Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Engine Brake, Trace Control, Ride Control


lucianin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich uzytkownikow forum i NISSANOW ;) Od 2 dni jestem puki co szczescliwym posiadaczem X-Trail`a z 2017r. 2.0 dCi w wersji TEKNA. Chcialbym sie spytac jak wyglada u Was sprawa z w/w systemami ? Posiadam właczone Engine Brake & Trace Control ,  zrobilem juz ponad 1000km trasa/miesto i nie zauważyłem zeby auto w znaczacy sposob hamowalo silnikiem lub jakos lepiej zachowywalo sie w zakretach niz auto ktorym dotychczas jezdzilem. Zwrocilem uwage ze nawet na  wyswietlaczu Chassis Control nie dzieje sie absolutnie nic, a niby tam powina wyswietlac sie grafika obrazujaca system ktory dziala ? Jak wyglada sprawa u Was ? Przejrzalem wszystkie watki dotyczace X-Trail ,ale niestety nic nie znalazlem , byla tylko wzmianka dotyczaca Qashqai`a ale mnie interesuje X . Dziekuje za wszystkie odp. Pozdrawiam

post-111372-0-28531500-1523033417_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznaj, że tego nie ma i będzie Ci się łatwiej żyło :)

Jeżdżę swoim prawie dwa lata i jeszcze tego odczułem i chyba na tym ma to polegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznaj, że tego nie ma i będzie Ci się łatwiej żyło :)

Jeżdżę swoim prawie dwa lata i jeszcze tego odczułem i chyba na tym ma to polegać.

Troszke bez sensu placic tyle kasy za cos co niby nie dziala lub tego nie ma prawda ;) ? Tym bardziej ze NISSAN szczyci sie tymi wszystkimi systemami... Hamowanie silnikiem wydaje sie byc fajna opcja o ile dziala to skutecznie tak samo z tym systemem kontroli jazdy i utrzymania toru jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnosnie działania tych systemów, myślę że instrukcja wiele wyjasni, YouTube też bywa pomocny.

Co dla Ciebie jest systemem kontroli jazdy i utrzymania toru? To nie jest system autonomiczny ani nawet pojazd szynowy...

Zakładam, że wybierałeś świadomie i nie w ciemno, więc odpowiedź pozostawiam Tobie samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie instrukcja niewiele wyjasnia. Opisuje tylko ogolnikami , na YT widzialem ze Chassis Control pokazuje dzialanie danych systemow ,ale mowie u mnie "cisza" , tym bardziej nie czuc zadnego hamowania silnikiem. Czym dla mnie jest opsuje wlasnie instrukcja  5-32 - 5-34 , widzialem rowniez filmik pokazujacy ten system kontroli ruchow nadwozia itp. Wyslalem rowniez zapytanie do NISSANA zobacze co mi odpisza.

 

W zalaczniku info z broszurki. Kazdy X jest wyposazony w te 3 systemy ??? ??? ???

 

 

post-111372-0-67597300-1523111137_thumb.jpg

Edytowane przez lucianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie mają engine brake.

Ok rozumiem , a jak moge sprwdzic czy moj to ma ? W salonie koles powiedzial ze auto ktore kupilem jest w najbogatszej mozliwej wersji . Wracajac do mojego pytania czy te 3 systemy ktore wymienilem w powyzszym poscie sa w standrdzie czy to zalezy od wersji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież zalaczyles zdjęcie w pierwszym poście. Jeżeli jest z Twojego auta, znaczy że masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa w zakrętach jak ostro wchodzę to go hamuje . Własciwie to tylko nie odczułem działania kontroli ruchów nadwozia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziala, trzeba to wlaczyc, dodatkowo mozna wlaczyc ekran tej funkcji, ktory pokazuje, dzialanie wspomagania ruszania pod gore przodem i tylem, obrazuje aktywowanie na duzych nierownosciach i na winklach, trzeba sie przejechac przez prog ten duzy lagodny by moglo zakolysac, z ON i OFF i zrozumiemy, ze amplituda pracy amortyzatora znacznie sie skraca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa w zakrętach jak ostro wchodzę to go hamuje . Własciwie to tylko nie odczułem działania kontroli ruchów nadwozia...

Zgadza sie kolego tak jak piszesz jak sie wejdzie ostrzej w zakret to faktycznie na wyswietlaczu cos sie dzieje ;)

dziala, trzeba to wlaczyc, dodatkowo mozna wlaczyc ekran tej funkcji, ktory pokazuje, dzialanie wspomagania ruszania pod gore przodem i tylem, obrazuje aktywowanie na duzych nierownosciach i na winklach, trzeba sie przejechac przez prog ten duzy lagodny by moglo zakolysac, z ON i OFF i zrozumiemy, ze amplituda pracy amortyzatora znacznie sie skraca...

To samo na progach zwalniajacych i wiekszych nierownosciach , nie zauwazylem tylko zadnej reakcji podczas ruszania pod gore zeby cos sie wyswietlalo , oraz caly czas nie czuje hamowania silnikiem tak jakby ta funkcja nie dzialala mimo tego ze jest wlaczona , na YT bardzo fajnie to pokazali ze autko swietnie wytraca predkosc np. przed swiatlami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...