Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Cube, Przednia Sonda Lambda, silnik HR16DE


Matek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu pojawia mi się "check engine" z numerem P0420. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że pierwsza sonda lambda, ta umieszczona przed katalizatorem, jest do wymiany. Co prawda silnik pracuje normalnie, pali tyle co zwykle, ale błąd sam w sobie mnie denerwuje. Znalazłem sondę, ale okazało się, że to chyba jednak tylna była (inna wtyczka itp.). Może uda mi się ją zwrócić.  Ale do rzeczy. Może ktoś mógłby pomóc mi znaleźć oryginalną sondę lub zamiennik na tyle kompatybilny, że po założeniu wtyczki oryginalnej działałaby ona prawidłowo?

Na sondzie znalazłem oznaczenia: Nissan Denso 211200-7160 i pod spodem 02M09. Wtyczka też jest dość niestandardowa, bo dwie przeciwległe wypusty ma asymetryczne. Szukałem zamienników w sieci ale kurcze, nawet katalog Denso ich nie wykazał, chociaż ten co znalazłem, w ogóle nie zawierał sond do silnika HR16DE, który przecież jest szeroko stosowanym silnikiem i to od prawie 10 lat. Czekam jeszcze na odpowiedź z serwisu, ale aż strach się bać z jaką ceną wyskoczą. Chociaż jak się kiedyś już pytałem, to niby nawet na magazynie we Francji ich nawet nie było co już w ogóle jest dla mnie niezrozumiałe, ponieważ są to części, które się jednak zużywają...

W załączeniu wrzucam zdjęcie oznaczenia i wtyczki. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.

IMG_20180511_095242.jpg

IMG_20180511_095329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak popytać u tych co mają te tylne, jeżeli mają je z rozbiórki to będą mieli tę przednią. Przecież te silniki są w kilku modelach NISSANA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, krawiec1974 napisał:

A może by tak popytać u tych co mają te tylne, jeżeli mają je z rozbiórki to będą mieli tę przednią. Przecież te silniki są w kilku modelach NISSANA

No też o tym pomyślałem. Paradoksem jest to, że nawet nie mieli takiej sondy w centralnym magazynie Nissana! To już jest dziwne nie? Jedyne co przynajmniej udało mi się dowiedzieć, to to, że w Nissanie ta sonda ma symbol: 226931-YJ0A . i pod tym symbolem ją znalazłem, ale na aliexpress.com ... No nic, poszukam jeszcze po handlarzach, którzy mają części do tych silników, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...