Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[370z] Klocki i tarcze. EBC czy OE?


zaoli7

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Kupiłem 370Z w listopadzie 2017 r. przyszedł czas na pierwszy większy serwis a mianowicie-wymianę tarcz i klocków.

 

W najbliższym czasie muszę wymienić tył. Z dostępnych aktualnie części rozważam dwa rozwiązania:

 

1) Tarcze EBC Ultimax + Klocki EBC Yellowstuff - całość na tył ok. 1300pln

 

2) ASO Nissana i częśći OE - ok 1500 pln

 

Co wybrać? Jeżdżę głównie po mieście. Jeśli chodzi o tor-w najbliższym czasie planuję tylko kursy doskonalenia techniki jazdy na torze w Bednarach, póki co bez jazdy typowo sportowej.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne tarcze i klocki są tragiczne, estremalnie szybko się zyżywają i średnią siłę hamowania zapewniają.

Tarcze Ultimax są milion razy lepsze i na dłużej starczą natomiast klocki bardzo kiepski wybór... Zdecydowanie polecam Stoptecha do tego modelu albo Street albo Sport oba na zimne dobrze pracują, dużo większą siłę tarcia generują i przy szybkiej jeździe starczają na 4-6 razy dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rezygnuję w takim razie z tych Yellowstuffów i fabrycznego osprzętu. Niestety Stoptech'a nigdzie nie ma dostępnego. Tylko na zamówienie w Intercars - czas oczekiwania ok. 4 tygodni.

 

Wezmę w takim razie tarcze Ultimax. Tylko co do nich? Może Hawk Performance HPS lub Hawk HPS 5.0? Jak to zagra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOWK to już tragedia taka że się rozbijesz autem jak masz automatyczną skrzynię biegów !!

Trzeba mase siły urzyć by auto stało nie jechało... obstawiam że klocki drewniane bez porównania lepiej by hamowały.

Seria mają lekko licząc 10 krotnie większy wspóczninnik tarcia od Howków - nie mam pojęcia czemu ta firma istnieje i taki syf produkuje.

Swojego czasu dostępne były w hurtowniach kloski Waking z impregnowanego drewna koszt ok 20-25 zł do auta na oś i hamowało to lepiej jak HOWK !!

 

Pierwszy swój incydent jaki miałem z klockami HOWKA to był przypadek auta Klara Power 1 czyli Saab 9-5 w 4 biegowym automacie, podczas wyjerzdzania z garażu na fundamentowej jeszcze walnąłem w znak drogowy - ciężko mi było zatrzymać auto poruszające się z prędkością ok 6-7km/h

Nie przypuszczałem że trzeba przykładać do tego takiej siły na pedał hamulca że aż trzeba podciagać się rękoma do kierwonicy by porządnie się zaprzeć !!!

Nawet po rozgrzaniu nie sposób było uaktywnić ABS w aucie.... 

 

Mam u Siebie parę kompletów Stoptechów sport na stanie, także możesz je kupić w sklepie Stoptech polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...