Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik zapiętych pasów


maszapasza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan x trail 2008

Witam mam problem z piszczącym czujnikiem nie zapiętych pasów, jeżdżę na krótkich odcinkach i nie zapitam ich. I stąd pytanie do was jak ten czujnik wyłączyć bez barwienia się w jakieś bezpieczniki. Gdzieś czytałem że wystarczy 10 razy wpiac i wypiąć pasy. Czekam na wasze rady jak to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum już o tym było i o ile pamiętam to  nie ma patentu na wyłączeniu czujnika. Zalecam, ma się rozumieć ze względów bezpieczeństwa nawet na krótkich odcinkach, zapinanie pasów ale można wpiąć zamiast pasa samą końcówkę którą można dokupić, ważne by była taka sama,  albo pozyskać gdzieś na szrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Podłączę się pod temat, nawet nie chodzi o nie zapinani pasów ale czasem jedziesz wolno drogą szutrową gdzieś na wsi i zapniesz ten pas po jakiejś chwili, więc czy jest jakaś możliwość może kablem diagnostycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm.. w moim piszczy tylko przy pasach pasażera, więc mam wyłączony dla kierowcy albo programowo albo siłowo - niestety kupiony z drugiej ręki i nie wiem co w nim było grzebane. Swoją drogą jak wygląda sprawa gdy właścicielem samochodu jest osoba zwolniona z obowiązku zapinania pasów? Samochód powinien dać się zaprogramować na takie ewentualności.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to rozwiązanie daje zielone światło dla poduszki powietrznej, która nie powinna być aktywna jeśli pasy są odpięte.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór, tak jak jazda bez pasów...

Edytowane przez Zielon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przy lekkiej stłuczce można złamać kark. Kto komu zabroni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jeżdżąc poza utartymi szlakami i tez mnie pasy wtedy irytują ale po prostu zapinam je poza plecami i po problemie.;)

A co do skutków kolizji z pasami zapiętymi lub nie to też to wcale nie jest to zero jedynkowa sytuacja.

Zdarza się tez tak ,ze zapięty pas jest przysłowiowym gwoździem do trumny(szczególnie przy wypadkach  z większą  prędkością) ale i tak ,że nie zapięty uratuje życie..

Pamiętam wypadek ,który naocznie widziałem  ,gdzie w aucie osobowym jechało 5 osób i po uderzeniu w betonowy słup przeżył jedynie kierowca i to bez większych obrażeń .

Nie miał zapiętych pasów i po uderzeniu wyleciał przez przednia szybę-co mu życie uratowało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o fakt że uderzasz głową/klatką piersiową w kierownicę w chwili wystrzału poduszki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...