Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej w gniezdzie swiecy


perki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zabrałem się wkońcu za wymianę swiec aby spradzic czy to moze to powoduje bujanie na wolnych i P0300.Na głowicy z przoodu banał.Troche się pomęczyłem ze zdjeciem kolektora ale i tak w sumie zeszło mi z 1,5h a nie tak jak opisywali w necie 4h.

Problem w tym ze na tylnej głowicy gora srodkowej swiecy oraz fajka od swiecy sa dosłownie całe zalane olejem.Swieca po prawej jest tez juz mocno zawilgocona olejem.

Dowiedzialem sie ze przyczyna sa uszczelki przy swiecach  na pokrywie zaworów.Problem w tym ze nie wystepuja jako czesci zamienne.Miał ktos z  tym jakies przeprawy czy trzeba bedzie odpalic ebay i zamówic całą nową pokrywe z usa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dlaczego od razu z USA, części kupuje się u pierwszego dilera Nissana.

Dziwne, że cieknie jedna.... Może silikon? Cały silnik uszczelniany jest orginalnie silikonem.

Pzdr. wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przeczucie ze diler nissana bedzie chciał za tą pokrywe ze 2 koła.

Zamiennik ze stanów z uszczelkami,wysyłką i opłatami celnymi to 280zł

A jaki sylikon tam sie uzywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Polsce jest cała masa firm akcesoryjnych, które handlują azjatyckimi zamiennikami.

Trudno mi którąś polecić, ale fajna jest jeszcze chyba w Rembertowie.

Te uszczelki też pewnie są.

Do uszczelnień silnika najlepszy jest chyba silikon Loctite, ale i każda inna uszczelka (samochodowa) jest Ok.

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz pokryw zaworów z uszczelkami+cewki to na olx jest do kupienia nowy zestaw w zamienniku. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ale mi potrzeba tylko pokrywe i uszczelkę a on sprzedaje komplet(2 pokrywy i cewki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...