Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Halogeny xtrail t30


grzesiek_1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam w miejsce oryginalnych przeciwmgłowych założyć dzienne wraz z przeciwmglowymi ( udało mi się po taniosci kupic nowki Valeo) :). W zwiazku z tym pytanie jak najwygodniej dobrać sie do tych swiatel? Przez nadkole bedzie ok czy lepiej zdjąć zderzak i położyć go wygodnie na stole i wtedy działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij zderzak

Tylko jak? Chyba ktoś usunął poprzednie odpowiedzi bo było kilka a jest pusto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony nadkoli po dwie śruby , dwie spinki po otworzeniu maski przy grilu oraz kila śrub od spodu

A gril trzeba zdejmowac? Bo zagladalem tam i cos nie widze tych śrub.

Po zdjęciu zderzaka okazało sie że rzeźby bedzie znacznie wiecej niż myślałem. Swiatła mają ok 90mm a dziura ponad 120mm. Ma ktoś pomysł z czego wykonać zaślepki tak zeby najpierw umocować zaślepke a później w zaslepke światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyklej uszczelkę/wąż gumowy  dookoła lampy i wtedy ją mocuj. Albo kawałek plastiku z wyciętym odpowiednim otworem pod lampę przyklej do zderzaka i wtedy mocuj lampę. Trzecia możliwość montuj lampę centralnie a potem dookoła silikonem zalep dziurę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić taki pierścień z kawałka plastiku, denko wiadra albo co i wyrzynarką albo lutownicą ogarnąć.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne przymiarki :). Wyszło całkiem nieźle. Panowie skąd najbezpieczniej wziać + po kluczyku? Obciążenie 23W dwie żarówki po 13W. b60bc2f74a1481f57828da84cc43e760.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użyj przekaźnika to będziesz mógł brać skąd tylko chcesz. Z tego co pamiętam to najbliżej z czujnika wstecznego albo silnika wycieraczek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudson napisał:

użyj przekaźnika to będziesz mógł brać skąd tylko chcesz. Z tego co pamiętam to najbliżej z czujnika wstecznego albo silnika wycieraczek. 

Zamówiłem taki moduł który włączy światła dopiero jak altek zacznie ładować i podłącza się go bezpośrednio do aku. Zawsze to trochę odciąży aku przy rozruchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak moduł mądry to nie będzie potrzebował plusa po stacyjce tylko prosto z aku pociągnie i żarówki postojówek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2018 o 20:20, chudson napisał:

Jak moduł mądry to nie będzie potrzebował plusa po stacyjce tylko prosto z aku pociągnie i żarówki postojówek 

Taki ma być dzwoniłem do producenta i miał wysłać właśnie taki. Jutro może uda się podłączyć to zobaczymy co i jak. Trochę skopałem montaż tych swiateł bo przeciwmgielne swiecą za nisko. Dziennym to może nie bedzie aż tak przeszkadzac ale mają regulację może wustarczy jej zeby odpowiednio świeciły. Jak by ktoś mógł zrobic fotke w nocy z zza kierownicy jak daleko świecą przeciwmgielne z postojowkami będę wdziedzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwmgielne mają świecić blisko aby nie oślepiały, to są świała które ma być widać a nie dzięki którym ty masz więcej widzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się do tematu żeby nie tworzyć nowego.Otóż wymieniłem zderzak na po liftowy (mały dzwon) i teraz oryginalna wtyczka do halogenów nie pasuje do tych ,które są  w modelu powyżej 2005.Jaka tam jest wtyczka? bo muszę to przelutować.Będzie to coś takiego? 

https://allegro.pl/kostka-h8-h11-zarowki-wiazka-gniazdo-oprawka-i7312715811.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem się dowiedzieć jaka tam jest,auta teraz nie mam "przy sobie" a w internetach coś nie mogę znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...