Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N16 problem ze skrzynią biegów


impact1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

ostatnio w moim Nissanie Almera padła (?) skrzynia biegów, na poczatku objawiało się to przez nie wchodzenie biegu wstecznego i trzeba było kilka razy próbować i wrzucać bieg aby ruszyć.

Następnie ciężej wchodził pierwszy bieg ale dało sie normalnie jeździć , ale nagle ostatnio podczas jazdy gałka biegów zakleszczyła się na "czwórce" i nie dało jej rady normalnie wybić podczas jazdy dopiero to niemałym siłowaniu się na poboczu. Dodam że jeśli wrzuciło się bieg wsteczny i on nie wszedł tak jak powinien i chciało się ruszyć to było słyszeć zgrzyt.

i stąd moje pytania:

- konieczna jest wymiana skrzyni biegów , czy da się to jakoś skutecznie naprawić (bo jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę)

-i czy koniecznie muszę wstawić tę samą skrzynię od 1.5 n16 bo słyszałem że jest mozliwość zamontowania od modelu N16 z silnikiem 1.8 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia musi być od 1.5. Jeśli jej całkiem nie zniszczyles być może da się naprawić ale to można ocenić dopiero po rozebraniu skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mialem te same objawy co ty, rowniez wsteczny ciężko wchodzil jak i jedynka. Okazalo sie, ze padla skrzynia mi na trasie musiałem wymienic na uzywke. Jezdze juz drugi rok i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...