Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej przekładniowy (do skrzyni) Nissan Bluebird 1988!


Brunner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z doborem oleju przekładniowego do: Nissan Bluebird T72 1988r 2.0 benzyna, kod silnika CA20E, skrzynia 5/1 manual.

Niestety wszelkie internetowe dobieralki oleju podają zupełnie różne wyniki jeśli chodzi o pojemność i parametry.  W polskim nissanie też gówno wiedzą tak jak i w ASO  ...jedynie twierdzą, że do starych nissanów (a dla nich stary nissan to jak usłyszałem micra K11:) Powinno się lać tylko i wyłącznie nissanowski olej (jakiś MZX coś tam) gdyż ma jakiś dodatek a skrzynie nissana są bardzo wrażliwe na inny olej:)

No i teraz pytanie do szanownych forumowiczów: Czy ktoś wie lub jest wstanie wskazać jakąś wiarygodną informację co do oleju przekładniowego stosowanego w tym aucie. I drugie pytanie czy rzeczywiście do starego nissana trzeba lać tylko ten magiczny nissanowski olej czy to po prostu tylko marketingowa ściema?

IMG_1606.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.05.2018 o 07:52, Brunner napisał:

Witam.

Mam problem z doborem oleju przekładniowego do: Nissan Bluebird T72 1988r 2.0 benzyna, kod silnika CA20E, skrzynia 5/1 manual.

Niestety wszelkie internetowe dobieralki oleju podają zupełnie różne wyniki jeśli chodzi o pojemność i parametry.  W polskim nissanie też gówno wiedzą tak jak i w ASO  ...jedynie twierdzą, że do starych nissanów (a dla nich stary nissan to jak usłyszałem micra K11:) Powinno się lać tylko i wyłącznie nissanowski olej (jakiś MZX coś tam) gdyż ma jakiś dodatek a skrzynie nissana są bardzo wrażliwe na inny olej:)

No i teraz pytanie do szanownych forumowiczów: Czy ktoś wie lub jest wstanie wskazać jakąś wiarygodną informację co do oleju przekładniowego stosowanego w tym aucie. I drugie pytanie czy rzeczywiście do starego nissana trzeba lać tylko ten magiczny nissanowski olej czy to po prostu tylko marketingowa ściema?

IMG_1606.JPG

Ściema nie ma takiej potrzeby, zawsze na rynku były inne oleje a szczególnie w tamtych latach bo nikt nie był by w stanie tylko od dealera oleju zdobywać.

mieści Ci się 2,7l

z mojego przeglądu manuali itd wynika że olej minimum gl4 ale lepiej kupić olej spełniający wymagania wyższe ale ŁĄCZNIE z gl4 polecam Ci żebyś tak zrobił bo zapewnisz tej skrzyni to co najlepsze  czyli olej który spełnia normę GL4 i GL 5

np Millersa EE Transmission 75w90 sam go używam : ) on spelnia i gl4 i gl5 czyli miodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...