Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 Szyba, podnośnik w tylnych drzwiach - jak naprawić?


neuroraider

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy, z satysfakcją przejechałem naszą Primerą P12 1.9dci ponad 8000 km. Kilka dni temu odkryłem, że zamek centralny w przednich drzwiach od strony kierowcy nie zamyka się z pilota ani od wewnątrz ale otwiera bez problemu. Usterka do obejścia bo nie mam czasu w tej chwili - zamykam z kluczyka. Jednak dziecko opuściło tylną szybę, która już nie chce się zamknąć. Przeszukałem tematy i  natrafiłem na jeden identyczny wpis gdzie winne było słabe połączenie kostki w przednich drzwiach pod włącznikami. Sprawdziłem u mnie i to nie ten przypadek. Zmierzyłem napięcie na kostce, która wchodzi do silniczka podnośnika i jest odpowiednie dla obu pozycji - otwierania i zamykania, słychać też cyknięcia przełączników przy próbie otwierania czy zamykania. Wychodzi, że winny jest silnik i tutaj mam pytania:

1. Czy i jak zamknąć tą szybę bez wymiany mechanizmu?

2. Ponieważ P12 jest mało chodliwym modelem to części są mega tanie i tak cały mechanizm wraz z silniczkiem bez problemu można kupić w cenie 10-20 zł. Czy trudna jest wymiana?

3. W sumie kontynuacja pkt 2 - obejrzałem jak to wygląda i chyba powinienem odkręcić szybę od mechanizmu ale jak i którędy ją wysunąć? Mechanizm jest mocowany na kilka śrub, które bez problemu odkręcę ale czy wyjmujemy go przez tą cienką górną szparę?

Proszę o sugestie jak to zrobić. Serdecznie dziękuję!

 

ps. boczek wypiąłem z mocowań a śruby znalazłem pod alupodobną nakładką klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...