Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klapa bagażnika nie otwiera się


neq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Panowie mam problem, którego spodziewałem się jak tylko zobaczyłem jak został zaprojektowany i jak działał system otwierania klapy bagażnika w Juku. Otóż zamek przestał reagował na przycisk z dnia na dzień. Problem może tkwić w 3 elementach w związku z czym zanim zacznę ponosić koszty na naprawdę chciałbym mieć pewność, który z elementów zawiódł. Moje typy to przycisk otwierania klapy, niestykające kable i sam zamek. Aby dokonać prawidłowej diagnozy muszę zdemontować wewnętrzną osłonę klapy bagażnika (demontaż samej zaślepki osłonki na wysokości zamka umożliwia jego otwarcie, ale nie daje możliwości sprawdzenia całego przewodu). Czy wiecie jak się za to zabrać? W klepie nie widzę żadnych zapinek, a nie chciałbym przy ściąganiu jej uszkodzić. 

Czy może ktoś z was poradził sobie już z problem niedziałającego zamka. Mam prośbę o podzielenie się swoimi doświadczeniami. 

 

Poniżej zdjęcie osłony którą muszę zdemontować

osłona.jpg

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdemontować plastik w klapie, trzeba go dość energicznie szarpnąć. Jest zamocowany na 10 zapinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Tego się spodziewałem, ale wolałem się upewnić. Mam nadzieję że niczego nie urwe ;p

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie ze sie popsuł ? Był bity ? U mnie przez ponad 4 lata nie bylo zadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mexxmen30

Auto na 100% nie było bite. Juke wyjechał z polskiego salonu w 2012 roku także jest nieco starszy od twojego.

Czytałem, że w notach i wielu innych modelach nissana problem ten jest znany i najczęściej winne są właśnie niskiej jakości przewody.  

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, demontaż klapy okazał się faktycznie bezproblemowy, sprawdziłem napięcia i wszystko wskazuje na to, że nie działa przycisk, aby to sprawdzić chciałbym go zdemontować w mało inwazyjny sposób i znowu nie chciałbym przy tym eksperymentować. Wiecie jak się za niego zabrać :>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak jestes pewien na 100% ze to przelacznik mikrostyk to zakup takowy jak przyjdzie to bedzie wiadomo jak sie zabrac za niego aby nic nie polamac chyba ze chcesz go reanimowac to musisz probowac mi teraz w Hyundai padlo otwieranie tylnej klapy ale tylko zblizeniowo i caly zamek na gwarancji polecial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

OK są przy mikrostyku 2piny zdemontowałem zamek i blende i mam schody jak wyjąć mikrostyk cały plastik trzyma się blendy

nie idzie tego zdemontować odkręciłem 4 śruby a ustrojstwo dalej się trzyma blendy co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, przestało działać z dnia na dzień. Rozebranie tego plastiku (nad tablicą rejestracyjną) w którym jest zamocowany włącznik mocno problematyczne - cztery spinki plastikowe i chyba 2 śruby - rozbierałem wcześniej przy okazji likwidacji stukania klapy bagażnika. Policzyłem ile nowy włącznik + moja robocizna + plus ewentualne uszkodzenia plastiku i brak gwarancji że naprawię i wyszło, że się nie opłaca - dałem do mechanika - mam fajny zakład w którym ogarniają takie elektryczne rzeczy - wcześniej montowali mi kamerę i radio i jestem zadowolony. Okazało się że włącznik ok, przerwał się przewód między klapą a nadwoziem. Daj do mechanika, koszt nie za duży - ja zapłaciłem 250 i 3 godziny roboty. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yonex dzięki ogarnąłem wszystko wymieniłem mikrostyk i dobrze że się z tobą nie zakładałem bo kasę musiał bym ci wysłać bo kable też miałem przetarte [2 kabelki ]

musiałem sztukować tak jak mówiłeś między klapą a nadwoziem mikro też był już złom nie wyczuwałem przycisku kupiłem mikro stówka i reszta to moja robocizna

musiałem sam zrobić bo od ręki nikt mi tego nie zrobi a jadę do pracy za morze DZIĘKI ZA RADE KOLEGO :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...