Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Budowa Interfejsu typ"CONSULT"potrzebny elektronik


Ostek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

panowie juz poskladalem ten fejsik tylko jest teraz problem z podlaczeniem tego do auta zeby to sprawdzic :( mam laptoba tylko z wyjsciami USB:( chyba bede musial kogos poszukac z garazem zeby podlaczyc normalnego PCta:) zaraz jak bede cos wiecej wiedzial to naspisze:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie juz poskladalem ten fejsik tylko jest teraz problem z podlaczeniem tego do auta zeby to sprawdzic :( mam laptoba tylko z wyjsciami USB:( chyba bede musial kogos poszukac z garazem zeby podlaczyc normalnego PCta:) zaraz jak bede cos wiecej wiedzial to naspisze:) pozdrawiam

 

a moze przejsciowke com>usb ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede kombinowal z przejsciowkami :) wiem jak one dzialaja:) wrecz do d*py!!! bynajmnie z telefonami dziala to bardzo kiepsko:( zawsze mam problemy z komunikacja:( musze normalnie sie podlaczyc pod coma:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede kombinowal z przejsciowkami :) wiem jak one dzialaja:) wrecz do d*py!!! bynajmnie z telefonami dziala to bardzo kiepsko:( zawsze mam problemy z komunikacja:( musze normalnie sie podlaczyc pod coma:) pozdrawiam

 

 

Nie jest to tak, jak mówisz, jak chcesz to poszukam dokładnie jakiego typu ma być ta przejściówka (kiedyś znalazłem z jakim testowali interfejs consult )

konkretnie nazwę firmy i na jakich podzespołach. "jest tylko jeden model z jakim działał fejs"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk jesteś z Wawy to zapraszam do swojego garage, zaltwie Kompa i prąd :)

 

Właśnie chodzi o to, ze sashxxx jest z łodzi. Jeśli dasz rade przyjechać to ja mam Laptopa nontop, tylko bateria słaba, wiec muszę mieć dostęp do sieci :(

Można by sie wtedy umowic u Kuby :?:

 

 

PS.

Sorry Sashxxx że odpowiedziałem w twoim imieniu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak wam się podoba taka wtyczka ;)

dostępna jest juz za 44,00zł!!!!

Jest to sama wtyczka, oczywiście trzeba dopasować układ do niej

 

 

nissanwtyk6pj.jpg

 

 

PS.

Sashxxx udało Ci się sprawdzić fejsik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie interfejs conzul mam wykonany i przetestowany. Beta testy wyszły pozytywnie (ostatni warszawski zlot) :wink:

W środku tygodnia zostanie wykonana wersja ostateczna mieszcząca się we wtyczce j.w.

Pracuję obecnie nad interfejsem na usb. (Wszystko w jednej wtyczce). :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie interfejs conzul mam wykonany i przetestowany. Beta testy wyszły pozytywnie (ostatni warszawski zlot) :wink:

W środku tygodnia zostanie wykonana wersja ostateczna mieszcząca się we wtyczce j.w.

Pracuję obecnie nad interfejsem na usb. (Wszystko w jednej wtyczce). :idea:

 

=D> =D> =D> =D> =D>

A jakie koszty budowy, sashxxx mówił że części ok 14zł, + wtyczka( można w hurtowej cenie kupić po ok 36zł) + robocizna,

a i czy jesteś w stanie zrobić więcej fejsów??

 

Wszystko na temat budowy dostępne jest tutaj schematy i porady

Uwaga po rosyjsku

http://www.ganc-cefiro.nm.ru/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena wtyczek, ja kupiłem już parę rzeczy z tego sklepu http://sklep.gsmphone.pl/index.php/pl_PL,.html ostatnio sześć wtyczek i cena 44 x 6 + 17 kurier (jak zostawię 1000 PLN to będą rabaty). :?

Koszt interfejsu dla klubowiczów to kwota rzędu 130 – 150 PLN.

Interfejs z kabelkiem 2 m zakończony wtykiem db9 (rs232).

Urządzenie wykonane na laminacie obustronnym (bardzo profesjonalnie).

Za kilka dni wrzucę fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna cena wtyczek, ja kupiłem już parę rzeczy z tego sklepu http://sklep.gsmphone.pl/index.php/pl_PL,.html ostatnio sześć wtyczek i cena 44 x 6 + 17 kurier (jak zostawię 1000 PLN to będą rabaty). :?

Koszt interfejsu dla klubowiczów to kwota rzędu 130 – 150 PLN.

Interfejs z kabelkiem 2 m zakończony wtykiem db9 (rs232).

Urządzenie wykonane na laminacie obustronnym (bardzo profesjonalnie).

Za kilka dni wrzucę fotki.

 

A nie móżesz obiżyć kosztów ?? tak aby ze 100 góra kosztowało

a drugi tańszy np. zestaw do samodzielnego montażu (przygotować instrukcję montażu i będzie git)

Na stronie ganc....ru masz pcb jednostronny i napewno by obniżyło koszt, po co robić 2 stronny. No chyba że robisz na smd?? ale tez da radę na jednostronnej.

Cena jest ze ściągniętego cennika hurtowego ze strony http://www.multi-com.pl, ale jak widzę jest to ta sama firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest problem, żeby to się zmieściło we wtyku trzeba zminimalizować wymiary, stąd druk obustronny.

Wymiary płytki to 38mm. 73mm. Druk projektowałem parę dni i wybrałem najlepsze rozwiązanie, przy druku jednostronnym jest parę mostków i dwie przedłużki z przewodów.

Kable z wtyku też są krótkie, dlatego piny muszą być blisko wtyku (nie lubię sztukowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czy do wyboru będzie zrobione to z kabelkiem USB i pod COM ?

Dzięki CONSULOWI możliwe jeset do zdjagnozowania co dokladnie wiem tylko o:

- obr.silnika

- prędkość

- działanie sondy lambda

- dzialanie czujnika cieczy

- wskazania przeplywomierza powietrza

- uchylenie przepustnicy gazu

 

I Co tam jeszcze bo jestem bardzo ciekawy :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio ma rację płytka z programem obowiązkowo :) cna 120 - 150 jest rozsądna pozdrawiam i czekam :)

A ja nadal uważam, że w granicach 120 ;) :?:

Ale jeśli okolook mógł by rozważyć tańszą wersję właśnie do samdzielnego montażu + instrukcja, o soft to już nie trzeba się martwić "pełno" tego jest. można by na jakimś ftp-ie wystawić aby obniżyć koszty :wink:

Co Wy na to, ja z chęcią bym kupił taki zestaw.

 

Ale wszystko w twojej woli :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta wtyczka do 200sx będzie pasować ?

propunuję też dać znać na forum turbokillersów, powinno się i tam znaleźć kilku chętnych :)

Ja jestem poważnie zainteresowany, w rodzinie mam p11 1.6 i 200sx s14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie to to pasowac do P11??

 

cena 120-150 jest OK - przeciez nikt za darmoche tego nie zrobi!!

 

pozdrawiam i czekam na rezultaty - szczegolnie na USB!!

 

Przecież nie chcę za darmo fejsu, czasami trzeba się podzielić swoją wiedzą i uniejętnościami. ;)

 

Poczytaj na stronie http://www.blazt.biz/ w dziale Tested cars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...