Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana linki gazu


BartF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wracając do domu pedał gazu zabokował się w pozycji pełny gaz. Dosyć stresująca sytuacja. Według mnie pekł plastik przy pedale gazu łaczacy linke i jak puszczam gaz ten nie wraca. Kiedy otworzyłem maske recznie cofnąłem przepustnice. Nie jestem mechanikiem ale wydaje mi się ze to linka. Czy możecie podpowiedzieć jak samemu ja wymienić? I czy to w ogóle to.

Dziekuje za pomoc

BArtosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc, mialem podobny problem - uszkodzil sie pancerz linki gazu i sama linka wadzila co skutkowalo wysokimi obrotami.

Poradzilem sobie w ten sposob ze zregenerowalem linkw (koszt 120zl) i pozniej ja wymienilem. Nie ma z tym duzo roboty.

Troche gimnastyki przy odczepieniu linki od pedalu gazu i odkreceniu przy grodzi od strony kierowcy.

Najlepiej zdemontuj stara linke i zobacz gdzie jest uszkodzenie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jedna uwaga co do linek. Wg nissan parts 4u  do nissana po lifice pasuej taka linka "182019F610" . Co ciekawa takie symbole miala linka wyciagnieta z mojego auta. Kupilem zamiennik, ale od raz jebnal gwint  na regulacji jak tylko zakrecilem sruba. Dalem to do naprawy za 20 zl i sie okazalo, ze ta linka to jest ogolnie za krotka i nie pasuje. Juz na regulacji nie moglem poluzowac jej bardziej, a obroty na cieplym silniku 1500 i opadaly po podniesieniu pedala gazu noga na sile max do gory (pchajac od dolu)

OK, czyli jest dwoch producentow linek - linex i adra cos tam "wloski producent", 25 lat tradycji. I ja zakupilem wlasnie ta druga linke.
Skonczylo sie u linkarza, ktory dorobil linke na 2000 mm (z pomiaru), korzystajac z pancerza i regulacji z oryginalnej linki. 

Roznice w parametrach linek: [dl/dl pancerza]
oryginal - 2000 mm / 1750mm (pomiar)
zamiennik - 1980/1700 mm (katalog)

Reasumujac polecam dac do naprawy. W Gdansku naprawa oryginalu 80 zł, a na miejscu robia od reki za 120 zł z wymiana. 

Ja zaplacilem 114 zl za zamiennik, 20 zł za naprawe gwinta regulacji i na koniec 80 zł za naprawe starej linki (czas od reki 5 minut), ktora dopiero dobrze dziala wiec sobie sam policz czy Ci sie chce tam meczyc. Jedyne co to strach by plastikow nie popsuł ktos kto nie umie primerki rozebrac albo srubek nie pogubil ktos kto nie umie trzmac porzadku,.

Moj linkarz minusa ma za zmycie oznaczen ze starej sruby egulacji , no ale chcieli by bylo czysciutkie i eleganckie dla klienta :P



Ponizej procedura wymiany:

0. Jesli nie dysponujezs podnosnikiem to upewnij sie ze masz dosc miejsca z lewej strony, aby otworzyc drzwi na max

1. Zaznacz pozycje srub regulacji ma gwincie na silniku, zdemontuj regulacje z silnika

2. Zdemontuj / odczep plastikowe klamry oraz linke z metalowego ktora jest centralnie nad filterem powietrza (prawdopodobnie przez to miejsce linki sie przecieraja - tzn peka pancerz przy scianie grodziowej /wystarczy lekko pociagnaci i juz zrywa - wtedy linka sie ociera)

3. Zdemontuj zabudowe plastikowa pod kierownica (3 sruby krzyzak).

4. Fotel na maxa do tylu, Srubkretem z bitem "klucz 10" odkrecasz pedał gazu (2 sruby), sciagasz go , odczepiasz od niego linke. Zasada montazu linki w pedale jest taka, ze plastikowy element w pedal wcisniety nalezy od strony z 4 nacieciami wcisnac jakby do srodka i linke przelozyc przez waski otwor u gory pedalu. Jak zobaczysz zrozumiesz, pisze to dlatego zeby sie nie bac demontazu (ja sie cykalem troche). Pomolgy duze kombinerki, malymi nie dawalem rady tego odpowiedni scisnac. 

5. Linka jest przykrecona dwiema nakretkami rozmiar 10 (gwinty sa na stale). Najlatwiej dojdziesz tam wspomnianym srubokretem. Kluczem to tylko grzechotka, zwykly sie nie zmiesci (przynajmniej u mnie) na tyle by zrobic ruch.

6. po usunieciu nakretek mocujacych pociag za dolna czesc (takiej z gumowa kropka), tak by gorny element sie poluznil bo sie pewnie przez lata dobrze tam zaparl. Jak wyjdzie z gwintow to wyciagasz przez sciane grodziowa cala linkedo wewnatrz auta.

Montaż odwrotna kolejność, chociaz polecam.



Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...