góry dziękuję za odpowiedz. 

Edytowane przez paplok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trochę odgrzeję kotleta. Jest aplikacja: Car Scanner ELM OBD2, która po ustawieniu Renault Captur 1.2 h5f 🤣 czyta całkiem sporo parametrów, ciśnienie doładowania, licznik wypadania zapłonów od uruchomienia dla poszczególnych cylindrów, licznik odnotowanych cykli spalania stukowego od nowości, temperaturę oleju silnikowego z czujnika zmiennych faz i kilka innych ciekawych rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, polonus napisał:

Trochę odgrzeję kotleta. Jest aplikacja: Car Scanner ELM OBD2, która po ustawieniu Renault Captur 1.2 h5 ....

Proponuję skorzystać z EOBD_Facile_3.38.0813.apk  a nie będziesz musiał kombinować z Capturem, bo ma w menu wszystkie wersje silnikowe nie tylko Pulsara, ale Nissana.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Andrzej G napisał:

Proponuję skorzystać z EOBD_Facile_3.38.0813.apk  a nie będziesz musiał kombinować z Capturem, bo ma w menu wszystkie wersje silnikowe nie tylko Pulsara, ale Nissana.   

Dzięki, spróbuję i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko zależy do czego chcesz go używać , i w jakim zakresie no i cena . Elm tylko pokaże podstawę silnika ale nic więcej. Jeżeli zależy ci na pełnym skanie auta , prostym kodowaniu kasowaniu pewnych parametrów musisz zainwestować trochę więcej niż 20zl . Ja mam i polecam Autel ap2000 ale kosztuje odrobine więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, klema napisał:

Wszystko zależy do czego chcesz go używać , i w jakim zakresie no i cena . Elm tylko pokaże podstawę silnika ale nic więcej. Jeżeli zależy ci na pełnym skanie auta , prostym kodowaniu kasowaniu pewnych parametrów musisz zainwestować trochę więcej niż 20zl . Ja mam i polecam Autel ap2000 ale kosztuje odrobine więcej. 

I co ciekawego widać w autelu? 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, klema napisał:

sprecyzuj pytanie , masz podgląd każdego z zespołów i sterowników w aucie. Nie wiem czego oczekujesz 

W sumie to interesuje mnie podgląd jak największej ilości parametrów. Liczba wypadających zapłonów od początku świata/od uruchomienia. To samo ze spalanie stukowym, temperatura oleju i ciśnienie (tego chyba consult nie ma), szczegółowe dane dotyczące korekt wtryskiwaczy, jakieś testy aktywne - wentylatory chlodnicy itp. W sumie interesuje mnie sam silnik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest dokładnie to .Po zakupie masz jedna licencje za darmo dożywotnio. Każda następna to 24$ na rok. Działa tylko na telefonach nie można tego używać na tablecie . Potrzebuje Internetu do działania (podczas startu logujesz się do konta i z a każdym razem sprawdza update. Naprawdę robi robotę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

No i trzeba wydać o ile dobrze kojarzę 3 stówki na start. Dodam że oprogramowanie pomimo zainstalowania i zarejestrowania nie nawiąże połączenia z innymi, nawet markowymi interfejsami - wyłącznie ich interfejs .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Andrzej G napisał:

dlatego sprzedają swój interfejs

To jest Autel który specjalizuje się w takim sprzęcie , to tak jak byś kupił wersje pro którakolwiek i miał pretensje do firmy ze na tablecie do diagnostyki nie możesz grać w gry lub używać Facebooka . To jest profesjonalne urządzenie pomimo tego ze wygląda jak pospolity chińczyk. Jeżeli chcesz kasować tylko błędy z silnika używasz ELM nie potrzebujesz tego Autela  

Edytowane przez klema
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...