Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wypinanie fotelika z Isofix


nissan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wam idzie wpinanie i wypinanie fotelików z Isofixem? Albo ja mam fotelik z jakimś niewymiarowym mocowaniem Isofix, albo te otwory w Qashqaiu są za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chętnie jeszcze dopytam w kontekście tego tematu- bo we wrześniu urodzi mi się syn - jakich fotelików używacie , jakie polecacie do naszych nissanów ? Bo pewnie nie każdy będzie idealnie pasował, tak jak właśnie kolega napisał na wstępie, że ma problem z wpinaniem i wypinaniem z isofix.. pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez pawelcypr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - MaxiCosi Pebble - mialem montowany w starym aucie na pas, bo nie mial isofixa ale mozna dokupic baze

2 - MaxiCosi jakis na isofix (2way w nazwie) ale nie pamietam dokladnie jaki model teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki



Zona i cora zadowolone.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się rodzi we wrześniu i mam ten sam problem z wyborem fotelika chociaż już mam faworyta ;)
Wózki Wam się mieszczą do QQ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Panowie :)

U mnie do QQ+2 wchodzi bez problemu taki duzy wozek z BabyDesign.

Nie wiem jak w J10 czy J11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziecko przewozone w samochodzie nie moze lezec!! Zobaczcir sobie cybex cloud q. Fotelik rozklada sie na plasko. Przewozisz dzieciaka w pozycji polsiedzacej. Jedziecie na zakupy. Wyciagasz wozek i zamiast gondoli, wpinasz fotelik, ktory rozkladasz „na plasko”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Maxi Cosi Milofix (0-18kg) i bez problemów się wpina. Niestety nie wiem jak tyłem do kierunku jazdy dzieciak miałby wygodnie w kaśce gdyż tyłem jeździł w kia a tutaj już był za duży na jazdę tyłem. Pomimo że ma wkładkę i jest rzekomo od noworodka ja mojego orła wsadziłem do niego dopiero jak miał ok 3,5 miesiąca. Tyłem do kierunku jazdy jeździł do ok 2 roku życia potem nastąpił obrót do przodu. Jak siedział tyłem to jakoś tak mi się bezpieczniej mocno hamowało ale to pewnie tylko urojenia w głowie były gdyż jakoś przodem jeszcze nie wyskoczył podczas awaryjnego hamowania :)

Co do wybory fotelika to proponuję nie oglądać tych głupot reklamowych tylko wziąć dzieciaka i przymierzyć do danego fotelika jak jemu będzie wygodnie jak również wpiąć go do samochodu. W moim przypadku zakup fotelika trwał ponad tydzień zanim małemu się wygodnie ułożyło. A przymierzałem dobre ponad 30 różnego rodzaju fotelików z zakresie cenowym od 500 do 2500 zł. I co najzabawniejsze jeden z polskich najtańszych foteli za ok 550 zł mu się w miarę spodobał ale odpadł gdyż niestety był to produkt bez żadnych testów robionych i w końcu trafiliśmy na milofix i w milofixie młody usnął ok 20 sekundach od włożenia i już wiedziałem co mu spasowało całkowicie :D  Dlatego brać przymierzać i dopiero kupować a nie patrzeć na reklamę i stwierdzać co mnie się podoba gdyż fotelik nie ma nam się podobać tylko być wygodny i bezpieczny dla naszych maluchów. No chyba że zdrowie dziecka jest nam obojętne to oczywiście pozostaje szpan pięknie wyglądającym fotelikiem z super funkcjami a później będzie irytacja bo dzieciak zamiast siedzieć grzecznie w foteliku będzie się wiercił i marudził gdyż mu będzie nie wygodnie. Ale to taka moja sugestia laika który sugerował się bezpieczeństwem i wygodą juniora :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...