Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bagażnik na rowery do Nissan Qashqai J10


zaqui18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić bagażnik na rowery, wystarczy na 2. Posiadam relingi dachowe oryginalnie ale zastanawiałem się nad bagażnikiem montowanym na klapie ewentualnie na hak tylko musiałbym zamontować dodatkowo hak który robi już jakieś koszty a nie orientuje się ile takie coś może kosztować i również można by wykorzystać te relingi na dachu i zamontować jakiś na dach bagażnik tylko potrzebuje wtedy belki i model bagażnika jaki byłby najlepszy. Interesowałby mnie zakup z firmy Thule. Nie wiem czy istnieją takiego typu żeby dało się zapinać rower z boku auta na uchwytach i później żeby był mechanizm podnoszenia do góry na dach i blokowania go. Jeżeli nie ma takiego typu to pozostaje mi wtedy zarzucanie go do góry. Prosiłbym o jakieś doradzenie i modele jakie byście polecili. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zaqui18 napisał:

Witam, chciałbym zakupić bagażnik na rowery, wystarczy na 2. Posiadam relingi dachowe oryginalnie ale zastanawiałem się nad bagażnikiem montowanym na klapie ewentualnie na hak tylko musiałbym zamontować dodatkowo hak który robi już jakieś koszty a nie orientuje się ile takie coś może kosztować i również można by wykorzystać te relingi na dachu i zamontować jakiś na dach bagażnik tylko potrzebuje wtedy belki i model bagażnika jaki byłby najlepszy. Interesowałby mnie zakup z firmy Thule. Nie wiem czy istnieją takiego typu żeby dało się zapinać rower z boku auta na uchwytach i później żeby był mechanizm podnoszenia do góry na dach i blokowania go. Jeżeli nie ma takiego typu to pozostaje mi wtedy zarzucanie go do góry. Prosiłbym o jakieś doradzenie i modele jakie byście polecili. Pozdrawiam :)

Tyle jest przeciwników co i zwolenników bagażników dachowych. Wiele osób decyduje się na montaż na tylnej klapie bagażnika a już montaż haka tylko do bagażnika rowerowego mija się z celem :).  Ja mam takie THULE

Thule.thumb.jpg.c0da1e3cc8001302d934cb0f685746c0.jpg

Belki bazowe mam NISSANa. Czasami w Lidlu bywają belki na relingi za śmieszne pieniądze więc wszystko zależy od zasobności portfela. Trzeba pamiętać że THULE produkuje bagażniki - uchwyty na rower do belek na wsuwki

wsuwki.jpg.5e5ea380f80678104f5c867d7b534cd0.jpg

Niski człowiek będzie miał problem z montażem rowerów bo jednak QQ jest dość wysoki. Ja mam 178 i daję radę :)

Tu jest link do bagażników THULE

https://www.thule.com/pl-pl/pl/roof-rack/roof-bars

Edytowane przez Author53
Dodano link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też tak myśle że hak do bagażnika na rower tylko jest kiepską opcją. Myśle że na dach spokojnie mógłbym go dawać w porównaniu do Ciebie mam 182 a skoro Ty dajesz radę to i ja dam. A te belki bazowe z nissana po ile mogą chodzić i czy dostanę je w serwisie czy na wolnym rynku gdzieś i czy one też mają zamykanie na kluczyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zaqui18 napisał:

 A te belki bazowe z nissana po ile mogą chodzić i czy dostanę je w serwisie czy na wolnym rynku gdzieś i czy one też mają zamykanie na kluczyk ?

Nie wiem czy w serwisie jeszcze będą choć można zapytać. Na Allegro jest ich do wybory do koloru.

Np.

http://allegro.pl/bagaznik-dachowy-aguri-prestige-s14-nissan-qashqai-i7300949414.html#thumb/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6823514643

tylko to już kosztuje + ten bagażnik co Ty posiadasz to by tak 1200 zł trzeba było dać i nie wiem czy jest sens ale ogólnie cena nie gra roli ma to być solidne i dobre po prostu na lata :)

ten co wysłałeś nie wiem do końca jak montaż wyglada czy też takie rozwiązanie jak w thule ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zaqui18 napisał:

Myślałem nad tym

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6823514643

tylko to już kosztuje + ten bagażnik co Ty posiadasz to by tak 1200 zł trzeba było dać i nie wiem czy jest sens ale ogólnie cena nie gra roli ma to być solidne i dobre po prostu na lata :)

ten co wysłałeś nie wiem do końca jak montaż wyglada czy też takie rozwiązanie jak w thule ?

Aż się zdziwiłem :)  Na OLX znalazłem oryginalne, takie jak mam, belki do QQ  https://www.olx.pl/oferta/orginalny-bagaznik-dachowy-nissan-qashqai-thule-CID5-IDugBRl.html#2168edf54f

Zobacz jak wyglądają. Jedne belki rozpierają się między relingami, tak jak NISSANA i te AGURI a są i takie, o których wspominasz, które nakłada się na belki z góry. Oba mocowania są dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Są różne preferencje i różne priorytety w wyborze sposobu mocowania rowerów.

Kiedy jeździłem Almerką N15, woziłem 2 rowerki na dachu. Nie miałem tam relingów, więc 2 beleczki Thule + 2 uchwyty tej samej firmy załatwiły sprawę. No ale Almerka była sporo niższa od Pulsara, a że Bozia wzrostu poskąpiła - ledwo sięgałem. W Pulsarze już bez "taboretu nie dałbym rady, więc założyłem hak (Westfalia), to tego platforma Thule na 2 rowery i poza kasą jest cacy. w sumie w/w hak (wraz z montażem w ASO) + platforma (kupiona samodzielnie) kosztowała mnie ok. 3 tysiaków.
Wybór jak wspomniałem w dużej mierze zależy od użytkownika. Gdybym miał 180 cm wzrostu i był ździebko młodszy, pewnie woziłbym rowerki na dachu. Natomiast wożenie na haku ma swoje zarówno plusy, jak i minusy. Plus, to łatwy i bezwysiłkowy montaż zarówno platformy, jak i rowerów. Można bez problemu wjechać do garażu, czy na parking podziemny.

Minusy są dwa:

1- koszt zakupu i montażu

2- podczas jazdy w deszczu lub bezpośrednio po opadzie, kiedy droga jest mokra, rowery wiezione na haku są totalnie unorane w błocie.
Tyle moich doświadczeń i sugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze ile by to mnie kosztowało z hakiem bo z jednej strony na dachu taniej mnie to wyjdzie ale mam jeden rower na drugi muszę dokupić kolejny uchwyt co zwiększa koszta a na haku już platforma i 2 rowerki spokojnie a można na 3 też kupić. Dzięki za rady bo jakby nie patrząc to każda opcja jest dobra kwestia tylko ile to będzie kosztować wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam na klapę.Byłem sceptycznie nastawiony na ten rodzaj bagaznika ale sprawdził się super

1 łatwy montaż samego bagażnika

2 łatwy montaż rowerów

3 nie ma problemu z tablicą rejestracyjną /przy montazu na haku jest/

4 smieszna cena /kupiłem na OLX ZA 200 ZŁ uzywany/

5 trochę utrudniony dostęp do bagaznika /mozna sobie poradzić od strony wnętrza samochodu/

bagaznik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
Godzinę temu, MisilYE napisał:

Też stoję przed tym dylematem dach czy hak i chyba jednak hak.Nie widzę się na stołeczku z rowerem by wsadzić go na dach.http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-siena-2-rowery-odchylany-i7251587799.html

Zainwestuj trochę więcej, a "będziesz Pan zadowolony http://allegro.pl/aguri-active-bike-2-bagaznik-rowerowy-na-hak-i6848586845.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=YmVkZTNhYTktOGQ4NS00NTgxLTg0NzUtNzA1ZDk1NzQ5Yzc0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=68d4d62c-29ed-439d-ab58-72af6437d097
Ten który pokazałeś ma zbyt nisko mocowanie rowerów, przez co będą w czasie jazdy mniej stabilne. Aguri to przynajmniej z wyglądu przypomina Thule, a cenowo wychodzi znacznie taniej od znanego "markowca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klapę jak jest daszek nad tylną szybą sprzedawcy nie polecają, osobiście też stałem przed dylematem hak czy dach i stanęło na dachowym.

Andrzej G jest oblatany w temacie i dzięki niemu zrobiłem udany zakup i jak narazie spisuje się ok.

d5ce1e3a4e1aaa39626ee87d048c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, HOROWITZ said:

A ja polecam na klapę.Byłem sceptycznie nastawiony na ten rodzaj bagaznika ale sprawdził się super

1 łatwy montaż samego bagażnika

2 łatwy montaż rowerów

3 nie ma problemu z tablicą rejestracyjną /przy montazu na haku jest/

4 smieszna cena /kupiłem na OLX ZA 200 ZŁ uzywany/

5 trochę utrudniony dostęp do bagaznika /mozna sobie poradzić od strony wnętrza samochodu/

bagaznik.jpg

Jak Ty sie tym wymijasz na drodze? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdże tylko bokiem

szerokość nie przekracza szerokości między lusterkami zewnętrznymi

Dachowy super -szczególnie Thule, fajnie śpiewa przy większych szybkosciach

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 10:05, kubalon napisał:

Na klapę jak jest daszek nad tylną szybą sprzedawcy nie polecają, osobiście też stałem przed dylematem hak czy dach i stanęło na dachowym.

Andrzej G jest oblatany w temacie i dzięki niemu zrobiłem udany zakup i jak narazie spisuje się ok.

d5ce1e3a4e1aaa39626ee87d048c.jpg

A jaki to model uchwytu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być uchwyty do aluminiowych i zwykłych w komplecie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MisilYE napisał:

Powinny być uchwyty do aluminiowych i zwykłych w komplecie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Dość skomplikowana ta instrukcja montażu. To już wolę swoje bagażniki na wsuwki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten uchwyt na rower jest pod belki z rowkiem a montaż bajecznie prosty, sam byłem zaskoczony prostotą i szybkością montażu. Instrukcja jak zwykle jest napisana przez fachowca dla fachowca i nie ma co się nią sugerować 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...