Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dysze spryskiwaczy


jad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Czy miał ktoś okazję/zaszczyt/potrzebę wymieniać dysze spryskiwaczy przedniej szyby w Juku pierwszej generacji (1,5 dci jeśli to ważne). Mam kłopot z notorycznie zapychającymi się dyszami i chcę je wyciągnąć, porządnie przedmuchać, przepłukać, może wymienić. Przy okazji przepompuję trochę płynu przez wężyki. Może w nich jest też trochę zapychacza.

Niestety nie wiem jak je wyciągnąć a nie chcę czegoś połamać. Czy trzeba wymontować czarną maskownicę w podszybiu czy może da się bez rozbierania tego. Jak się do tego dobrać.

 

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzycho, już sobie poradziłem ale według mnie trzeba. Bez tego byłoby bardzo trudno. Dysze są, co prawda na zwykłych zaczepach ale nie wiem jak można je wyciągnąć inaczej niż od spodu. Plastik wok9ł dysz jest sporo szerszy niż sam zaczep i na pewno nie podważysz go nawet cienkim śrubokrętem.

Trzeba zdjąć ramiona wycieraczek, odpiąć spinki i cierpliwie odczepić zaczepy po bokach maskownicy. Nistety pojawił się kolejny problem, bo za nic nie umiem zdjąć wężyka z samych dysz. O ile z trójnika wężyki schodzą dość lekko, to tu ani trochę.

Myślę, że u mnie problem leży w samych dyszach. Są trochę przytkane a trochę zakamienione i dmuchanie sprężonym powietrzem pomaga bardzi nieznacznie.

Trudno- spróbuję je wymienić i zobaczę jak będzie. Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Plastik wok9ł dysz jest sporo szerszy niż sam zaczep i na pewno nie podważysz go nawet cienkim śrubokrętem ...

.... Nistety pojawił się kolejny problem, bo za nic nie umiem zdjąć wężyka z samych dysz. O ile z trójnika wężyki schodzą dość lekko, to tu ani trochę.

Myślę, że u mnie problem leży w samych dyszach. ...

Wystarczy podgrzać trochę opalarką (suszarką, farelką itp.) wówczas bez problemu wyjmiesz. Bez podgrzania twardy plastik może pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z technologią wymiany trzeba zdjąć podszybie.

post-106750-0-06148700-1519027285_thumb.jpeg

post-106750-0-19165700-1519027293_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Skąd macie te pdf'y (po polsku) z instrukcją co i jak ? Tak jak przedstawił to OsobaNN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tych dysz i szukam ale nie znajduję. Czyżby były osiągalne tylko u dealera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...