Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan_qashqai_diesel1,6_wymiana_oleju_i_filtra_oleju


krzysztof_g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym samodzielnie wykonać wymianę oleju silnikowego i filtra oleju, ale żeby się dostać w odpowiednie miejsce pod samochodem trzeba zdemontować  dwie plastikowe maskownice.

I właśnie z  tym demontażem mam problem( nie chciałbym robić czegoś na siłę, coś urwać, uszkodzić bezpowrotnie). Czy ktoś z  kolegów jest w stanie udzielić mi jakiś wskazówek jak wykonać demontaż tych osłon, jakich narzędzi użyć? Z góry dziękuję za pomoc. Krzysztof_G

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na warsztat, zapłać 20zl za wymianę, przypatrz sie jak to robią i będziesz wszystko wiedział :-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie  nie o taką  radę mi chodziło. Są pewnie wśród użytkowników Nissanów także tacy, którzy  mają trochę zmysłu technicznego i poczucia samodzielności. :D

Pozdrawiam. Krzysztof_G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem w czym problem...z odkreceniem osłony? nic trudnego, nie pamietam czy to na plastikowe kolki jest czy na wkrety ale podstawowe narzedzia wystarcza. Do roboty!! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale skoro Ty zadajesz pytanie jak ściągnąć osłonę to założyłem, ze "zmysłu technicznego i poczucia samodzielności" nie masz ;-)

Właściwie  nie o taką  radę mi chodziło. Są pewnie wśród użytkowników Nissanów także tacy, którzy  mają trochę zmysłu technicznego i poczucia samodzielności. 
Pozdrawiam. Krzysztof_G


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie gratulacje za wyczerpującą odpowiedź. Jeszcze niedawno sami zadawaliście podobne pytania.

krzysztof_g osłony montowane są na kołki "rozporowe". W środku jest taki trzpień który musisz podważyć śrubokrętem i wtedy wyciągniesz ten kołek

 

01.jpg

02.jpg

Edytowane przez Author53
Uzupełnienie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Author53 napisał:

osłony montowane są na kołki "rozporowe"

Są jeszcze dwie śruby z łbem 10 mm z przodu osłony.

W dniu 19.05.2018 o 18:32, krzysztof_g napisał:

I właśnie z  tym demontażem mam problem

Potem pojawia się następne problemy. 1,6dci jako że od Renault, to ma charakterystyczną śrubę do spuszczenia oleju, z gniazdem 4 kątnym. Koniecznie trzeba wymienić jej uszczelkę miedzianą, chyba że jest śruba z gumowym oringiem. Trzeba też uważać dokręcając nakrętkę obudowy filtra, aby nie przesadzić, bo można ją połamać. Jest plastikowa. Filtr oleju najlepiej OE Renault lub Purflux.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cezzar1 napisał:

Są jeszcze dwie śruby z łbem 10 mm z przodu osłony.

Potem pojawia się następne problemy. 1,6dci jako że od Renault, to ma charakterystyczną śrubę do spuszczenia oleju, z gniazdem 4 kątnym. Koniecznie trzeba wymienić jej uszczelkę miedzianą, chyba że jest śruba z gumowym oringiem. Trzeba też uważać dokręcając nakrętkę obudowy filtra, aby nie przesadzić, bo można ją połamać. Jest plastikowa. Filtr oleju najlepiej OE Renault lub Purflux.

O śrubach nie wspomina rosyjski manual :) ale widać przerabiałeś temat. Ja nie rozbierałem tych osłon. Teraz to chyba już kompletna odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klucz do korka oleju kwadrat ma mieć 8mm - tak jest w 1.5 dci.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, scanik napisał:

Ten klucz do korka oleju kwadrat ma mieć 8mm - tak jest w 1.5 dci.

Pasuje trzpień od klamki drzwi. Takiej do mieszkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje ale ja dwie wygialem a i tak nie odkręcilem i musialem dorabiac końcówkę ze starej śruby do koła :-)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...