Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Luz lewarka zmiany biegów Mt 1.2


krzysrob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o info. czy więcej jest samochodów z luzem na lewarku zmiany biegów w pozycji neutralnej w qq. 1.2. Ja mam duży luz który utrudnia włączenie 1 i 2 biegu. Biegi wchodzą bez problemu , jeżeli dźwignie zmiany biegów nie dociskam  całkowicie do lewej strony, tylko trochę przed maksymalnym wychyleniem w lewo  Mam przejechane 60 TK. Może, przyczyną jest wypracowany mechanizm lewarka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysrob,miałem to samo.Musisz zdjąć tą ekoskóre z tunelu przy dźwigni,ona jest na wcisk na takim drucie sprężynowym.Pod tym zobaczysz cały mechanizm zmiany biegów.Poodokręcaj wszystkie śruby bo na bank masz układ rozkręcony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm, po demontażu części tunelu, ma luz po prawej stronie. Kula mechanizmu łączy się ze kółkiem plastykowym trzymającym sprężyny w pozycji neutralnej. Może to połączenie się wypracowało. W DTR brak dokładnego rysunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A czy zauważyliście, że lewarek przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu lekko się porusza? Kurcze, chyba, że to tylko u mnie. Dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy, przy dodawaniu i puszczaniu gazu lewarek u mnie się delikatnie porusza.
W J10 było to znacznie mocniejsze.

Dodatkowo mam czasem taki objaw, że po wrzuceniu jedynki zatrzęsie całym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, depechemati napisał:

A czy zauważyliście, że lewarek przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu lekko się porusza? Kurcze, chyba, że to tylko u mnie. Dajcie znać

Tak, zwłaszcza 3-4 bieg i chociaż ręki na lewarku staram się nie trzymać, to często w ruchu miejskim jest to nieuniknione i wowczas wyczuwalne. Kilkunastoma autami jeździłem i pierwsze z takimi dodatkowymi atrakcjami. Jedna z rzeczy, która mnie w tym aucie wkurza. Z drugiej strony aby tylko takie problemy.

Zobacz więcej tutaj, niedawno ten problem był dyskutowany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...