Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w skrzyni 2.2di


skresz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ponieważ wymieniłem olej w skrzyni i od tego momentu bardzo lekko wchodzą biegi, szczególnie 2 i 3. Problem zaczął się od samego początku ponieważ nie mogłem odkręcić korka spustowego i odkręciłem śrubę powyżej wraz z nią wypadła sprężynka. Ze skrzyni wylały się niecałe 4 litry i też 4 litry weszły do środka, nalewałem otworem zaznaczonym na zdjęciu. Wszystko niby jest ok lecz niepokoi mnie brak oparów przy zmianie. 

 

IMG_20180504_182829.jpg

IMG_20180504_182757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam sa dwie takie srubu ze sprezynka oraz kulka w srodku sprezyny. Odpowiadaja za trzymanie biegów 1 sruba za 1 i 2 a.inna sruba za 3 i 4. Napisales, ze wypadla tylko sprezyna, wiec moze kulka sie gdzieś zapodziala i to moze byc przyczyna. A propo mi padla tez skrzynia w 2.2 di i wymienilem na uzywke oczywiscie, ale biegi chodza luzniej niz wczesniej więc to roznie bywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być to dzięki ziomuś, w piątek poszukam i dam znać.

Jeszcze pytanie, jak by się udało znaleźć to spuszczę olej, włożę kulkę a później sprężynkę i zakręcam śrubę, czy na coś mam zwrócić uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba bylo zlewać olej włącznikiem wstecznego ja tak robiłem. Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde przeszukałem wszytko i kuli brak wie ktoś gdzie mogę to zamówić i jak się to fachowo nazywa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mi wypadała 1. Po odkręceniu śruby okazało się że kulki brak. Dołożyłem z innej skrzyni biegów i teraz jest OK. Szukaj dobrej kulki. Średnica taka sama jak pod drugą śrubą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak bym nie miał od innej skrzyni, też bym szukał od łożyska. Kulki są bardzo wytrzymałe, i na pewno wytrzymają tarcie w skrzyni tam gdzie siedzą. Daj znać czy pomogło na rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...