Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Drganie samochodu przy 90 km/h+


charitymen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem ze swoją primerką p12 1.9dci w kombi.Odpale samochód,przejade nim 100metrów i zaczyna trząść samochodem,potem przestaje a przy 90/100km/h zaczyna okropnie drgać kierownica(trzeba użyć siły żeby ją utrzymać) i zaczyna się trząść cały samochód.Strach po prostu jechać więcej niż 100 na godzine :/ Ktoś może miał podobny problem? Liczę na szybką odpowiedź i z góry dziękuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodziła się jedna z półosi. Można to sprawdzić ściągając osłonę oraz napędzać rękoma półoś. Jak będzie stukać to znaczy że przegub od skrzyni jest zepsuty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień koła przednie z tylnymi i się przejedź. Może balon się zrobił na oponie i stąd bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winna prawa polos a konkretnie frezy na przegubie wewnetrznym . Dostaje się do nich woda co powoduje korozję i wybijanie frezow w  przegubie . Regeneracja polega na nadspawaniu frezow i wbicie połosi w przegub , to tańsza wersja naprawy . Druga wersja to nowa polos  prawa kompletna - to droższa wersja ale skuteczna dająca spokój na kilka lat , jeżeli zabezpieczy się frezy połosi wewnętrznej przed dostawaniem się wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też właśnie myślałem,że to wina półosi prawej czyli długiej tak? mam z nią problem od jakiś 4 miesięcy już raz mi ją poprawiali w warsztacie i również powiedzieli,żeby zastanowić się nad kupnem nowej.Czyli dla świętego spokoju lepiej zainwestować te 1000zł na nową i problem bede miał z głowy.Dzięki wielkie za tak szybkie odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pewne czy to jest półoś prawa czy lewa ;) ja wymieniłem prawą a okazało się że była lewa zła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...