Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z pilotem? immobilizerem?


el_jot1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem nowa, ale czytałam już sporo na forum a teraz przychodzę z prośbą o radę.

W trackie jazdy, po przejechaniu około 200 km, jechałam z prędkością około 140 km na godzinę samochód zwolnił nagle i się zatrzymał. Zablokowane zostały wszystkie drzwi i szyby, zaświeciła się kontrolka kluczyka/immobilizera?. Po około 10 minutach zatrzymał się kierowca i udało mu się uruchomić auto. Przejechałam kilka kilometrów sytuacja się powtórzyła. Znowu, samochód trochę postał i znowu odpalił. Powtórka po około 20 km, udało mi się zjechać na stację benzynową, chwilę postałam i dojechałam na miejsce, tj. około 200 km.  Droga powrotna: identycznie, znowu mniej więcej po przejechaniu około 200 km samochód zwolnił, udało się po chwili odpalić, ale niestety, za chwilę znowu powtórka z rozrywki. Przyjechałam do domu z pomocą drogową.  Samochód odpala, wczoraj dojechałam bez problemu do pracy i  z powrotem, ale to 20 km w jedną stronę.

Dodam, że mam zniszczoną obudowę pilota. Jak wkładałam kluczyk do stacji to czasem zablokowywały się wszystkie drzwi w aucie. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymień obudowę kluczyka (ewentualnie zmień kluczyk na drugi, jeśli posiadasz). W obudowie kluczyka oprócz pilota do centralnego zamka, jest transponder immo (taka mała, zwykle kolorowa kostka) - przy zmianie obudowy, przełóż go do nowo zakupionego kluczyka, bo nie uruchomisz samochodu. Immobiliser działa tylko w momencie włożenia kluczyka do stacyjki (wymiana informacji między transponderem a immobiliserem) - więc nie jest możliwe, że w trakcie jazdy unieruchamia samochód. Prędzej miesza tu alarm (nie był fabryczny), antynapad bądź słabe połączenie z masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.  Pytanie dlaczego to się działo akurat po przejechaniu  ok 200 km? Czy to może być też słaba bateria w pilocie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowa sprawa (chyba, że masz jakiś ukryty lokalizator GPS :) ). Bateria w kluczyku zasila tylko nadajnik pilota od centralnego zamka. 

Sprawdź jeszcze jak ładuje alternator i połączenia z masą, czyli (-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję za pomoc :)  Sama tego sprawdzać nie będę, czekam na mojego mechanika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...