Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11]Dziwny dźwięk po uruchomieniu klimatyzacji


gibek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info! Ja też tak czuję, że u mnie to chlodnica. I węszę w tym problem globalny a nie przypadkowy zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmieniali chłodnice klimy po trzech miesiącach od zakupu auta, czekałem na dostawę części z Japonii prawie dwa miesiące. Do tego jeszcze wymienili jeden z węży ponieważ był wypiety z zaczep i się przetarl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, u mnie na początku tylko szumialo a po miesiącu klima przestała działać. Nie można jej nawet było włączyć, ale jak się okazało przez to że nie było gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie takie same objawy już nie syczy, klima się załącza ale nie da się włączyć obiegu zamkniętego.Koledzy co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a powiedzcie - nadeszły ciepłe dni.

u nas temperatura ok 28 st.

A klima w aucie tylko na 2 biegu.

Może wystarcza aby schłodzic wnętrze.

Ale zastanawia mnie że takim małym nadmuchem schładza powoli wnętrze.

 

( nawiązując do zimy gdzie po krótkim czasie nadmuch włącza się na 5 bieg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie - nadeszły ciepłe dni.

u nas temperatura ok 28 st.

A klima w aucie tylko na 2 biegu.

Może wystarcza aby schłodzic wnętrze.

Ale zastanawia mnie że takim małym nadmuchem schładza powoli wnętrze.

 

( nawiązując do zimy gdzie po krótkim czasie nadmuch włącza się na 5 bieg )

A jaką temp. masz ustawioną? W Pulsarze im niższa tym szybciej działa nawiew, widać z >30o do 22o czy do 18o to duża różnica dla tej klimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy ustawieniu na 20 stopni, gdy auto jest nagrzane i na zewnątrz pokazuje 30 stopni klima zaczyna od 2 biegu, ale po ok. 2 minutach przeskakuje na 5 i chłodzi z czasem zmniejszając "biegi". Więc dziwne że u Ciebie jest cały czas na 2 poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem/

Wiem ż enie powinienem porównywac z poprzednimi samochodami - ale...

poprzednie - po 1 minucie wchodziło na maksa aby wychłodzić wnętrze.

A dziś 27 st . Auto w słońcu na parkingu - a tu ... 2 bieg i nic więcej.

 

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno większość QQłek J11 ma ten problem czyli uszkodzona chłodnica - może przez brak osłony... Zaczyna się od kilkusekundowego syczenia po włączeniu klimatyzacji, potem syczy cały czas a na koniec klima nie chłodzi pomimo tego że się załącza - sprężarka też bo obroty idą lekko w gore. Diagnoza: sito z chłodnicy i brak czynnika - maszyna wykazała ilośc odzyskanego czynnka całe "0". Pjemność to 0,5 L. Biorąc pod uwage że koszt 5L czynnika to ok 3000 zł to samo nabicie tym "czymś" będzoe oscylowało w cenie  400-500 zł.albo wiecej + koszt chłodnicy + robocizna. Dziś mam dostać wycenę więc nie omieszkam się nią "pochwalić"...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamilos84 napisał:

Podobno większość QQłek J11 ma ten problem czyli uszkodzona chłodnica - może przez brak osłony...

Zaczynam się zastanawiać czy nie zamaskować wlotu siatką jak to robią koledzy z forum bo rozumiem że chłodnica będzie wymieniana na Twój koszt ze względu na mechaniczne uszkodzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem siatkę i nic nie dało, chłodnica rozszczelniła się ze "starości".

Jestem po wymianie w warsztacie który zajmuje się profesjonalnie klimatyzacją i ogrzewaniem postojowym.

Koszt: sprawdzenie szczelności pod wysokim ciśnieniem (podobno najlepsza metoda) + chłodnica + zamontowanie + napełnienie starym czynnikiem = 1350,00zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1350 to jeszcze nie tragedia, mnie w poprzednim samochodzie straszono że coś takiego ok 5 tyś może nawet kosztować. Ciekaw jestem ile za podobną usługę i części bierze ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zależności od rodzaju chłodnicy i czynnika (stary czy nowy) cena w warsztacie waha sie od 900 zł do 2000-2500 zł. Samo nabicie nowym czynnikiem to kosz 1000 zł (jeżeli oczywiście wszystko wyciekło i musice uzupełnić całe 500 ml.) Pierwsze co zrobie po wymianie to osłona chłodnicy (BTW pomysl z tego forum). Ciekaw jestem czy takie uszkodzenie dąłoby się podciągnąć pod AC - w sumie samo z siebie się to nie zrobiło bo samochód ma nieco ponad 3 lata więc powodem są pewnie wpadające tak kamienie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mozna by połaczyć z watkiem "Padła klima" - byłoby w jednym miejscu :pc:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ubezpieczyciel zatwierdził naprawę szkody z AC - czekam na częściio naprawa w serwisie nissana w przyszłym tygodniu :) + nabicie czynnikiem. Wycena ubezpieczyciela to 550 zł ale serwis podejrzewam że wystawi im rachunek na 3000-4000 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...