Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z radiem


skalar26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

w moim Qashqai'u rocznik 2017 radio w czasie jazdy zmienia głośność oraz barwę dźwięku (jest cichy i przytłumiony). Po zgłoszeniu do serwisu Nissana mechanicy wymienili radio na nowe oraz antenę ze wzmacniaczem, ale problem nie został rozwiązany. Serwis nie potrafił zdiagnozować przyczyny usterki i uznał sprawę za zamkniętą. Czy ktoś ma podobny problem? Podejrzewam, że Nissan świadomie montuje wadliwe radia, ponieważ z tego co wiem, nie tylko ja borykam się z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę tutaj na tym forum o takiej usterce.Czy widziałeś jak wymieniali radio??? Nie chce mi się coś w to wierzyć że montują uszkodzone...Może po prostu zagrali na odczepne,klientowi się przywidziało,uparł się więc zrobimy mu kuku i tyle...Papier wszystko przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo w pulsarze, co kilka, kilkanaście minut zdarza mu się ciszej grać i z takim pogłosem. Natomiast jak odtwarzam z cd czy usb lub przez bluetooth to problem nie występuje. Uznalem, że radio to jakeś nissan chińszczyzna i że TTTM, i olałem temat.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj chińszczyzny bo jest co najmniej o dziesięciolecia przed systemem nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem nissan chińszczyzna, a nie samo chińszczyzna :) Jest takie ponoć twierdzenie, że chińczycy potrafią zrobić dany towar w 10 klasach jakości, zależy za co się zapłaci. Nissan pewnie płaci słabo :) Od dwóch miesięcy przeglądam aliexpress i inne strony z radiami. Myślę zmienić w przyszłym roku, jak dobrze pójdzie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że problem występuje podczas słuchania w DAB. Zasięg jest różny. Od czasu do czasu się ładuje i dalej jest ok. Na analogu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo w pulsarze, co kilka, kilkanaście minut zdarza mu się ciszej grać i z takim pogłosem. Natomiast jak odtwarzam z cd czy usb lub przez bluetooth to problem nie występuje. 

 

Tak jak napisano wyżej, najprawdopodobniej chodzi o DAB. 

 

Jeśli słuchasz radia cyfrowego, a stracisz zasięg, to radio przełącza się na FM. Wtedy zmienia się głośność i też jakość dźwieku (między innymi w skutek wiekszej kompresji obcinane są wysokie tony). Mam to samo w Juke, w innym aucie używam stacji multimedialnej Kenwood z DAB i jest dokładnie to samo. Przełącz się na FM to zjawisko ustąpi.  :D Ogólnie cyfrowe radio to trochę sztuka dla sztuki - przynajmniej na przykładzie Wrocławia i okolic. Da sie to odbierać tylko w wybranych miejscach, czasami to przełączanie się między DAB i FM potrafi wystąpić kilkukrotnie w ciągu miniuty. Do tego między jednym a drugim jest przesunięcie o ok. 1-2 sekundy, co jeszcze pogarsza sprawę. Słucham radia FM żeby się nie wkurzać.  :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze czytać forum na bieżąco. Przynajmniej się dowiem czegoś o czym nie miałem pojęcia, ale czy to by znaczyło, że w serwisie też nie mają pojęcia? Skoro wymienili radio koledze i nie wiedzą czemu to właściwie zrobili?

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta przypadłość nie ma związku z Nawigacją? bo przy aktywnej nawigacji często radio się przycisza (pisze ogólnie o QQ, bo go jeszcze nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas komunikatów nawigacji, ale to akurat prawidlowo.

Chwilowo zamieniłem służbową astrę na corsę i nawet tutaj samo audio, włącznie z jakością odbioru sygnału, jest o niebo lepsze niż w fabrycznym nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Jest to zwykłe radio bez nawigacji podobno marki Daewoo.W instrukcji nic nie znalazłem aby było dostosowane do odbioru cyfrowego.Dodam że reklamowałem do serwisu EU  i tam stwierdzili że jest to wina  zasięgu ,pomimo że mieszkam w odległości 5 km od nadajnika.Serwis wysłał pliki video do centrali, ale tam odcięli się od tego tematu jakoby miał coś do ukrycia.Czekam na inne możliwe rozwiązania.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do radia to mogę powiedzieć jeszcze coś od siebie. zauwazylem czasami ze zacina sie radio. zero sterowania z kierownicy i dotykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

w moim Qashqai'u rocznik 2017 radio w czasie jazdy zmienia głośność oraz barwę dźwięku (jest cichy i przytłumiony). Po zgłoszeniu do serwisu Nissana mechanicy wymienili radio na nowe oraz antenę ze wzmacniaczem, ale problem nie został rozwiązany. Serwis nie potrafił zdiagnozować przyczyny usterki i uznał sprawę za zamkniętą. Czy ktoś ma podobny problem? Podejrzewam, że Nissan świadomie montuje wadliwe radia, ponieważ z tego co wiem, nie tylko ja borykam się z tym problemem.

Mam to samo. Od 2 lat walczę z tym z Nissanem. Sam elektryk mi powiedział, że to dziwne, bo nie mieli jeszcze takiej przypadłości. Radio miałem wymieniane 2 razy i nic to nie dało. Ja podejrzewam, że zaoszczędzili na wiązkach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykle radio bez DAB. Zadna z opisywanych przypadłosci nie wystepuje. Raz tylko ok.1.5 roku temu urzadzenie sie "zawiesilo" podczas jazdy. Nie reagowal na nic. Po paru godzinach postoju wszystko wrocilo do normy.

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem jedną zwiechę, nic nie działało, po godzinie postoju wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się tak zaczyna dziać to serwis i wgranie nowego softu do radia.Miałem tak kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...), to radio przełącza się na FM. Wtedy zmienia się głośność i też jakość dźwieku (między innymi w skutek wiekszej kompresji obcinane są wysokie tony)(...)

Może się czepiam nazewnictwa - ale "kompresja" przy "FM"? Przecież to radio analogowe jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam nazewnictwa - ale "kompresja" przy "FM"? Przecież to radio analogowe jest....

 

To niewiele zmienia - przecież dźwięk tak czy inaczej jest rejestrowany cyfrowo, nikt już chyba teraz nie odtwarza analogowych nagrań z taśmy magnetycznej. 

 

Nie wiem jak to wygląda w przypadku innych stacji, ale dla przykładu Radio Wrocław analogowo emituje materiał z bitrate 64 kbps, bo przy zakłóceniach po drodze degradacja dźwięku nie jest zauważalna i lepsza jakość i tak rzekomo nie jest potrzebna. :) Sami się tym chwalili w okazjonalnej audycji w 2014 roku wkróce po uruchomieniu DAB+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najwyraźniej słuchać " skoki" na o dziwo Polskim radiu - 1,2 3 program.

Analogowo - nadaje tak głucho ( jak kiedyś w mono ) . I skoki z DAb na analog - to 2 kreseczki głosności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, posiadam w swoim aucie zwykłe radio bez navi, w mieście gra idealnie lecz za miastem bądź w mniejszych miastach uciekają fale. Wydaje mi się że wcześniej tego nie było.

Na autostradzie A1 prawie całkiem uciekają fale radiowe.....

Może ktoś wie jak zrobić przywracanie ustawień fabrycznych ? (może by coś pomogło)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z radiem rozwiązany, wzmacniacz anteny padł od wilgoci, cała płytka zaśniedziała.

Kupiłem z "rozbitka" antenę i śmiga. Trochę zabawy z wymianą było bo trzeba zdejmować boczki bagażnika i trochę podsufitki ale jakoś poszło.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oficjalnych specyfikacjach poszczególnych wersji QQ radio DAB występuje od N-Connecta. Odebrałem dzisiaj Acentę 2017 i radio odbiera te stacje, więc to chyba "chłyt" marketingowy niepokazywanie tego przy Acencie (a pewnie i Visia), żeby skusić na "wyższą" wersję... Jakość dżwięku jest dużo lepsza od FM, niestety mały wybór stacji , ale przynajmiej Trójka jest. Dodatkowy minus to częste zaniki sygnału (w Rzeszowie). Może to wina anteny , mam zwykłą, a nie "płetwę". Cały ten DAB to podobny jest wg mnie do technologii 4K i 3D w telewizorach, super na prezentacjach, a w rzeczywistości mało tytułów.

Edytowane przez Pawcio29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...