Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy w JUKE 1,5 dci trzeba dolewać specjalny płyn Eolys ?


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

 Mam pytanie.  Nissan JUKE 1,5 dci 110KM  rocznik 2011 z filtrem DPF , czy trzeba dolewać specjalny płyn Eolys wydłużający żywotność filtra DPF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawda. W Nissanie Juke 1.5 dci filtr dpf jest suchy a więc nie trzeba dolewać żadnego płynu. Są dodatki do paliwa które teoretycznie mają wspomagać wypalanie dpf-u. Ja nie stosuję żadnego dodatku i z filtrem nie mam żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadam przy okazji pytanie do posiadaczy JUKE z silnikiem 1,5 dci ? Czy w czasie jazdy obserwujecie wartość spalania chwilowego tak aby wyczuć kiedy odbywa się wypalanie DPF-u aby w czasie jego trwania nie wyłączyć silnika ? Wiem , że w niektórych silnikach innych marek wyłączenie silnika w czasie wypalania DPF-u  wiązało się z ryzykiem uszkodzenia silnika , a jak to jest w naszych 1,5 dci ? U nas w czasie wypalania DPF-u nie świeci się żadna kontrolka na liczniku więc można poznać to tylko po znacznie zwiększonym spalaniu chwilowym . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u mnie rozpoznaję właśnie po wyższym zużyciu paliwa przy jednostajnej jeździe, filtr DPF wypala mi się mniej więcej co 600-800 km, dodam jedynie, że głównie jeżdżę po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalanie uruchamia się automatycznie , zależnie od warunków i zapełnienia DPF. Im wiecej syfu jest w środku tym częstrze będzie wypalanie . 

Podnosi się spalanie i obroty silnika również ( nie w jakiś dużym stopniu ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...